تاریخ امروز:۱۶ اسفند ۱۳۹۹

آیا محدودکننده های MicroRNA ، داروهای بعدی ضد ویروسی صنعت طیور هستند؟

بیماری های ویروسی در طیور میتوانند سبب بروز تلفات و خسارات اقتصادی فراوانی شوند و برخی نیز مخاطراتی جدی را برای سلامت عمومی بشر دارند . بر اساس تحقیقات به عمل آمده ، ویروس ها برای تکثیر نیازمند سلول های میزبان بوده و تلاش می کنند تا محیط داخلی این سلول ها را تغییر دهند .

به گزارش وت نیوز ، MicroRNA ها انواعی از RNA های طولانی ۱۸ تا ۲۵ نوکلوئوتیدی غیرکد کننده هستند که بیان ژنی را در عفونت های ویروسی تسهیل میکنند . شواهدی اساسی حاکی از آن دارد که یک MicroRNA منفرد توانایی آن را دارد تا تاثیراتی گسترده و اساسی را در طیف وسیعی از فرآیندهای اساسی تکثیر ویروسی داشته باشند .

در این بین ، برخی محققین بر این باورند که MicroRNA ها تنظیم کننده های مهم پس از بیان ژن در عفونت های ویروسی هستند و نقشی اساسی را در تعامل با ویروس ها ایفا میکنند .

برخی از محققین ، شناخت بهتر فرآیند تولید و بیان MicroRNA را به اقدام بهتر بر علیه شیوع و تکثیر ویروس در بدن پرنده تشبیه می کنند و معتقدند که این شناخت به بینش جدیدی برای درک و تعامل ویروس-میزبان منتج میگردد . این موضوع میتواند به ایمنی ضد ویروسی در صنعت طیور کمک شایانی نماید .

علاوه بر این ، MicroRNA ها به عنوان نشانگرهای مهم در عفونت های ویروسی شناخته شده اند .

در نهایت به نظر میرسد تا استفاده از ترکیبات محدودکننده MicroRNA در صورتی که در قالب داروهای ضد ویروسی تولید شوند ، توانایی آن را خواهند داشت تا در موارد شیوع چندین ویروس در گله های طیور پرورشی ، به عنوان عامل درمانگر مورد استفاده قرار گیرند . موضوعی که به طور حتم نیازمند تحقیقات عمیق فراوانی میباشد .

فرصت های جدید برای تولید لبنیات گیاهی تا سال 2024 میلادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code