تاریخ امروز:۱۶ اسفند ۱۳۹۹

تاثیرات کووید-۱۹ بر صنعت رستوران داری ، بعنوان پایدارترین مشتریان محصولات طیور

مک دونالد از کاهش ۲۸ درصدی درآمد این شرکت پس از شیوع بیماری Covid-19 خبر داده است .

به گزارش وت نیوز ، کارشناسان بر این باورند که تعطیلی موقت رستوران ها ، محدودیت در فعالیت و تغییرات چشمگیر روی داده در رفتارهای مصرف کنندگان از جمله مهمترین دلایل چنین کاهشی است .

برآوردهای صورت پذیرفته حاکی از کاهش ۲۴ درصدی فروش این شرکت دارد .

اگرچه مجموعه هایی از این دست تلاش کرده اند تا شرایط عرضه خود را با وضعیت فعلی وفق دهند ، اما به نظر میرسد تا تغییرات دائمی پیرامون این بیماری و مبهم بودن شرایط پیش رو ، محیط عملیاتی مجموعه هایی مانند مک دونالد را غیرقابل پیش بینی ساخته است .

با این حال مدیران این شرکت در تلاشند تا با توسعه روش های مختلف فروش که نیازی به حضور مشتری در محل ندارد ، بخشی از مشکلات پدید آمده را مرتفع نمایند . شاید توسعه سیستم های Drive thru در این بخش کمک شایانی بکند .

ارزیابی های کارشناسان حاکی از آن دارد که همه گیری این بیماری سبب کاهش قابل توجه تردد افراد طی روز شده است و این موضوع ، فشارهای مشخصی را بر عملکرد فست فودهای زنجیره ایی تحمیل کرده است .

بر اساس ارزیابی های صورت پذیرفته توسط انجمن ملی رستوران های ایالات متحده ، میزان کاهش فروش رستوران ها و مراکز خدمات غذایی تنها در ایالات متحده ، طی ۴ ماهه نخست شیوع بیماری کرونا به ۱۴۵ میلیارد دلار رسیده است . به اعتقاد این انجمن ، راه بازگشت به شرایط عادی بسیار ناهموار خواهد بود چرا که در این مسیر ، معضلات بسیاری وجود خواهد داشت .

بیانیه مهم سازمان جهانی بهداشت حیوانات (  OIE ) در خصوص شیوع COVID-19

کاملا واضح است که رستوران های مستقل همانند رستوران های زنجیره ایی ، توان تحمل فشارهای اقتصادی ناشی از این بیماری را نداشته و سرعت ورشکستگی آنها بیشتر از سایرین است . موضوعی که مطمئنا بر میزان مصرف محصولات صنعت طیور تاثیر خواهد گذاشت .

از اینرو ، مجموعه های غذایی به دنبال دستیابی به نوعی رفتار پایدار در مشتریان هستند .

اما در نهایت ، تحت شرایط فعلی که رستوران ها و مراکز عرضه مواد غذایی که از مهمترین و پایدارترین مشتریان محصولات صنعت طیور هستند ، با مشکلات فوق دست و پنجه نرم میکنند ، تولیدکنندگان محصولات طیور بایستی به منظور ترسیم نقششه راه خود ، طی ماههای آینده ، به سه سوال کلیدی فکر کنند :

  1. چگونه میتوانند ارتباط خود را با کل زنجیره تامین به صورت منظم برقرار نمایند و اختلالات احتمالی را به حداقل میزان ممکن برسانند ؟
  2. میزان انعطاف پذیری فروشگاهها و مراکز عرضه تحت شرایط فعلی چقدر است ؟
  3. چه منابع و جایگزین های دیگری برای مقابله با برخی چالش های زنجیره تامین وجود دارد ؟

 

بیشتر بدانید :

بیانیه مهم سازمان جهانی بهداشت حیوانات (  OIE ) در خصوص شیوع COVID-19

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code