تاریخ امروز:۳ بهمن ۱۳۹۹

گزارشی از هفتمین نشست سالیانه سازمانهای بین المللی

هفتمین نشست سالیانه سازمان های بین المللی با شعار بهبود نقش سازمانهای بین المللی از طریق قوانین بین المللی شفاف ، فراگیر و مبتنی بر شواهد ، برگزار شد .

به گزارش وت نیوز ، در این نشست که با حضور آنلاین ۱۹ نماینده از سازمان های مختلف بین المللی برگزار گردید ، اعضا به بررسی چالش های موجود در سطوح جهانی پرداختند .

در این نشست ، مونیکا الیوت ، ریاست سازمان جهانی بهداشت حیوانات نیز حضور داشت . در پایان این نشست ، اعضا با انتشار بیانیه ذیل به کار خود خاتمه دادند :

۱-سازمانهای بین المللی در حمایت از اقدامات هماهنگ کننده، نقش اساسی در تبلیغ کالاهای عمومی ، رسیدگی به مسائل فرامرزی و پیشبرد اهداف اصلی حوزه انتخابی خود ، از جمله دستیابی به اهداف توسعه پایدار دارند.

۲-با توجه به بحران جهانی فعلی ، جهان نیازمند تلاشهای فردی و جمعی برای انجام یک اقدام بین المللی موثر و هماهنگ میباشد .

۳-تشخیص سودمندی مشارکت با سازمانهای بین المللی برای حمایت از قوانین تاثیرگذار بین المللی از طریق جمع آوری، مبادله و ارزیابی شیوه های مربوطه .

۴-به رسمیت شناختن تنوع در اختیارات ، توافقهای حکومتی و ترکیب اعضای آنها . به یاد داشته باشید که سازمانهای بین المللی بیانگر نظر کلی حوزه های انتخاباتی ( کشورهای عضو) هستندکه آنها را تشکیل می دهند .

۵-به رسمیت شناختن این موضوع که قوانین تاثیر گذار بین المللی ، مستلزم تعامل قوی دولت ها و همچنین تعداد زیادی از سهامداران است .

۶-دبیرخانه های سازمان ملل با سازمانهای بین المللی مشارکت دارند تا کیفیت،اثربخشی و تاثیر قوانین بین المللی پیشرفت کند . این پیشرفتها از طریق اقدامات همگانی و منسجم در زمینه های مشارکت ، اجرا ، ارزیابی و هماهنگی اعضا بدست می آید . این تلاش ها به منظور بهبود شفافیت و پاسخگویی و همچنین حمایت و تشویق به استفاده بیشتر از ابزارهای بین المللی و تقویت شواهد بدست آمده و ثبات قواعد بین المللی هستند.

به همین دلیل دبیرخانه های ذکر شده در حال همکاری با سازمان های بین المللی هستند و بایستی اقدامات ذیل را انجام دهند:

الف.تبادل اطلاعات ، تجربیات و بهترین شیوه ها در حوزه قانون گذاری بین المللی .

ب.ادامه انجام کارهای تحلیلی در پنج حوزه مورد نظر ، از طریق مشارکت با سازمان های مختلف .

ج.شناسایی چالشهای اصلی و مهم ترین مسائل در ایجاد قوانین بین المللی با هدف پیشرفت تفاهم در این زمینه ها و همچنین کاهش تداخل در کار یکدیگر و تشویق به اقدامات هماهنگ .

د.پذیرفتن نتایج بدست آمده از تحلیل های سازمانی و حمایت بیشتر از قانون گذاری بین المللی و سازگاری با یکدیگر .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code