تاریخ امروز:۲۳ فروردین ۱۴۰۰

گزارشی از هفتمین نشست سالیانه سازمانهای بین المللی

هفتمین نشست سالیانه سازمان های بین المللی با شعار بهبود نقش سازمانهای بین المللی از طریق قوانین بین المللی شفاف ، فراگیر و مبتنی بر شواهد ، برگزار شد .

به گزارش وت نیوز ، در این نشست که با حضور آنلاین ۱۹ نماینده از سازمان های مختلف بین المللی برگزار گردید ، اعضا به بررسی چالش های موجود در سطوح جهانی پرداختند .

در این نشست ، مونیکا الیوت ، ریاست سازمان جهانی بهداشت حیوانات نیز حضور داشت . در پایان این نشست ، اعضا با انتشار بیانیه ذیل به کار خود خاتمه دادند :

۱-سازمانهای بین المللی در حمایت از اقدامات هماهنگ کننده، نقش اساسی در تبلیغ کالاهای عمومی ، رسیدگی به مسائل فرامرزی و پیشبرد اهداف اصلی حوزه انتخابی خود ، از جمله دستیابی به اهداف توسعه پایدار دارند.

۲-با توجه به بحران جهانی فعلی ، جهان نیازمند تلاشهای فردی و جمعی برای انجام یک اقدام بین المللی موثر و هماهنگ میباشد .

۳-تشخیص سودمندی مشارکت با سازمانهای بین المللی برای حمایت از قوانین تاثیرگذار بین المللی از طریق جمع آوری، مبادله و ارزیابی شیوه های مربوطه .

۴-به رسمیت شناختن تنوع در اختیارات ، توافقهای حکومتی و ترکیب اعضای آنها . به یاد داشته باشید که سازمانهای بین المللی بیانگر نظر کلی حوزه های انتخاباتی ( کشورهای عضو) هستندکه آنها را تشکیل می دهند .

۵-به رسمیت شناختن این موضوع که قوانین تاثیر گذار بین المللی ، مستلزم تعامل قوی دولت ها و همچنین تعداد زیادی از سهامداران است .

۶-دبیرخانه های سازمان ملل با سازمانهای بین المللی مشارکت دارند تا کیفیت،اثربخشی و تاثیر قوانین بین المللی پیشرفت کند . این پیشرفتها از طریق اقدامات همگانی و منسجم در زمینه های مشارکت ، اجرا ، ارزیابی و هماهنگی اعضا بدست می آید . این تلاش ها به منظور بهبود شفافیت و پاسخگویی و همچنین حمایت و تشویق به استفاده بیشتر از ابزارهای بین المللی و تقویت شواهد بدست آمده و ثبات قواعد بین المللی هستند.

فرصت های جدید برای تولید لبنیات گیاهی تا سال 2024 میلادی

به همین دلیل دبیرخانه های ذکر شده در حال همکاری با سازمان های بین المللی هستند و بایستی اقدامات ذیل را انجام دهند:

الف.تبادل اطلاعات ، تجربیات و بهترین شیوه ها در حوزه قانون گذاری بین المللی .

ب.ادامه انجام کارهای تحلیلی در پنج حوزه مورد نظر ، از طریق مشارکت با سازمان های مختلف .

ج.شناسایی چالشهای اصلی و مهم ترین مسائل در ایجاد قوانین بین المللی با هدف پیشرفت تفاهم در این زمینه ها و همچنین کاهش تداخل در کار یکدیگر و تشویق به اقدامات هماهنگ .

د.پذیرفتن نتایج بدست آمده از تحلیل های سازمانی و حمایت بیشتر از قانون گذاری بین المللی و سازگاری با یکدیگر .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code