تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

گرمایش زمین و دامپزشکی !

تولید حیوانات ، سلامت و رفاه حیوانات تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار می گیرد و پیامدهای قابل توجهی بر سلامت انسان ، امنیت و ایمنی غذا خواهد داشت. تغییرات آب و هوایی که در حال وقوع است ، به نفع بیماریهای منتقله از طریق ناقل و انتشار عوامل بیماری زا خواهد بود که متعاقباً تولید حیوانات و درآمد جمعیت روستایی ، از جمله صدها میلیون نفر در سراسر جهان را به خطر می اندازد.

به گزارش پایگاه خبری ” وت نیوز ” ، در شرایط تقاضای روزافزون برای پروتئین های حیوانی ، این عوامل سلامت و معیشت انسان را تهدید می کند. بنابراین ، اکنون بیش از هر زمان دیگری تأمین سلامت ، امنیت غذایی و ایمنی سیاره با تقویت سلامت حیوانات ، تشخیص بیماری ها ، سیستم های گزارش و کنترل و تطبیق تولید حیوانات در سراسر جهان بسیار مهم است.

در این زمینه ، سازمان جهانی بهداشت حیوانات (OIE) به همراه سازمان جهانی کشاورزان (WFO)  میزبان کنفرانسی با حضور کنوانسیون چارجوب تغییر آب و هوا سازمان ملل متحد (UNFCCC) برای بحث در مورد آینده کشاورزی ، دامداری  و توسعه پایدار در جهت گرمایش زمین است . تغییر در الگوهای آب و هوایی ، از شرایط خشکسالی تا باران های شدید ، به شدت بر عملکرد حیوانات (رشد ، تولید ، تولید مثل) و همچنین تقویت بیماریهایی که سلامت و رفاه حیوانات را تهدید می کند ، تأثیر می گذارد.

تخمین زده می شود که پنج بیماری عفونی نوظهور  در هر سال ظاهر می شود ، که سه مورد از آنها به طور بالقوه مشترک بین انسان و حیوان  هستند . علاوه بر این ، تغییرات آب و هوایی بر تکامل اپیدمیولوژیک عوامل بیماری زا و گسترش توزیع فضایی ناقلین مانند حشرات و کنه ها  تأثیر می گذارد که می تواند منجر به انتشار و گسترش بیشتر جغرافیایی بیماری هایی مانند تب دره ریفت ، دندان آبی  ، تب نیل غربی یا بیماری لایم شود .این پدیده  همچنین بر توزیع شکارچیان و جمعیت جوندگان تأثیر می گذارد و بنابراین تغییرات گسترده ای در ساختار و عملکرد اکوسیستم ها و گونه ها ایجاد می کند ، که عمدتا پیامدهای منفی برای تنوع زیستی دارد.

برگزاری کنفرانسی جهت مشخص کردن نقش دامپزشکان در حیات وحش

با آگاهی از این که بیماری های دامی تقریباً ۲۰ درصد  ضرر تولید را به همراه دارند ، تأثیر مستقیمی بر دسترسی به غذا و قیمت مناسب آن دارد و یک میلیارد نفر از سوءتغذیه رنج می برند و ارائه محصولات غذایی کافی و ایمن به یک چالش فزاینده تبدیل خواهد شد .  علاوه بر این ، محصولات با منشاء حیوانی مانند شیر ، تخم مرغ و گوشت حاوی مواد مغذی ارزشمندی هستند و بخشی ذاتی از هرگونه سیاست امنیت غذایی از جمله رشد و تکامل کودکان هستند

در نتیجه ، افزایش پایداری و انعطاف پذیری سیستم های تولید حیوانات در سالهای آینده ضروری خواهد بود و نیاز به تقویت سیستم های بهداشتی حیوانات دارد. رسیدن به این هدف مستلزم مقابله با مکانیسم های پیچیده ای است که متقابلاً تغییرات آب و هوایی و تولید حیوانات را به هم مرتبط می کند .

بر اساس منابع هیئت دولتی تغییر آب و هوا (IPCC) ، فعالیت های کشاورزی همچنین صنایع مرتبط با  حیوانات ، ۹ درصد از انتشارات گازی جهانی  را تشکیل می دهند. اما برخی از نشریات تاریخ دار سطوح بالاتری از انتشار گازهای کشاورزی ، به ویژه به تولیدات دامی نسبت داده اند.این یافته ها متأسفانه منجر به اظهارات ضد دام شده است که می تواند برای اراده سیاسی برای سرمایه گذاری در این بخش مضر باشد که برای تقویت ابزارهای موثر برای جبران تأثیرات زیست محیطی مانند حمایت از جوامع دامداری و سیستم های تولید گسترده تر بسیار مهم است.

با این وجود ، این تأثیرات منفی بالقوه دام بر تغییرات آب و هوایی باید در چارچوب وسیع تری از مزایای زیست محیطی و اقتصادی-اجتماعی آن مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. در واقع ، بخش کشاورزی می تواند بخشی از راه حل مقابله با تغییرات آب و هوایی باشد ، زیرا نقش حیاتی آن در کاهش شدت انتشار گازها ، بویژه از طریق محصولات زراعی و ترسیب کربن ذاتی در اراضی مرتعی است.

انتشار فاجعه آمیز تب خوکی آفریقایی !

سیستم های تولید دام همچنین می توانند با حفظ اکوسیستم هایی که خدمات مهمی را ارائه می دهند ، مانند حفظ یا افزایش ذخایر کربن، کاهش آتش سوزی بوته ها ، جلوگیری از فرسایش ، تولید کودهای آلی و کاهش محصولات مصنوعی  به شکل دهی و نگهداری مناظر کمک کنند .

برای حل موفقیت آمیز این مسائل ، تقویت سیستم های بهداشتی حیوانات در سراسر جهان باید در اولویت قرار گیرد. در سراسر جهان،  دامپزشکان در کنار تولیدکنندگان صنعنت دامی در خط مقدم  تشخیص زودهنگام و واکنش سریع به رویدادهای بهداشتی که تهدیدی برای حیوانات و انسان ها است ، می باشند.

برای این منظور ، OIE از ۱۸۰ کشور عضو خود حمایت می کند و سبب  ایجاد شبکه های منطقه ای  برای رسیدگی به وقوع بیماریهای فرامرزی در حال ظهور می کند. OIE همچنین توسعه بی وقفه برنامه های تحقیقاتی را با هدف طراحی سیستم های تولید حیوانات سازگار با محیط زیست و به موازات آن ، روش های ایمنی زیستی مناسب برای اطمینان از پیشگیری و کنترل بهتر بیماری ها ، توصیه می کند.

اقدامات پیشگیرانه با پیش بینی تأثیر بالقوه و به حداقل رساندن تهدیدات برای اکوسیستم ها و سلامت انسان و حیوانات ، مزایای زیست محیطی ، اقتصادی و اجتماعی مشخصی خواهد داشت. در این چارچوب ، ترویج مفهوم “سلامت واحد (One Health) ” و شناخت نقش اصلی خدمات دامپزشکی در حفظ سلامت حیوانات ، برای حفاظت از آینده ما بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code