تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

چگونه هوش مصنوعی رفتار سگها را تحلیل میکند؟

محققان موسسه Waltham Petcare Science و Kinship’s Pet Insight Project از فناوری یادگیری عمیق و ردیاب فعالیت حیوانات خانگی برای شناسایی رفتارها ، شرایط سگ و فعالیت های عادی سگ استفاده کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ، دکتر آلتا کارسون می گوید: “یادگیری عمیق یک فناوری قدرتمند ما را قادر می سازد تا حجم عظیمی از داده ها را برای شناسایی الگوهای معنی دار در رفتار حیوانات خانگی تجزیه و تحلیل کنیم و با استفاده از این برنامه تحقیقاتی ما از داده های خود برای ساخت الگوریتم هایی استفاده کردیم که به ما امکان می دهد رفتار حیوان خانگی را در محیط خانه خود بطور عینی درک کنیم. درک بهتر رفتارهای روزمره به ما امکان می دهد علائم بالقوه بیماری ها را زودتر از همیشه شناسایی کرده و مداخلات درمانی زودتر را ارتقا دهیم. “

علم رفتار شناسی می تواند به پیشبرد مراقبت های دامپزشکی کمک کند :

برای ایجاد ارتباط بین فعالیت های روزمره سگ و داده های حسگر حرکتی، محققان پایگاه های داده ،هوش مصنوعی موجود در این فناوری را با بیش از ۵۰۰۰ فیلم از ۲۵۰۰ سگ ارائه شده توسط صاحبان حیوانات خانگی و ۱۱ میلیون روز داده های فعالیت حیوانات خانگی منطبق کردند . آنها سپس یک الگوریتم جدید یادگیری ایجاد کردند که می تواند داده ها را از یک سنسور یقه ای به نام شتاب سنج به طور دقیق در رفتارها و فعالیت های روزمره سگ طبقه بندی کند. فقط یک ثانیه داده ها برای الگوریتم طبقه بندی رفتار کافی است.

برای تأیید و اعتبار صحت الگوریتم در یک محیط واقعی ، محققان سپس این داده ها را با گزارش فعالیت حیوانات خانگی صاحبان حیوانات خانگی از ۱۰،۵۵۰ سگ مقایسه کردند و داده های ۱۶۳،۱۱۰ رویداد منحصر به فرد خوردن و آشامیدن حیوانات خانگی را بدست آوردند. آنها دریافتند که این الگوریتم خوردن (۹۴٪) و نوشیدن (۹۸٫۸٪) را به درستی تشخیص داده است ، و به میزان کمتر از فعالیت های خوردن و آشامیدن ، می تواند رفتارهای ظریف تری را از بوییدن و خاراندن تا مالیدن و لیسیدن مشخص کند.

چگونه با مراجعین کلینیک های دامپزشکی حرفه ایی برخورد کنیم؟

در نهایت ، نظارت مداوم بر رفتار و فعالیت حیوانات خانگی می تواند به صاحبان حیوانات خانگی کمک کند تا حیوانات خانگی خود را با طیف وسیعی از شرایط احتمالی از جمله خاراندن ، اشتهای ضعیف ، وزن بیش از حد یا آرتروز تشخیص دهند.

اسکات لایل ، سرپرست پروژه Pet Insight ، می گوید: “این مقاله صحت استفاده از علائم رفتاری برای تشخیص مشکلات احتمالی سلامت را بر اساس داده های دنیای واقعی تأیید می کند . با الگوریتم های بنیادی که بر اساس مجموعه داده های جمع آوری شده ساخته شده است ، ما می توانیم درک خود را از رفتار حیوانات خانگی با دستگاه هایی مانند Whistle ™ در جهت پیشبرد مراقبت های دامپزشکی فردی افزایش دهیم. “

دامپزشکان ماموریت دارند زندگی حیوانات خانگی را با درک بهتر نیازهای آنها از طریق علم بهبود ببخشند تا به حیوانات خانگی کمک کنیم تا عمر طولانی تری داشته باشند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code