تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

چگونه می توانید به عنوان دامپزشک شکاف بین خود و مراجعینتان را پر کنید!

دامپزشکان باید به فکر کاهش فاصله بین خودشان و بیمارانشان باشند و در اینجا چندین روش کاملاً تحقیق شده و به خوبی تمرین شده برای کمک به شما در دستیابی به این امر داریم ؛

۱- فعالیت خود در رسانه های اجتماعی را ارتقا دهید. از پلتفرم خود برای آموزش به مشتریان خود در مورد شرایط سلامت و رفاه حیوانات استفاده کنید.

۲-از نرم افزار مدیریت بیمارستان دامپزشکی استفاده کنید. زمان‌بندی، خط‌مشی‌ها، شماره‌های تماس و همه موارد مهم را به‌روزرسانی کنید. با یک نرم افزار مدیریت کلینیک شما همچنین می توانید قرار ملاقات ها را برنامه ریزی کنید، یادآوری خدمات سلامت را ارسال کنید و به بیماران خود خدمات تله هلث ارائه دهید.

۳-با بیماران خود پیوند دوستی ایجاد کنید. این به اندازه حفظ روابط خوب با مشتریان مهم است. به دست آوردن قلب بیماران خود، ایجاد آرامش در آنها و ایجاد یک پیوند قوی با آنها، به شما کمک بیشتری در دامپزشکی خواهد کرد.

۴-با گزینه های پرداخت خود سازنده و انعطاف پذیر باشید. باید بدون زحمت و بدون دردسر انجام شود.

۵-همیشه لیست مخاطبین و ایمیل های خود را به روز نگه دارید. این کار خطر نادیده گرفتن تماس یا ایمیل های مهم از طرف مشتریان را از بین می برد.

۶-جلسات حضوری و ارتباطات شخصی با مشتریان را در اولویت قرار دهید. همه چیز را به تکنولوژی رها نکنید.

هدف اصلی این مقاله تاکید بر اهمیت ارتباط با مشتری در کلینیک دامپزشکی بود ، اقدامی که نه تنها اعتماد ایجاد می کند ، بلکه خطر بلایا را نیز از بین می برد. از این رو، درست همانطور که در بالا بحث کردیم، یک دامپزشک باید از اسرار خود حفاظت کند، مطلع باشد و از مهارت های ارتباطی خود بهترین استفاده را ببرد.

مسئولیت دامپزشکان در پاندمی Covid-19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code