تاریخ امروز:۲۳ فروردین ۱۴۰۰

چگونه میتوان “رفتار شکار جانوران” توسط گربه های خانگی را کنترل کرد

به نظر میرسد تا با بهره گیری از برخی روشها می توان میزان شکار جانداران حیات وحش توسط گربه های خانگی را کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری دامپزشکی ایران(وت نیوز) ، شکار برخی جانداران توسط گربه های خانگی از جمله موضوعات بحث برانگیزی است که از نظر بسیاری از صاحبان این حیوانات، غیر قابل قبول انگاشته میشوند.

اما مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان در دانشگاه اکستر صورت پذیرفته این موضوع را به اثبات رسانیده است که بهره گیری از غذاهای با پروتئین بالا ،توانایی آن را دارند تا این رفتار گربه ها را تا ۳۶ درصد کاهش دهد.

از سوی دیگر نتایج همین مطالعه این نکته را نیز به اثبات رسانیده است که ۵ تا ۱۰ دقیقه بازی صاحبان گربه ها با این حیوانات در طول روز ، نقشی ۲۵ درصدی را در کاهش این قبیل رفتارها خواهد داشت.

پروفسور رابین مک دونالد از انستیتوی محیط زیست و پایداری اکستر به خبرنگاران گفت: تحقیقات قبلی در این زمینه، مهارت و توانایی شکار گربه ها را از طریق محدودسازی آن ها در منازل و یا بهره گیری از انواع وسایل باز دارنده کاهش می داد. موضوعی که می توانست نگرانی هایی را در خصوص پیامدهای رفتاری این محدودیت ها در گربه ها ایجاد نمایند.

اما در مطالعه اخیر، دانشمندان موفق شده اند تا با استفاده از روشهای کاملاً غیر تهاجمی و غیر محدود کننده این رفتارها را با موفقیت در گربه‌سانان تغییر دهند.

برخی محققین بر این باورند که نتایج به دست آمده در این مطالعه موفقیتی بزرگ برای حامیان وحش به شمار می‌رود.

شیوع بیماری کرونا چه تاثیری را بر نگهداری حیوانات خانگی توسط مردم بریتانیا گذاشت
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code