تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

چگونه مدیر موثری در بیمارستان دامپزشکی باشیم؟

شما به عنوان یک مدیر کلینیک مطمئنا به دنبال راه هایی هستید که کلینیک دامپزشکی شما بتواند رشد و بهبود یابد. مدیران کلینیک و بیمارستان (PM) به کلید موفقیت هر مجموعه ی دامپزشکی تبدیل شده‌اند. یک مدیر عملی به تخصص تجاری در دامپزشکی و مهارت های مدیریت افراد نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، گاهی اوقات مدیر کلینیک مجبور است برای انجام کاری به جای سایر پرسنل قرار بگیرد. با این حال، برای یک مدیر کلینیک بسیار مهم است که بداند چه چیزی برای کلینیک دامپزشکی آنها خوب و موثر است و چگونه آن را انجام دهد. از این رو، ما ۶ نکته را برای شما تهیه کردیه ایم که مدیران  ممکن است از آنها پیروی کنند تا از کار و تلاش خود حداکثر بهره را ببرند.

۱-تمرکز بر تاپ لاین:

 

مدیران در مجموعه های دامپزشکی در واقع مدیران عامل کلینیک های دامپزشکی هستند، آنها اختیار تصمیم گیری در مورد انتخاب مسیر آینده را دارند و عملکرد روزانه کلینیک را مدیریت می کنند. اغلب مدیران در مسائل عملیاتی کلینیک گم می شوند و تصویر بزرگتر یعنی رشد و توسعه ی کلینیک را نمی بینند.به منظور رشد باید تمرکز بر درآمد یا تاپ لاین کلینیک باشد. به دنبال راه‌های جدید درآمدزایی مانند برنامه‌های ارجاعی، یادآوری‌ها، برنامه‌های وفاداری،خدمات  شبانه‌روزی، نظافت، واکسیناسیون، آموزش حیوانات خانگی و غیره باشید.

 

۲-بهترین تجربه دامپزشکی را به صاحبین حیوانات ارائه دهید:

 

مشتریان شما ممکن است نام کلینیک یا دامپزشک شما را به خاطر نداشته باشند، اما مطمئناً تجربه حضور در مجموعه ی شما را به خاطر خواهند آورد. اگر تجربه ویزیت آنها در کلینیک خوب بود، در مورد آن با دوستان خود صحبت خواهند کرد. تجربه مشتری عامل مهمی است که تعیین می کند که کلینیک دامپزشکی شما در آینده چقدر موفق خواهد بود.

جدیدترین تکنیک دیجیتالی جهت اندازه گیری پلاک دندانی حیوانات

به طور کلی، تجربه مشتری با شما درست از زمان رزرو قرار معاینه شروع می شود و هرگز به پایان نمی رسد. با دادن چندین گزینه مانند رزرو آنلاین، گزینه تماس، ایمیل و پیامک، رزرو قرارهای ملاقات را ساده کنید، پس از رزرو قرار  یک ایمیل تایید و ایمیل های یادآوری به صاحبین حیوانات خانگی ارسال کنید، هنگامی که یک مراجعه کننده به کلینیک می رسد، به گرمی از او استقبال کنید و از او پذیرایی مناسب کنید.

اتاق‌های انتظار راحت و مطلوبی را طراحی کنید که هم برای حیوان خانگی و هم برای صاحب آن دلپذیر باشد، موسیقی ملایم پخش کنید، با ارائه محتوای اطلاعاتی به صاحبان حیوانات خانگی از طریق مجلات، پوسترها و تلویزیون و … مشتری خود را به چالش بکشید. در نهایت، پس از انجام معاینه، صاحب حیوان خانگی باید در مورد شرایط بازدید آینده مطلع شود و همچنین یادآوری داروها و واکسیناسیون ها باید در زمان مقرر از طریق پیامک و ایمیل ارسال شود.

 

۳-سرمایه گذاری در بازاریابی و روابط عمومی:

 

بازاریابی برای موفقیت هر کسب و کاری در این دنیا ضروری است. برخی از شرکت ها هستند که تا ۵۰ درصد از درآمد خود را صرف بازاریابی می کنند ولی به صورت اصولی بهتر است که ۷ تا ۸ درصد از درآمد ناخالص خود را برای بازاریابی و تبلیغات در نظر بگیرید. طبق مرکز تحقیقات، هزینه بازاریابی بهینه برای یک کلینیک دامپزشکی در حال رشد ۱۸٪ از درآمد آنها و برای یک کلینیک عادی ۱۱٪ برای دستیابی به بهترین نتایج است. برندسازی، رسانه های اجتماعی، کمپین های تبلیغاتی، بیلبورد، پیامک و کارت پستال از جمله موارد موثر در زمینه ی بازاریابی و تبلیغات هستند. از مشتریان خود بازخورد بخواهید و آنها را تشویق کنید تا نظر خود را در پلتفرم های عمومی مانند گوگل و فیسبوک و سایر صفحات مجازی ارسال کنند.

آیا از حیوانات میتوان به عنوان ابزار درمانی بهره برد؟

 

۴-کارکنان خوشحال:

 

به عنوان یک مدیر کلینیک ، شما مسئول رفاه حال کارکنان و پرسنل خود هستید. اگر کارکنان شما راضی باشند، مشتریان را خوشحال خواهند کرد. با دادن تعطیلات، ساعات کاری ثابت و کمترین نوسان در برنامه کاری، تعادل کار و زندگی را برای کارکنان خود تضمین کنید.

برای کارکنان خود احساس تعلق ایجاد کنید تا به سطح دلخواه از تعهد و فداکاری در کار دست یابند. در نهایت، به عنوان یک مدیر عامل، این مسئولیت شماست که منافع شخصی کارکنان را با منافع کلی سازمان هماهنگ کنید.

 

۵-گسترش :

 

کلینیک های دامپزشکی موفق همیشه در حال گسترش یافتن به مکان های جدید هستند. این گسترش به شما فرصتی می دهد تا بازار بزرگتری را هدف قرار دهید و روش های آزموده شده را برای کسب درآمد بیشتر پیاده سازی کنید. به عنوان یک مدیر عامل باید راه اندازی اولیه بیمارستان را شما انجام دهید، ملک جدید را به یک کلینیک مجهز تبدیل کنید، اولین مجموعه از کارکنان را استخدام کنید، ارتقای اولیه را انجام دهید و در نهایت اطمینان حاصل کنید که کلینیک با موفقیت افتتاح می شود. چالش دیگر در زمینه ی گسترش کلینیک،  مدیریت چندین کلینیک بر روی یک پلت فرم مشترک، یعنی نرم افزار مدیریت بیمارستان دامپزشکی یکپارچه است.

 

۶-تجزیه و تحلیل کسب و کار:

 

تجزیه و تحلیل عملکرد کسب و کار شما به صورت دوره ای یک اقدام عالی است که به شما بینشی در مورد نحوه فعالیتتان می دهد. شاخص های کلیدی عملکرد کلینیک دامپزشکی خود را بررسی کنید و ببینید کدام پارامترها در طول زمان بهبود می یابند و کدام ها بهبود نمی یابند. مدیران ارشد را در فرآیند تجزیه و تحلیل کسب و کار درگیر کنید تا بتوانند کسب و کار خود را بهتر درک کنند و در روند رسیدن به هدف بیشتر مشارکت کنند.

ساماندهی نظرات ارسالی مشتریان کلینیک شما در رسانه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code