تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

چگونه رسانه های اجتماعی، حرفه دامپزشکی را نجات می دهند!

وقتی زمان و نیروی کار کم است ، قرار دادن انرژی در رسانه های اجتماعی – به ویژه چندین پلتفرم – می تواند نجات دهنده ی کسب و کارتان  باشد. با تکامل رسانه های اجتماعی ، فرصت های بیشتری برای هدایت و دیده شدن کسب و کارتان پیدا خواهید کرد . ابتدا چشم اندازی از رسانه های اجتماعی محبوب را مرور میکنیم که کلینیک های دامپزشکی بیشرین رغبت به استفاده از آنها را دارند ؛

 

فیس بوک ؛

این ابزار تجاری  برای ارسال مطالب جدید و به روز  و به اشتراک گذاری عکس ، فیلم و مقاله گزینه مناسبی می باشد . ابزار های تبلیغاتی همچون گزینه ( اکنون رزرو کنید ) ای پلتفرم را هدفمند و پر کاربرد ساخته

 

اینستاگرام ؛

برای به اشتراک گذاری عکس و فیلم ها همچنین دسترسی به صفحه شخصی هر حیوان خانگی یا صاحبش کاربرد دارد

 

توییتر ؛

برای به اشتراک گذاری عکس ها ، فیلم ها و متن حداکثر تا ۲۸۰ نویسه. کاربرد محدودی برای تبلیغات در صنعت دامپزشکی دارد

 

تیک تاک ؛

برای به اشتراک گذاری ویدیو ها تا ۶۰ ثانیه

 

پینترست ؛

براورد داده ای بازاریابی :

حالا ، بیایید به داده ها نگاه کنیم. خوب ، ای کاش می توانستیم زیرا   صنعت دامپزشکی هزینه زیادی را صرف داده های پزشکی می کند ولی برای  داده های بازاریابی تلاش زیادی نشده است

داده های موجود به ما می گوید که تخمین زده می شود که ۷۰ % از کلینیک های دامپزشکی دارای صفحه فیس بوک هستند ، اما تعداد بسیار کمی از آنها به طور منظم یا  از حداکثر پتانسیل خود  استفاده می کنند و تنها شصت درصد از کلینیک هایی که در فیسبوک حضور دارند صفحه خود را تجاری کرده اند.این ویژگی برای دریافت نظرات بیشتر و اعتماد مشتری و همچنین دسترسی به چندین مورد ضروری است .

داده ها برای سایر پلتفرم ها از فیسبوک هم پایین تراست. تحقیقات تأیید می کند که  نسل های جوان بیشترین درصد صاحبان حیوانات خانگی را تشکیل می دهند. کلینیک های دامپزشکی ، به ویژه آنهایی که می خواهند با این اطلاعات جمعیتی ارتباط برقرار کنند ، باید اینستاگرام را در نظر بگیرند.

از مشتریان خود بپرسید :

 آیا فرم ثبت نام مشتری شما به صاحبان حیوانات خانگی اجازه می دهد تا نحوه اشنایی ان ها با کلینیک شما را قید کنند ؟ اگر نه ، زمان آن رسیده است که در فرم ثبت نام اولیه خود فهرستی از  پلتفرم های کلیدی رسانه های اجتماعی که صاحب حیوان از ان طریق شما را پیدا کرده تهیه کنید . توصیه می کنم فرم را با   فیس بوک و اینستاگرام شروع کنید. اگر در حال توسعه حضور خود  در سایر رسانه های اجتماعی مجازی هستید ان هارا هم لیست کنید .

در مرحله بعد ، مشتریان فعلی را بررسی کنید. با ایجاد یک نظرسنجی سریع  که می توانید از طریق رسانه های اجتماعی و ایمیل به اشتراک بگذارید ،از صاحبان حیوانات خانگی سوالات زیر را  بپرسید ؛

بیشتر از کدام پلتفرم ها استفاده می کنید؟

دوست دارید در کدام پلتفرم ها پست هایی از کلینیک شما مشاهده شود؟

 دوست دارید چه نوع محتوایی بیشتر دیده شود؟ نکات مفید حیوان خانگی؟ محتوای آموزشی؟ آخرین اخبار؟ چیزهای سرگرم کننده؟

راه کار های تاسیس کلینیک موفق دامپزشکی

اهداف خود را مشخص کنید ؛

به دلایل حضور خود  در رسانه های اجتماعی فکر کنید. جمع آوری تعداد زیادی از افراد دنبال کننده در رسانه های اجتماعی بسیار عالی است اگر به بیماران ، صاحبان حیوانات خانگی و کلینیک  شما کمک کند. محتوایی  که قرار داده اید ممکن است برای مردم  سرگرم کننده باشد و تعداد زیادی دوست داشته باشد ، اما آیا باعث رونق کسب و کار شما شده است؟ آیا به بیمار یا صاحب حیوان خانگی کمک کرد؟ زمانی شما موفق عمل کردید  که زمان پیدا کردن دامپزشک فرا  می رسد صاحبان حیوان خانگی کلینیک شما را به خاطر می آورند .

شما ممکن است دلایل زیادی برای حضور در رسانه های اجتماعی داشته باشید – هیچ هدف درست یا غلطی وجود ندارد – اما یک کلینیک باید اهداف خود را به منظور حفظ یک استراتژی موثر و جلوگیری از اتلاف وقت گرانقدر و هزینه  تبلیغاتی مشخص کند.

هنگام بررسی یک پلت فرم انتخاب شده ، این سوالات را از خود بپرسید:

آیا این کار به پیشبرد کسب و کار کمک می کند یا به من در رسیدن به اهدافم کمک می کند؟

 آیا برای مشتریان کاربردی بوده است؟ آیا هیچ کدام از آنها گفته اند که کلینیک من را در رسانه های اجتماعی دنبال  کرده اند؟

آیا من یا یکی از اعضای تیم علاقه و مهارت لازم برای ارسال محتوا و  نظارت بر پلت فرم را داریم؟

پلتفرم هارا برای اینده نگه دارید :

ثبت نام در شبکه اجتماعی هیچ ضرری و هزینه ای ندارد. راه اندازی حساب کاربری شما رایگان و آسان است و می تواند راه مطلوبی جهت جمع آوری داده ها باشد. اگر اعلان های ایمیل را فعال کنید ، ممکن است متوجه شوید که مشتریان سعی می کنند برای مثال در Instagram با شما ارتباط برقرار کنند ،حتی اگر قصد استفاده از آنها را ندارید ،  می توانید نام کاربری کلینیک خود را ثبت کنید تا در همه سیستم عامل ها ثابت قدم باشید و  سپس در زمان مناسب ، شما یا یکی از کارکنان می توانید وارد شوید و از پلت فرم به بهترین نحو استفاده کنید .

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code