تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

چگونه به عنوان دامپزشک ارتباطمان با مراجعین را بهبود ببخشیم (بخش اول)

تمامی صنایع و کسب و کارها در سراسر جهان به سرعت در حال تغییر و تحول هستند و تجربه مشتری اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است. رهبران کسب و کار ها دائماً برای بهبود ارتباطات خود با مشتریانشان در تلاش هستند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، پزشکان یا دامپزشکان تلاش می کنند تا بهترین خدمات مراقبتی را به بیماران خود ارائه دهند. درمان حیوانات بیمار در حالی که تلاش برای آرامش صاحبان آنها نیز همزمان صورت می گیرد ، کار بزرگی است. این اقدام نیاز به ارتباط شفاف با مراجعین دارد و اینجاست که باید اهمیت ارتباطات دامپزشکی را درک کرد.

بررسی ها نشان می دهد که شکاف های قابل توجهی بین دامپزشک، تیم های دامپزشکی و مشتریان آنها وجود دارد، اغلب اوقات مراجعین به دلیل عدم ارتباط با دامپزشکان، در درک روش های درمانی ناکام می مانند. برای غلبه بر این مانع، باید ارتباط با مراجعین را در کلینیک دامپزشکی خود بهبود ببخشید.

حتما شنیده اید که ارتباطات کلید اصلی موفقیت است. بهبود ارتباطات با مشتریان در کلینیک دامپزشکی شما باعث رشد قابل توجهی برایتان خواهد شد

و دامپزشکان بر این باورند که وقتی با بیماری سروکار دارید که نمی تواند مستقیماً مشکل خود را به شما بگوید، صحبت با صاحبان آنها بهترین راه ممکن برای درک مشکلات آنها و ارائه بهترین گزینه های درمان است، بنابراین بیایید با هم اهمیت مشتری را درک کنیم.

ارتباط با مشتری دامپزشکی کجا به شما کمک می کند؟

۱-رضایت مشتری:

زمانی که صاحبین حیوانات خانگی با حیوان بیمار خود به کلینیکتان مراجعه می کنند و نیاز به کمک پزشکی دارند، در نگران ترین حال خود قرار دارند. آنها خیلی چیزها برای پرسیدن و گفتن در مورد وضعیت بیمار خود دارند. فقط ارتباط خوب و صمیمی به آرام کردن اضطراب آنها کمک می کند. نشانه یک دامپزشک خوب و مسئولیت پذیر ،گوش دادن به بیمار و درک بالای آن ها است.

تاثیر محیط زندگی بر ترسو شدن اجتماعی سگ ها

اجازه دهید مشتریان خود ابتدا اضطراب خود را تخلیه کنند، با آرامش به مشکلات آنها گوش دهید و پس از انجام آنها، تمام موارد توضیح داده شده توسط مشتری را پردازش کنید و به آنها بگویید که مشکل چگونه به نظر می رسد، چگونه درمان می شود و سپس آنها را از تعهد خود نسبت به درمان بیمارشان مطمئن کنید.مراقبت و نگرانی واقعی شما نسبت به صاحب بیمار و بیمار نشان می دهد که چقدر نسبت به کار خود دلسوز هستید و چگونه همه موارد را جدی می گیرید.

۲-بهترین نتایج:

یک پرونده ساده پزشکی به دلیل عدم ارتباط با صاحب پرونده می تواند برایتان پیچیده شود در حالی که یک پرونده پیچیده پزشکی با ارتباط خوب با بیمار به راحتی انجام می شود. به علت عجله برای درمان بیمار، دامپزشکان اغلب فراموش می کنند که جزئیات کوچک و در عین حال مهمی را در مورد شرایط بیمار خود از صاحب حیوان بپرسند و این جزئیات جزئی ممکن است روند درمان را تغییر دهد. قبل از شروع درمان، پرسیدن سوال در مورد رفتار بیمار، آلرژی ها، داروهای قبلی و غیره به روند معاینه ی شما کمک می کند.

۳-به اشتراک گذاری ریسک درمان:

همان طور که مراجعه کننده باید از وضعیت بیمار مطلع باشد، باید خطرات و عوارض جانبی (در صورت وجود) درمان را نیز  بدانند. اگر بیمار نیاز به درمان اضافی داشت، مالک را مطلع کنید. در مورد بیمار و مراحل درمان نباید هیچ رازی از هر دو طرف وجود داشته باشد. و بهترین راه برای از بین بردن هرگونه خطر، ارتباط است. صحبت کنید، بحث کنید، درک کنید! این باید یک قانون ناگفته در دامپزشکی شما باشد.

پتانسیل حیوانات همراه برای کمک به جانبازان مبتلا به مشکلات روحی پس از سانحه

فعالیت برای بهبود ارتباطات دامپزشکی :

اکنون واضح است که ارتباط با مشتری بخش مهمی از هر عمل دامپزشکی است. اما آیا می دانید چگونه آنها را اجرا کنید؟ اجازه دهید به شما ایده هایی در مورد اینکه چگونه می توانید ارتباطات دامپزشکی و تعاملات کلامی خود را در دامپزشکی خود بهبود بخشید تا آن را به مکانی قابل اعتماد تبدیل کنید، به شما ارائه دهیم.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما می گوید چه اقدامات مهمی انجام می شود و شما باید با بهبود ارتباطات ،تجربه بهتری برای مشتری ایجاد کنید.

۱-صبور باشید، با دقت گوش دهید و یادداشت بردارید

۲-نسبت به بیمار و مشتری همدلی نشان دهید

۳-هر زمان و هر کجا که لازم است دستورالعمل های واضح بدهید

۴-به سؤالات مشتری خود پاسخ دهید

۵-در صورت نیاز به دنبال کمک یا ارجاع باشید

۶-سؤالات مهم بپرسید

۷-به شکایات مشتری رسیدگی کنید

۸-انتظارات واقع بینانه تعیین کنید

۹-ارتباطات شفاهی، نوشتاری و دیجیتالی را به زبان ساده ارائه دهید. این به مشتری کمک می کند تا بیماری را به درستی درک کند. (از اصطلاحات تخصصی استفاده نکنید، که مشتریان شما را گیج می کند)

۱۰-در مورد حرفه ی دامپزشکی به روز باشید

۱۱-کارکنان دامپزشکی خود را برای برقراری ارتباط با مشتریان آموزش دهید

۱۲-پروتکل های ارتباطی مکتوب ایجاد کنید و همه را وادار کنید آنها را دنبال کنند

۱۳-تمام اطلاعات را برای مراجعه بعدی مستند کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code