تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

چگونه به عنوان دامپزشک ارتباطمان با مراجعین را بهبود ببخشیم (بخش دوم)

مزایای بهبود ارتباط با مشتری در کلینیک دامپزشکی شما :

در اینجا تمام نکات مثبتی ذکر شده است که در صورت ایجاد یک ارتباط موثر و قوی با مراجعینتان در کلینیک بدست می آورید ؛

۱-رضایت مشتری را افزایش می دهد

۲-نتایج بهتری را برای سلامت حیوانات به ارمغان می آورد

۳-اعتماد و روابط بهتری ایجاد می کند

۴-از مشکلات جلوگیری می کند و آنها را حل می کند

۵-تعامل را افزایش می دهد

۶-احترام، وفاداری و قدردانی را به ارمغان می آورد

۷-انطباق پس از مراقبت را افزایش می دهد

۸-بهره وری کارکنان را بهبود می بخشد

۹-می توانید انرژی خود را در زمان مناسب روی چیزهای درست متمرکز کنید

۱۰-تیم سازی را ترویج می کند

 

چگونه به عنوان دامپزشک ارتباطمان با مراجعین را بهبود ببخشیم (بخش اول)

 این چیزی است که باید انجام دهید و به خاطر داشته باشید تا با کمک ارتباطات، تمام مزایا و نتایج ذکر شده در بالا را به دست آورید :

 

۱-از همان ابتدا لحن خوشامدگویی را تنظیم کنید: برای انجام این کار با نام بیمار و مراجعین با آن ها احوالپرسی کنید، همچنین هرگز جنسیت بیمار را اشتباه نگیرید زیرا این می تواند برخی از مشتریان شما را آزرده خاطر کند. تمرکز بر جزئیات این تصور را ایجاد می کند که به یاد دارید آنها قرار است شما را ملاقات کنند و شما از بیمار مراقبت می کنید.

۲-به آنها بفهمانید: باید با دلایل تمام اتفاقات را توضیح دهید، تمام جزئیات لازم را در مورد اینکه چرا چنین درمانی لازم است یا چرا دارو پیشنهاد می شود، به آنها بدهید. فقط گوش نکنید و نتیجه گیری نکنید. برای درک بهتر پرونده، مشتریان خود را در فرآیند درمانی مشارکت دهید.

ساماندهی نظرات ارسالی مشتریان کلینیک شما در رسانه های اجتماعی

۳-مودب باشید: هر زمان که می توانید از مراجعینتان و حیوان خانگیشان تعریف کنید. می توانید از بیمار به خاطر خوب بودن، رفتار خوب و همکاری او قدردانی کنید یا اینکه می توانید از مشتریان به خاطر منظم و وقت شناس بودن تعریف کنید.

۴-از کلمات مناسب استفاده کنید: اصطلاحات صحیح به بیمار شما می گوید که شما در کار خود با تجربه و جدی هستید. این مهم است که مشتریان شما تمام جزئیاتی را که با آنها به اشتراک می گذارید درک کنند.

۵-بررسی و پیگیری کنید: همیشه سعی کنید روز پس از ویزیت بیمار یک تماس با آن ها برقرار کنید، از آنها در مورد سلامتی بیمار بپرسید، توصیه هایی ارائه دهید و از حمایت کامل خود به آنها اطمینان دهید.

۶-خوب گوش کنید و همدردی کنید: خود را در جایگاه مشتری قرار دهید و سپس با او همانگونه رفتار کنید که دوست داشتید با شما رفتار شود و اعتماد آنها را به دست آورید.

۷-صداقت بهترین سیاست است: کل پرونده پزشکی را برای مراجعینتان توضیح دهید و هر اطلاعات کوچکی را به افراد انتقال دهید، به آنها امید کاذب ندهید زیرا گاهی اوقات ممکن است اشتباهات پزشکی رخ دهد. سعی کنید از چنین اشتباهاتی جلوگیری کنید اما هرگز آنها را پنهان نکنید.

۸-زبان بدن: زبان بدن شما چیزهای زیادی در مورد علاقه شما به مکالمه می گوید، حتی اگر مراجعه کننده بیش از حد جزئیات  را برایتان توضیح می دهد، اشاره ای نکنید که شما علاقه ای به گوش دادن به آنها ندارید. دست روی دستان خود، چرخاندن چشمان خود، نگاه کردن به ساعت، یا قرار دادن دستان خود روی در می تواند بی ادبانه باشد. زبان بدن خود را در بهترین حالت خود حفظ کنید و به مشتری اجازه دهید توضیحاتش را تمام کند.

بازگشت آنفلوآنزای خوکی به آمریکا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code