تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

چگونه با مراجعین کلینیک های دامپزشکی حرفه ایی برخورد کنیم؟

دامپزشک بودن تنها یک عنوان است و چیزی که به این حرفه معنا می دهد عشق فراوان به حیوانات دوست داشتنی است . دامپزشکان سالها تحصیل و زندگی خود را وقف تمرین دامپزشکی می کنند زیرا تمایل عمیقی به مراقبت از حیوانات خانگی دارند. اما آنچه دانشگاه همیشه ما را برای آن آماده نمی کند پیچیدگی های ارتباط موثر با مراجعین است.

هدف ما به عنوان متخصصان دامپزشکی این است که  با ارائه مراقبت های دامپزشکی با کیفیت بالا تا حد امکان سلامت حیوانات خانگی را تامین کنیم، اما اعتقاد بر این است که ایجاد ارتباط معنادار و احساسی با مشتریان، خود به اندازه ی ارایه مراقبت های سلامتی با کیفیت بالا اهمیت دارد .

مشارکت مشتری و خوش بینی احساسی:

با تمرکز عمیق بسیاری از دامپزشکان بر مراقبت از حیوانات خانگی، نمی توان برای متخصصان دامپزشکی از مزایای ناشی از ایجاد ارتباط با مشتریان چشم پوشی کرد. یکی از دامپزشکان بیمارستان حیوانات خانگی بنفیلد تجربیات خود را در این باب اینگونه بیان می کند : ” اولین تجربه من در این حرفه در بیمارستان دامپزشکی شهر کوچکی بود. چیزی که بلافاصله توجه من را به خود جلب کرد این بود که چگونه دامپزشکان اغلب در مورد موضوعات دیگری به جز مراقبت های دامپزشکی با مراجعین صحبت می کردند.

من متوجه شدم که  پرورش روابط قوی مابین دامپزشک و مراجعه کننده، می تواند تأثیر واقعی بر بهزیستی احساسی بگذارد. به عنوان مثال، آن دسته از مشتریانی که روزهای واقعا سخت را پشت سر گذاشته بودند، اغلب اوقات به من اعتماد می کردند که در طول پروتکل های درمانی بسیار دشوار از حیوانات خانگیشان مراقبت کنم و به من این امکان را دادند تا سطحی از دامپزشکی را که در ابتدای شروع کارم رویای آن را داشتم ، تمرین کنم. من این درس را از آنجا آموختم  و این بخش مهمی از این موضوع است که چرا من تا به امروز در کارم احساس رضایت می کنم “

راه های افزایش مشتریان کلینیک های دامپزشکی

ایجاد سهولت غیر منتظره :

برن براون ، پروفسور و نویسنده، این ارتباط را این گونه توصیف می کند: “انرژی ای که بین دامپزشک و مراجعه کننده ایجاد می شود، می تواند به ایجاد پایه ای قوی برای شرایط سخت غیر منتظره و اجتناب ناپذیر که در زندگی روزمره ما به عنوان دامپزشک رخ می دهد ، کمک کند .

من تعامل هر مشتری را به عنوان گامی برای ایجاد یک رابطه معنادارتر تصور می کنم و هر مرحله باعث ایجاد اعتماد بیشتر می شود – اعتماد به اینکه من بهترین نیت ، دانش و تخصص مورد نیاز برای مراقبت از حیوانات خانگی افراد را دارم “

ما به عنوان متخصصان دامپزشکی که به شدت به  ارائه مراقبت های دامپزشکی با کیفیت به حیوانات خانگی پایبند و متعهد هستیم، گاهی اوقات نمی توانیم تاثیر یک حرکت کوچک در مورد ارتباط گرفتن با مراجعین خود را نادیده بگیریم. در اینجا ۳ حرکت کوچک که می توانید در طول تعامل با مشتری برای کمک به ایجاد روابط معنادار و پایدار با صاحبان حیوانات خانگی را به کار ببرید توصیف شده است  :

 

۱-حیوانات خانگی تمرکز ما هستند ، اما انسان بودن را فراموش نکنید:

از نظر من ، مهمترین جنبه ایجاد روابط قوی با مشتری این است که انسان بودن را به خاطر بسپاریم . برای برخی ، “انسان” بودن گاهی اوقات می تواند به معنای آسیب پذیر بودن باشد، اما کاری را انجام دهید که برای شما بهتر است. شاید این انسان بودن به معنای صداقت و همدلی بیشتر در مکالمات با مراجعین باشد یا تلاش متقابل برای برقراری ارتباط با مشتریان در موضوعاتی خارج از مراقبت حیوان خانگی آنها.

۲-از مشتریان خود سوال بپرسید :

این تصور ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما یک سوال ساده می تواند منجر به مکالمات عمیقی شود که تفاوت زیادی در احساس مراجعان هنگام خروج از بیمارستان ایجاد می کند. یکی از گفتگوهای مطلوب در ایجاد روابط با پرسیدن منشاء نام حیوان خانگی از صاحبان حیوانات خانگی است. معمولاً در این فرآیند اطلاعات ارزشمندی را در مورد مشتریان یاد می گیریم و مشتری اغلب احساس می کند که در قرار ملاقات، ارزشمند و محترم شمرده شده است.

۳-صحبت های کوچک می تواند تأثیر زیادی داشته باشد :

صحبت های کوچک می تواند بسیار فراتر از ظرافت های معمولی باشد. با نگاهی به گذشته ، تقریباً هر مکالمه ای که باعث تقویت ارتباط با مشتری شده است، با صحبت در مورد موضوعی ساده مانند آب و هوا ، ورزش یا رویدادهای محلی در شهر شروع شد.

برای یک دامپزشک، دانستن اینکه شما و مراجعین  شما از مراقبت و احترام متقابل نسبت به یکدیگر برخوردار هستید،  بسیار لذت بخش خواهد بود. من معتقدم با ایجاد پیوندهای عمیق تر با صاحبان حیوانات خانگی، می توانیم بر آنچه که بیشتر مشتاق آن هستیم تمرکز کنیم : ارائه مراقبت های دامپزشکی با کیفیت بالا برای حیوانات خانگی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code