تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

چگونه از عدم پیگیری صاحبان حیوانات در معاینات مربوط به ادامه درمان جلوگیری کنیم!

ویزیت های بعدی پس از یک پروسه ی درمانی یا جراحی معمولاً به صاحبان حیوان خانگی توصیه می شود ولی با این حال بسیاری از اوقات، صاحبان این قرار ملاقات ها را نادیده می گیرند زیرا فکر می کنند این اقدام الزامی نیست و ممکن است مقداری پول پس انداز کنند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ،  ما به عنوان ارائه دهندگان خدمات مراقبت از حیوانات نباید اجازه دهیم این اتفاق بیفتد. در این مقاله، جنبه های مختلف روانشناسی صاحبان حیوانات خانگی را به شما نشان خواهیم داد و همچنین روش‌های مختلفی را برای جلوگیری از عدم حضور در بازدیدهای بعدی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

 

چرا صاحبان حیوانات خانگی قرار ملاقات های بعدی را از دست می دهند؟

 

پاسخ ساده نیست و جنبه های مختلفی برای آن وجود دارد. دلیل اصلی اینکه آنها دوباره به کلینیک نمی آیند این است که اهمیت این موضوع  را درک نمی کنند. ما معتقدیم که این عمدتاً مسئولیت دامپزشک و پرستار است که اهمیت ویزیت بعدی را بیان کنند. معمولا بعد از یک پروسه ی درمانی در یک ویزیت ، صاحبان حیوانات همراه تصور می کنند که کار در همین یک قرار ملاقات به اتمام رسیده است در حالی که در اغلب موارد این چنین نمی باشد.

 

چگونه از عدم پیگیری صاحبان حیوانات خانگی در ویزیت مجدد جلوگیری کنیم ؟

 

۱-ارتباط شفاف:

 

با مشتریان خود در مورد اینکه چرا باید حیوانات خانگی خود را برای معاینه مجدد بیاورند، کاملاً شفاف باشید. پروسه ی دقیقی که در ویزیت مجدد انجام خواهند داد چیست؟ اگر قرار ملاقات را از دست بدهند چه اتفاقی می افتد؟ هزینه معمول ویزیت مجدد چقدر خواهد بود؟ شما باید قبل از برنامه ریزی بازدیدهای مکرر مشتریان با این موارد ارتباط برقرار کنید.

ایجاد روابط اجتماعی قوی توسط صاحبین حیوانات همراه

 

۲-هزینه های ویزیت مجدد را از قبل دریافت کنید:

 

در خود اولین بازدید می توانید هزینه بازدید بعدی را از آنها دریافت کنید تا آن را از دست ندهند. این اقدام ممکن است مشتریان را آزار دهد، بنابراین به آنها مفصل توضیح دهید که چرا این کار را انجام می دهید و اگر قانع نشدند، آنها را مجبور نکنید.

 

۳-در صورت عدم لزوم از ویزیت مجدد خودداری کنید:

 

تعدادی از بیمارستان‌های دامپزشکی را دیده‌ایم که از صاحبان حیوانات خانگی می‌خواهند دوباره مراجعه کنند، فقط به این دلیل که درآمد اضافی برای آنها به همراه خواهد داشت. این یک عمل غیر اخلاقی است و باعث بی اعتمادی صاحبان حیوانات خانگی به فعالین این حوزه می شود. فقط به این دلیل که صرفا به فکر درآمد بیشتر هستید ، مشتریان خود را فریب ندهید.

 

۴-به صاحبان حیوان خانگی یادآوری کنید:

 

یک یا دو روز قبل از روز ویزیت مجدد از طریق ایمیل، اس ام اس و واتس اپ به مشتریان خود قرار ملاقات را یادآوری نمایید.

 

۵-ارائه ویزیت مجدد رایگان:

 

شما می توانید آن را به صورت رایگان انجام دهید. اگر مشتری پول هنگفتی را برای جراحی خرج کرده باشد، منصفانه نیست که برای یک ویزیت بعدی کوچک هزینه ای از مشتری دریافت کنید. این یک شیوه ی عالی برای نشان دادن مراقبت از حیوانات خانگی است و به شما کمک می کند تا اعتماد صاحبان آنها را جلب کنید .

 

۶-زمان انتظار را کاهش دهید:

 

اگر مراجعین برای ویزیت مجدد حیوان خود آمده اند، برای مدت طولانی آن ها را منتظر نگذارید. این اقدام سایر مراجعین را تشویق می‌کند که وقتی می‌بینند شما اولویت بیشتری به معاینات ادامه درمان می‌دهید، برای بررسی مجدد حتما به شما مراجعه کنند. از آنجایی که بررسی مجدد نسبت به قرارهای ملاقات معمولی زمان کمتری می برد، بی معنی است که آنها را برای مدت طولانی منتظر بگذارید .

رفتار های حسادت آمیز سگ ها !

 

۷-ایجاد رابطه با مشتریان:

 

آیا مشتریان خود را با نام کوچک می شناسید؟ آیا به جشن تولد حیوان خانگی آنها دعوت می شوید؟ آیا مشتریان شما به شما اعتماد دارند؟ اگر بله، پس کار شما تمام شده است، مشتریان شما هرگز بازدیدهای بعدی را از دست نخواهند داد.

اگر مراجعین برای ویزیت مجدد به مطبتان مراجعه نکنند، علاوه بر اینکه درآمد کلینیک ضربه می خورد، ممکن است به سلامت بیمار نیز آسیب برساند. از این رو، همه دست اندرکاران کلینیک های دامپزشکی باید در راستای آن تلاش کنند و اطمینان حاصل کنند که مراجعان چنین قرار ملاقات هایی را از دست ندهند. این نیاز به تغییر در رویکرد نحوه برخورد با مشتریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code