تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

چشم اندازی از آینده ی کلینیک های دامپزشکی

آیا می دانستید که نیکول تسلا تلفن های همراه و وای فای را در سال ۱۹۰۹ پیش بینی کرد یا در مورد این واقعیت که ادوارد بلامی کارت بانکی را در سال ۱۸۸۸ در نظر گرفت چطور؟ آیا می توان آینده صنعت دامپزشکی را پیش بینی کرد؟

 

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، پیش بینی آینده ممکن نیست مگر اینکه ماشین سفر در زمان داشته باشیم. با این حال، ما قطعا می‌توانیم به روندهای فعلی نگاه کنیم و بگوییم محتمل‌ترین نتایجی که در آینده نزدیک شاهد آن خواهیم بود، چیست. از این رو، در این مقاله تعدادی از روندهایی را که متخصصان دامپزشکی مدرن در ۱۰ سال آینده شاهد خواهند بود، بررسی خواهیم کرد.

 

دامپزشکی حرفه ای در ۱۰ سال آینده شاهد این روندها خواهد بود ؛

 

۱- ظهور شرکت های دامپزشکی :

تجمیع بیمارستان های دامپزشکی اتفاق جدیدی نیست. مجموعه ی VCA، یکی از بزرگترین گروه کلینیک‌ها، اولین بیمارستان خود را در سال ۱۹۸۷ خریداری کردند. در حال حاضر، حدود ۱۰ درصد از بیمارستان‌های دامپزشکی در سراسر ایالات متحده در حال حاضر شرکتی و مجموعه ای هستند. با این حال، اگر به بازارهایی مانند بریتانیا (۳۰-۵۰٪)، استرالیا و نیوزیلند بروید، نرخ مشارکتشان و تجمیعشان حتی بالاتر است.

 

آینده:

 

دو نتیجه احتمالی وجود دارد که می توانیم در این مورد در نظر بگیریم؛

 

الف) شرکت‌سازی و تجمیع کلینیک ها در مقطعی از زمان متوقف خواهد شد. چرا؟ زیرا صاحبان حیوانات خانگی ترجیح می دهند به پزشکانی مراجعه کنند که به آنها اعتماد دارند و آنها را می شناسند. این بیشتر یک سرویس استاندارد است که مشتریان دریافت می کنند.

 

چگونه در کارکنان کلینیک های دامپزشکی انگیزه ایجاد کنیم؟

ب) بیش از ۵۰ درصد بیمارستان ها تا سال ۲۰۲۵ بخشی از یک برند شرکتی می شوند. این به طور کامل نحوه ارائه یا دریافت خدمات دامپزشکی را تغییر خواهد داد. رزرو قرار ملاقات، مشاوره با دامپزشک از خانه، خرید آنلاین رژیم غذایی حیوانات خانگی همه چیزهایی که از طریق یک برنامه تلفن همراه اتفاق می افتد برای مشتریان بسیار آسان می شود.

 

۲- فناوری حتی برای کوچکترین کلینیک های دامپزشکی قابل دسترسی خواهد بود:

 

ظهور فناوری منبع باز(open source) و مقیاس پذیر، کسب و کارهای کوچک را در سراسر جهان قابل دسترس می سازد. اکثر کلینیک های دامپزشکی که مشاغل کوچک هستند اکنون به فناوری پیشرفته ای دسترسی خواهند داشت که فقط برای کلینیک ها و شرکت های بزرگ قابل دسترسی بود. تعداد کمی از این فناوری‌ها عبارتند از: سیستم‌های مدیریت کلینیک، محاسبات و فضای ذخیره سازی ابری، پرداخت‌های چند کاناله، ابزارهای بازاریابی، ابزارهای تجزیه و تحلیل کسب‌وکار، و غیره. به کلینیک‌های دامپزشکی توصیه می‌شود با این ابزارهای تجاری شروع کنند.

آینده :

 

صاحب حیوان خانگی با حیوان خانگی خود وارد کلینیک دامپزشکی می شود. یک ابزار تشخیص چهره حیوان خانگی را تشخیص می‌دهد و پرونده پزشکی گذشته او را از نرم‌افزار مدیریت درمانگاه (PMS) دریافت می‌کند. دکتر از موتور هوش مصنوعی می‌خواهد تا موارد حیاتی بیمار را تجزیه و تحلیل کند و گزارش بدهد.پزشک با تکیه بر گزارش، نسخه ای می نویسد که به طور خودکار از طریق PMS برای مشتری ایمیل می شود و یادآوری برای دور بعدی معاینه یا واکسیناسیون ایجاد می کند. PMS همچنین به شرکت های داروسازی متصل می شود تا داروها را قبل از رسیدن مشتری به درب منزل تحویل دهد. فاکتورها بلافاصله پس از بررسی به طور خودکار از طریق ایمیل برای مشتری ارسال می شود. مشتری هزینه فاکتور را به صورت آنلاین پرداخت می کند. کل فرآیند بیش از ۱۵ دقیقه طول نمی کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code