تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

پیاده سازی سیستم “تله هلث” متناسب با نیاز های مراجعین کلینیک دامپزشکی

تله هلث می تواند شرایط مطلوبی برای مراجعان ایجاد کند ، تعادل بین کار و زندگی را برای متخصصان دامپزشکی بهبود ببخشد و نهایتا سبب بهبود راندمان در یک کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی شود.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، یکی از دلایل اصلی پذیرش تله هلث، حتی پس از پایان بحران COVID-19 ، مربوط به پیشرفت تکنولوژی وترجیح مردم بر تجربه ی مدل جدیدی از خدمات دامپزشکی است.

گنجاندن ابزارهای تله هلث در کلینیک های دامپزشکی در این شرایط فعلی غیرممکن نمی باشد اما برای کلینیک ها و بیمارستان هایی که قبل از COVID-19 از آنها استفاده نمی کردند ، قیمت گذاری این خدمات کاری دشوار است. به عنوان مثال ،هزینه مشاوره ویدئویی نباید معادل معاینه فیزیکی دربیمارستان باشد.

دامپزشکان علاقمند به ارائه خدمات تله هلث می توانند برنامه ای را متناسب با نیازهای منحصر به فرد مطب و مشتریان خود سفارشی کنند. شرکت های مختلفی  برای کمک به دامپزشکان ، ساز و کار هایی  در پیاده سازی ابزارهای تله هلث ارائه می دهند.شرکت هایی مانند Whiskerdocs ، ask.vet ، Vet Chat و PetCoach وجود دارند که اساساً به سوالات صاحبان حیوانات خانگی پاسخ می دهند ، که می تواند به ایجاد کارآیی در مطب شما کمک کند.

شرکت petpro connect  که برنامه مراقبت مجازی شامل موارد تماس ویدئویی، پیام کوتاه و پیام رسانی برای دامپزشکان و صاحبان حیوانات خانگی را ارائه می دهد که برای کلینیک ها رایگان است.

شرکت های, teletails , vitus vet به صاحبان حیوانات خانگی اجازه می دهند تا از مشاوره ویدئویی با دامپزشک خود استفاده کنند. هنگامی که مشتری نیاز به مشاوره دارد ، آنها به سادگی اطلاعات خود را تایپ می کنند و می بینند که آیا دامپزشک آنها برای انجام مشاوره ویدئویی در دسترس است یا خیر .

"سلامت واحد" ترمیم دهنده ی روابط بین حیوانات و انسان ها

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات جمع آوری شده در نرم افزار مدیریت مطب شما  ثبت و پیگیری شود تا بخشی از پرونده دائمی بیمار شود.

گزینه های ارائه خدمات حرفه ای تله هلث عبارتند از:

 (۱) مزایای اضافی در یک بسته سلامتی : مزایایی مانند مشاوره های ویدئویی که منجر به ملاقات در کلینیک می شود ، راحتی را برای مشتریان شما به ارمغان می اورد

 (۲)  منوی خدمات :به عنوان مثال ، مشاوره های ویدئویی ، پیگیری های بعد از عمل و از این قبیل خدمات، خدمات به صورت جداگانه و به طور واضح اعلام می شوند

نکاتی جهت قیمت گذاری سیستم تله مدیسین :

۱-یکی از گزینه ها این است که برخی خدمات ، مانند مشاوره ویدئویی برای بررسی مشکل حیوان را  با نرخ تخفیف در مقایسه با هزینه معاینه فیزیکی در کلینیک خود قیمت گذاری کنید.

۲-اگر در حین مشاوره از راه دور تشخیص دادید که ویزیت حضوری لازم است ، ممکن است بخواهید هزینه چکاپ انلاین را به قیمت چکاپ حضوری در نظر بگیرید .

۳-اگر از پلت فرم خاصی استفاده می کنید، هزینه ویزیت سالانه خود را کمی افزایش دهید تا بتوانید هزینه ی پلتفرمتان را تأمین کنید

۴-در قیمت گذاری خود رقابتی باشید. مشتریان شما به احتمال زیاد خرید مقایسه ای انجام می دهند ، بنابراین بررسی کنید که سایر خدمات مربوط به خدمات تله مدیسین آنها چیست

۵-سایر عوامل مانند درآمد متوسط ​​خانواده ای که در شهر یا شهرستان شما زندگی می کنند را در نظر بگیرید

۶- سرانجام ، در بحرانی مانند COVID-19 ، ممکن است بخواهید برخی موارد را رایگان نگه دارید همانند تماس برای گزارش نتیجه معاینه مدفوع  تا زمانی که این بحران همه گیر تمام شود

نکاتی جهت راه اندازی سیستم تله مدیسین:

 

طراحی وبسایت مناسب برای دامپزشکان سیار

۱-یک دستور العمل برای تیم خود بنویسید تا هنگام ارائه خدمات به مشتریان از آن استفاده کند

۲-برای بازاریابی خدمات تله هلث ، محتوای بازاریابی ایجاد کنید – از متون ، ایمیل و رسانه های اجتماعی استفاده کنید

۳-اگرهرگز خدمات تله مدیسین ارائه نداده اید، از خدمات کوچک تر شروع کنید. به عنوان مثال ، یک سرویس متنی را برای اطلاع مشتریان از نتایج آزمایشگاهی  پیاده سازی کنید.

۴-برای افزایش ارزش خدمات ارائه شده از پرستاران دامپزشکی برای خدمات رایگان از راه دور بهره ببرید، این خدمات می تواند شامل تماس های پیگیری برای بررسی وضعیت بیمار پس از معاینه معمول باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code