تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

پتانسیل حیوانات همراه برای کمک به جانبازان مبتلا به مشکلات روحی پس از سانحه

از هر پنج جانباز آمریکایی که در جنگ های اخیر شرکت داشته اند ، یک نفر از نوعی اختلال استرس پس از سانحه یا افسردگی شدید رنج می برد. این می تواند منجر به مشکلات عظیمی از جمله فروپاشی خانواده ، سوء مصرف مواد و ناتوانی در همگام شدن مجدد با جامعه گردد.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، بسیاری از سازمان های رفاهی ایالات متحده در حال تلاش برای حل این مشکل هستند ، اما تاکنون تعداد اندکی از آن ها به مزایای احتمالی تعامل با حیوانات توجه کرده اند. در سایر زمینه های درمانی ، حیوانات خانگی دارای تأثیرات مثبت هستند، بنابراین به نظر می رسد که ممکن است برای جانبازان مبتلا به مشکلات روانی نیز مفید و موثر باشد.

برای درک بهتر پتانسیل حیوانات همراه، تحقیقاتی در دانشکده پرستاری دانشگاه کلرادو ، به منظور ارزیابی تاثیر فیزیکی و روانی سگهای پناهگاه بر سربازان قدیمی و رزمندگان جنگ صورت پذیرفته.

این تحقیق تا حدودی با کمک مالی انجمن بین المللی آنتروزولوژی (ISAZ) و موسسه ی والتهام تامین می شود.

جانبازان در این مطالعه طی یک دوره هشت هفته ای همراه سگ های پناهگاه پیاده روی می کنند تا مشاهده کنند آیا این امر بر کاهش سطح استرس و پیامدهای روانی تأثیر می گذارد یا خیر. محققان فاکتور های مختلفی از جمله استرس، تغییرات قلبی عروقی و هورمونی را زیر نظر خواهند گرفت و همچنین با جمع آوری داده های مربوط به ضربان قلب ، استرس را در خود سگ ها نیز ارزیابی خواهند کرد. این اقدام اطلاعات مهمی در مورد مزایای متقابل تعامل انسان و حیوان ارائه می دهد.

بهبود جمع آوری داده های مربوط به بیماری حیوانات توسط ابزار جدید OIE

ایالات متحده محل زندگی بیش از ۲۱ میلیون جانباز است. تعداد زیادی از این افراد در کشور هایی مانند عراق و افغانستان مجروح و جانباز می گردند و نیاز شدید به گزینه های درمانی موثر به ویژه در شرایطی مانند استرس پس از سانحه دارند.

با توجه به تعداد زیاد سگهای پناهگاهی در ایالات متحده (۳٫۹ میلیون)، در حال حاضر پتانسیل این سگ های بی سرپرست برای مبدل شدن به یک همراه وفادار و مفید برای تعامل انسان و حیوان ناشناخته است. این مطالعه می تواند به تحقیقات گسترده تری در مورد تأثیرات سگ های خدمات روانپزشکی بر جانبازان مبتلا به استرس پس از سانحه منجر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code