تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

وقتی بی خانمان ها خدمات رایگان دامپزشکی دریافت می کنند!

کارکنان موسسه ی ElleVet Sciences سفری ۲ ماهه را در کالیفرنیا آغاز کردند تا خدمات و لوازم دامپزشکی رایگان را برای صاحبان حیوانات خانگی که بی خانمان هستند فراهم کنند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، از آنجا که انتقال پاندمی کرونا و مشکلات اقتصادی اکثر مردم در کشور های مختلف را مجبور کرد که در خانه بمانند ، موسسان ElleVet Science ، کریستین کایر و آماندا هولند تصمیم گرفتند برای خدمت رسانی به سطح خیابان ها بیایند.

دکتر کایر می گوید: “از ابتدای آغاز به کار ElleVet ، ما می خواستیم به مردم و حیوانات خدمات رسانی کنیم ،  COVID-19 و مشکلات اقتصادی ناشی از آن ما را وادار کرد تا بخش خیریه را بیشتر از قبل تسریع ببخشیم. اکنون احساس نیاز در سطح جامعه وجود دارد ، بنابراین تیم ما وارد عمل شد تا بتوانیم در این زمان ضروری به مردم و حیوانات خدمت رسانی کنیم.”

این ماموریت باعث شد موسسه ElleVet پروژه “Pets in Need Project” را ایجاد کند. سفری ۲ ماهه در کالیفرنیا که به تیم اجازه می دهد مراقبت ها و لوازم دامپزشکی رایگان را برای صاحبان حیوانات خانگی بی خانمان ارائه دهند.

بر اساس گزارش سال ۲۰۱۹ ، حدود ۱۵۱،۲۷۸ نفر در کالیفرنیا در هر روز بی خانمانی را تجربه می کنند. مطالعات تخمین می زنند که ۶ تا ۲۰ درصد افراد بی خانمان صاحب یک حیوان خانگی هستند و به طور بالقوه هزاران حیوان همراه را بدون مراقبت های دامپزشکی ضروری در معرض آسیب قرار می دهند.

تیم متخصصان دامپزشکی که شامل کارکنان ElleVet و داوطلبان محلی است ، حدود ۲۰۰ بیمار را در ۳ هفته اول پروژه ، که در سن دیگو در ۱۹ مه آغاز شد و قرار است چندین توقف قبل از اتمام در سانفرانسیسکو را در بر بگیرد، ویزیت کردند.

تحول حرفه ی دامپزشکی با کمک فناوری های روز دنیا

کایر می گوید: “ما در حال مشاهده مسائل مختلف بهداشتی در این زمینه هستیم ، اما اکثر اوقات ما واکسن ، پیشگیری از کک و کنه ، کرم زدایی و معاینه عمومی را انجام می دهیم.”

وی افزود : “تعداد کمی از آنها مبتلا به سرطان بودند، اما در بیشتر موارد حیوانات خانگی که مشاهده کرده ایم بسیار سالم هستند.” در کل کایر امیدوار است تیم بتواند ۶۰۰ تا ۷۰۰ حیوان خانگی را تا اواسط ماه ژوئیه با کمک تهیه و اهدای غذای حیوانات خانگی درمان کنند.

کایر می گوید : “تجربیاتم ثابت می کند که پیوند انسان و حیوان فراتر از امکانات اقتصادی است. یکی از مواردی که واقعاً به روحیه تیم ضربه زد، اشخاصی بودند که به ما گفتند که آنها با اینکه سالها در خیابان بوده اند و می توانستند صاحب خانه باشند، اما به دلیل اینکه مکانهای مسکونی کم قیمت و پناهگاه ها به سگ ها اجازه ورود به مجتمع را نمی دهند،  آنها در خیابان می ماندند. این اتفاق فوق العاده است و اگر ما بتوانیم کاری برای کمک به دیگران انجام دهیم ، این سفر موفقیت آمیز است. ”

بسیاری از سازمان ها ، مانند The Street Dog Coalition و Pets of the Homeless، خدمات مشابهی را در سراسر کشور انجام می دهند. کایر می گوید که امیدوار است بتواند فعالیت و تأثیر خود را در تابستان امسال نیز ادامه دهد.

او می گوید: “ما نمی خواهیم یک مجموعه شگفت انگیز باشیم که فقط مدت زمان محدودی فعالیت کنیم. این اقدام قرار است یک پروژه بلند مدت و بخشی جدایی ناپذیر از ElleVet باشد. ما قصد داریم چندین تیم دامپزشکی را در سراسر کشور مستقر کرده و مراقبت های لازم را انجام دهیم و در فواصل منظم به مناطقی که به خدمات رایگان ما نیاز دارند، بازگردیم. هدف نهایی این است که با دانشکده های دامپزشکی همکاری کنیم تا دانشجویان و کارورزان با سیستم ما همکاری داشته باشند و تجربه درمان سگ ها و گربه های خیابانی (و همچنین موش ها ، مارها ، پرندگان و لاک پشت ها) را داشته باشند. “

افزودن آزمایشگاه تشخیصی ژنتیک به هولدینگ دامپزشکی شرکت MARS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code