تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

نرم افزار مدیریت مطب دامپزشکی و افزایش راندمان کلینیک!

نرم افزار مدیریت مطب دامپزشکی ابزاری است که به تسهیل عملیات روزانه یک مطب دامپزشکی کمک می کند. این ابزار ، امکان ثبت مکرر اطلاعات جمعیتی بیمار، برنامه ریزی قرار ملاقات ها و کارهای اساسی روزانه عملیات دامپزشکی را فراهم می کند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”،  با گذشت زمان، صلاحیت ها و نقش این نرم افزار ها به حدی تکامل یافته است که به بخشی ضروری از عملکرد کلینیک دامپزشکی تبدیل شده است. امروزه از آنها برای ساده کردن وظایف، کاهش عملیات اضافی، تولید گزارش های تجاری و عملیاتی روشنگر در کلینیک ها و بیمارستان های دامپزشکی استفاده می شود که برای تصمیم گیری های تجاری بسیار مفید است.

صنعت نرم افزار دامپزشکی به سرعت در حال رشد است . دامپزشکان در این صنعت به طور گسترده از نرم افزار مدیریت کلینیک برای ایجاد ارزش افزوده استفاده می کنند. در این مقاله به این موضوع که چگونه مطب دامپزشکی شما می تواند از یک نرم افزار مدیریت کلینیک بهره مند شود، اشاره شده است؛

فرآیند درمانی را ساده کنید و بهره وری تیم دامپزشکی خود را افزایش دهید :

وقتی فعالیت کلینیک خود را شروع می کنید، مقیاس  عملکردی شما محدود است و ممکن است همه چیز را تحت کنترل داشته باشید. به طور خلاصه، می توانید بگویید که هم از نظر تجاری و هم از نظر عملیاتی کنترل بسیار محکمی بر کلینیک دامپزشکی خود دارید. اما با گسترش فعالیتتان ، دیگر توانایی کنترل امور را نخواهید داشت. تعداد دپارتمان های درمانی در کلینیک شما افزایش می یابد و تعداد افراد در هر بخش نیز افزایش می یابد.

روش هایی برای دامپزشکان جهت تایید سلامت اولیه توله سگ ها

به عنوان مثال، اگر قبلاً تمام امور مالی را خودتان مدیریت می‌کردید، ممکن است اکنون نیاز به داشتن یک تیم مالی داشته باشید زیرا مشتریان بیشتر یعنی تراکنش های بیشتر و تراکنش های بیشتر یعنی احتمال خطا در آن تراکنش ها بیشتر است. یک سیستم مدیریت عمل دامپزشکی مستحکم به شما کمک می کند تا این خطاها و کارهای اضافی مرتبط با آنها را به حداقل برسانید. این ابزار به شما و تیمتان کمک می کند در زمان صرفه جویی کنید، سازماندهی شده بمانید . و مهمتر از همه تاثیر زیادی بر روی راندمان کلینیک شما به طور کلی خواهد داشت .

تقویت روابط با مشتریان با ارتباط آسان :

وضعیتی را تصور کنید که در آن نرم افزار مدیریت دامپزشکی قوی ندارید و به این علت چند وقت یکبار قادر خواهید بود با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. آیا می توانید یادآورها را به موقع ارسال کنید؟ آیا می توانید نظرسنجی رضایت مشتری را بعد از هر سرویس یا نظرسنجی سالانه به موقع ارسال کنید؟ و اگر مشتری به شما مراجعه کند و گزارش گم شده یا صورتحساب گم شده را بخواهد، به احتمال زیاد زمان زیادی را برای یافتن آن از دست خواهید داد.

شرایطی را تصور کنید که نرم افزار مدیریت دامپزشکی همه این کارها را به صورت خودکار انجام می دهد. با وجود یک سیستم مدیریت دامپزشکی، بیماران شما اطلاعات بیشتری نسبت به آنچه قبلاً دریافت می کردند، دریافت خواهند کرد. آنها در مورد هر گونه قرار ملاقات آینده، صورتحساب های مقرر و گزارش های تشخیص مطلع خواهند شد. همچنین، به بازیابی آسان صورتحساب، رسید یا گزارش پزشکی گم شده یا غیرقابل ردیابی کمک می کند. با یک نرم افزار مدیریت کلینیک، ارتباطات مشتری شما پیشرفت های جدیدی خواهد داشت و احتمال شکایت شما از جانب هر یک از مشتریان ناچیز خواهد بود.

حیوانات دارای اضافه وزن، عمر مفید کمتری خواهند داشت!

به عنوان یک ذخیره ساز متمرکز داده عمل می کند و گزارش ایجاد می کند :

یک ضرب المثل قدیمی تجاری می گوید: “اگر نتوانید چیزی را اندازه گیری کنید، نمی توانید آن را بهبود ببخشید”. به عنوان صاحب کلینیک، بسیار مهم است که بتوانید داده‌های حیاتی را اندازه‌گیری کنید و سپس در مورد اقدامات لازمه برای کار بر روی آن تصمیم بگیرید.

در شرایط رقابتی امروزی، تجربه مشتری بیش از هر زمان دیگری حیاتی شده است. کسب‌وکارهای خدماتی در حال اندازه‌گیری پارامترهایی مانند زمان انتظار و زمان فعالیت های درمانی  هستند تا تجربه مشتری را به سطح بالاتری ببرند.

این سوال مطرح می شود که آیا می توانید داده های را به صورت دستی روی کاغذ اندازه گیری کنید؟ اگر هم بتوانید، زمان انجام آن بسیار زیاد است. سیستم‌های مدیریت دامپزشکی امروزی این قابلیت را دارند که تقریباً تمام داده‌هایی را که مطب شما تولید می‌کند، ذخیره کنند. با استفاده از این داده ها، این سیستم می تواند انواع مختلفی از گزارش ها را تولید کند که برخی از آنها در اینجا ذکر شده اند:

۱-گزارش های تولید

۲-گزارش هزینه ها

۳-گزارش حساب های دریافتی

۴-گزارش موجودی

۵-گزارش های مشتری و …

استفاده از کاغذ را کاهش دهید و یک کلینیک با راندمان پایدار بسازید :

هدف اصلی هر کلینیک دامپزشکی ایجاد اعتبار در عین ارائه خدمات با کیفیت است. در این فرآیند، دامپزشکان پول و زمان زیادی را صرف کارهای اداری می‌کنند. با سیستم های مدیریت مطب دامپزشکی، کاغذبازی شما به شدت کاهش می یابد. این کار شما را از زحمت نگهداری فایل ها و پیوست ها، ورق زدن صدها صفحه و انجام کارها به صورت دستی نجات می دهد.

شبکه های اجتماعی مجازی، قویترین کانال بازاریابی

در مطب های کوچک، کار عمده توسط خود دامپزشک انجام می شود. در غیاب یک سیستم مدیریت مناسب دامپزشکی، ممکن است در نهایت زمان قابل توجهی را صرف کاغذبازی کنید . این می تواند تمرکز شما را از هدف اصلی کارتان دور کند. حتی در مراکز بزرگ که دارای دپارتمان های متعدد برای مدیریت امور مختلف هستند، کاغذبازی وقت زیادی را از کارشناسان مربوط به بررسی این موضوعات می گیرد. یک سیستم مدیریت کلینیک قوی به کاهش کاغذبازی کمک می کند . و به شما این امکان را می دهد که بر بهبود کارایی و اثربخشی کلینیک خود تمرکز کنید.

با استانداردهای بهداشتی مطابقت دارد :

اکثر سیستم های مدیریت دامپزشکی به اندازه کافی قوی هستند تا از انطباق با استانداردهای مختلف  اطمینان حاصل کنند.

این یک واقعیت شناخته شده است که چنین استانداردهایی در کشورهای مختلف متفاوت است . تنها تعداد کمی از سیستم های مدیریت عملی با این استانداردهای کشورهای بزرگ مطابقت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code