تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

مصرف خودسرانه ی آیورمکتین حیوانی جهت جلوگیری و درمان کرونا!

گزارش هایی از تحقیقات اولیه در مورد داروی ضد انگلی آیورمکتین به عنوان یک درمان احتمالی برای COVID-19 صورت گرفته است که به صورت کامل در متن پایین مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است ؛

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، در مبحث سلامت حیوانات ، آیورمکتین بیشتر به عنوان پیشگیری کننده از کرم قلب در سگ و گربه و همچنین برای درمان انگل های داخلی و خارجی در بسیاری از گونه ها استفاده می شود. دامپزشکان به نمایندگی از کل جامعه مسئول مراقبت از حیوانات خانگی ، وظیفه دارند تا به مردم هشدار دهند که آنها هرگز نباید از محصولات مراقبت از حیوانات خانگی ، یا هرگونه محصول مشابه ، برای هر هدفی غیر از آنچه در برچسب آن محصول قید شده است،  استفاده کنند.

محصولاتی که برای مصارف دامپزشکی به بازار عرضه می شوند، هرگز نباید برای خوددرمانی COVID-19 یا هر بیماری پزشکی انسانی دیگری استفاده شوند. مرکز داروهای دامپزشکی سازمان غذا و دارو (FDA) با ارسال نامه ای به ذینفعان نسبت به افرادی که از آیورمکتین حیوانی استفاده می کنند هشدار داد.

سازمان FDA نگران سلامت مصرف کنندگانی است که ممکن است با مصرف آیورمکتین مخصوص حیوانات خوددرمانی کنند. افراد نباید از هر گونه آیورمکتین استفاده کنند مگر این که توسط ارائه دهنده خدمات بهداشتی مجاز به آنها تجویز شده باشد و از طریق منبع قانونی تهیه شود.

توصیه های FDA در مورد مصرف مناسب دارو:

۱-مردم هرگز نباید از داروهای حیوانی استفاده کنند ، زیرا FDA فقط ایمنی و اثربخشی آنها را در گونه های جانوری خاصی که بر روی برچسب آنها مشخص شده است ارزیابی کرده است. این داروهای حیوانی می توانند صدمات جدی به افراد وارد کنند.

روش های موثر برای دیجیتال مارکتینگ کلینیک دامپزشکی

۲-افراد نباید از هر گونه آیورمکتین موجود در بازار استفاده کنند مگر این که توسط پزشک  تجویز شده باشد و از طریق منبع قانونی تهیه شده باشد.

۳-آیورمکتین بخش مهمی از برنامه کنترل انگل برای گونه های خاص است و فقط باید برای حیوانات برای مصارف مورد تأیید یا طبق دستور دامپزشک مطابق با الزامات استفاده از داروهای برچسب دار استفاده شود.

سازمان FDA یک گروه کاری بین سازمانی ایجاد کرده است که برای نظارت دقیق بر محصولات جعلی COVID-19 اختصاص داده شده است و با خرده فروشان اصلی تماس می گیرد تا از آنها در نظارت بر بازارهای آنلاین کمک بخواهند. محصولاتي كه مدعي پيشگيري، تشخيص، درمان COVID-19 هستند در صورتي كه ايمني و اثربخشي مورد استفاده موردنظر خود را نشان نداده اند، تحت تحقيقات FDA و اقدامات اجرايي بالقوه قرار مي گيرند.

این گروه کاری در حال حاضر با خرده فروشان همکاری کرده است تا ده ها نوع از این نوع لیست محصولات را به صورت آنلاین حذف کنند.لطفاً با هشدار به مراجع قانونی درباره هرکسی که ادعا می کند دارای محصولی برای پیشگیری یا درمان COVID-19 است به سازمان بهداشت در حفظ سلامت عمومی کمک کنید.

موثرترین راهها برای محافظت از خود و دیگران در برابر COVID-19 اجتناب از قرار گرفتن در معرض ویروس و انجام اقدامات لازم برای محافظت از خود مطابق توصیه سازمان بهداشت جهانی است:

۱-دستهای خود را مرتباً شستشو دهید

۲-تا جایی که ممکن است از تماس نزدیک خودداری کنید

۳-در هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان خود را بگیرید

"تله رادیولوژی" مفهومی جدید برای دامپزشکی

۴-سطوح مکرر لمس شده را روزانه تمیز و ضد عفونی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code