تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

مشخصه ی رفتاری یک رهبر توانمند برای کلینیک دامپزشکی

یکی از نقش های ارزشمند در مدیریت تیم دامپزشکی  کلینیک ، کار با متخصصانی است که ایده های نو آورانه  را در زمینه مدیریت مشاغل کوچک به ارمغان می آورند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، ادکتر هاوزر صاحب مشاوره دامپزشکی Peak و نویسنده کتاب The Veterinarian’s Guide to Healthy Plans در این باب تجربیاتش را با ما در میان می گذارد : “من اخیراً از گروهی از صاحبان کلینیک  پرسیدم که رهبران کلینیک شما چه کسانی هستند؟ این سوال به ظاهر ساده پاسخ های زیادی را به دنبال داشت . یک پاسخ بسیار متفکرانه توسط یکی از صاحبان کلینیک ارائه شد، او یک تکنسین در مطب خود دارد که یک رهبر واقعی در کلینیکش می باشد  این تکنسین از هر نوع عنوانی که به خود می تواند نسبت دهد اجتناب می کند و ترجیح می دهد مهارت های رهبری خود را به عنوان یک شخص متواضع  به هم تیمی های خود انتقال  دهد.

حالا از خود بپرسید اگر من رهبر بودم چگونه رفتار می کردم ؟ آیا کلینیک من به داشتن رهبر نیازمند است ؟

اهمیت تأثیر رهبر بر روحیه هم تیمیانش :

روحیه باید قوی و متناسب با فرهنگ محیط کار باشد. دکترهاوزر میگوید : “به عنوان یک رهبر در کلینیک من در طول حملات وحشتناک تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ، برای من مهم بود که در تیمم حضور آرام و مطمئن داشته باشم. من به آنها یادآوری کردم که اگرچه این حملات زمان ترسناک ، نامشخص و دلخراشی در تاریخ کشور ما بود، اما مراجعین ما آن روز حیوانات خانگی خود را برای جراحی و معاینات به ما سپرده بودند.برای بیماران و مراجعین خود ، باید وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهیم ، در حالی که به یکدیگر حمایت احساسی و اطمینان خاطر می دهیم. ما آن روز از شنیدن  اخبار بسیار ناراحت شدیم ، در عوض موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کردیم و در کلینیک پخش کردیم. ما بر ارتباطات خود با یکدیگر متکی بودیم و این احساسات را در مهربانی و مراقبت از همکاران و مشتریان خود نشان دادیم. ”

صاحبان حیوانات خانگی، ستون فقرات مراقبت های دامپزشکی!

رهبر چیست و کیست؟

یک تعریف ساده از رهبر کسی است که گروهی از افراد را تشویق می کند تا در جهت دستیابی به یک هدف مشترک عمل کنند .در این زمینه ، رهبران یک بیمارستان دامپزشکی نقشی محوری در اطمینان از عملکرد بهینه یک کلینیک را بازی می کنند.

بدون اهداف مشترک و شفاف، مانند توصیه های مداوم مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه ، چگونه یک بیمارستان به یکنواختی و انسجام مورد نیاز برای ارائه مراقبت های بهداشتی درجه یک به بیماران خود می رسد؟

یک رهبر با برقراری ارتباط -هم با گفتار و هم با عمل- با تعهد خود به رفاه کلینیک و مشارکت همکاران در حمایت از اهداف کلینیک ، این اهداف را محقق می کند.

هوش هیجانی :

هوش هیجانی (EI) توانایی مدیریت احساسات خود و درک احساسات دیگران است.این اصطلاح برای اولین بار توسط دانیل گلمن در سال ۱۹۹۵ معرفی شد.

سال ۱۹۹۸ ، وی پس از مطالعه جامع تقریباً ۲۰۰ شرکت بزرگ جهانی ، شروع به استفاده از این مفهوم در تجارت کرد. امروزه  ویژگی های رهبری سنتی مانند هوش، عزم و اراده و چشم انداز برای موفقیت دیگر کافی نمی باشد. رهبرانی که کارکنان خود را تشویق می کنند تا حداکثر تلاش خود را کنند، می دانند که موفقیت در تأثیر احساسی آنچه می گویند و انجام می دهند نهفته است.

هنگامی که هوش اجتماعی تسلط پیدا می کند، نه تنها اثر بخشی رهبران ، بلکه عملکرد پیروان آنها را نیز افزایش می دهد.  ۵ مهارت اصلی EI  عبارتند از:

مهارتهای خود مدیریتی:

خودآگاهی: داشتن درک عمیق و صادقانه از نقاط قوت ، ضعف ، انگیزه ها و ارزش ها ی خود و آگاهی از چگونگی تأثیر این عوامل بر سایر افراد

استارت آپ "دامپزشک" رونمایی شد

خودتنظیمی: توانایی تشخیص ، کنترل و هدایت انگیزه ها یا خلق و خوی بد خود

انگیزه: اشتیاق برای دستیابی به استاندارد های برتری درونی به جای پول و جایگاه .

مهارتهای ارتباطی :

همدلی: توانایی تشخیص و درک احساسات و دیدگاه های دیگران

مهارت اجتماعی: توانایی یافتن اشتراکات و ایجاد روابط ؛ این ویژگی همچنین شامل قابلیت شبکه سازی و مدیریت روابط می شود.

 

آیا می توان EI را آموخت؟

شواهد قوی مولفه ژنتیکی بودن  EI را پشتیبانی می کند. با این حال ، اعتقاد بر این است که  میتوان آن را پرورش نیز داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code