تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

مشارکت بخش خصوصی و عمومی دامپزشکی برای تضمین جامعه جهانی سالم

نقشها و مسئولیتهای خدمات دامپزشکی ملی روز به روز در حال گسترش است. این سلسله وظایف توسط چندین روند جهانی ایجاد شده است، از جمله: افزایش تقاضا برای پروتئین حیوانی، ظهور مجدد عوامل بیماری زا و خطرات بهداشت عمومی مانند مقاومت ضد میکروبی. باید از منابع و ظرفیت های موجود در حوزه های عمومی یا خصوصی خدمات دامپزشکی، مشارکت های عمومی-خصوصی (PPP) ،  برای رسیدگی به این محیط پیچیده و برآوردن خواسته های اجتماعی استفاده نمود.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز “، خدمات دامپزشکی مسئولیت بی سابقه ای برای تضمین جامعه جهانی ایمن تر و سالم تر دارد و نقش مهمی در دستیابی به چندین هدف توسعه پایدار ملل متحد تا سال ۲۰۳۰ بر عهده دارد. “مشارکت های عمومی-خصوصی(PPP)” ها در سطح ملی می توانند از توانایی بخش های دولتی و خصوصی برای رسیدن به این اهداف استفاده کنند.

نمونه هایی از مشارکتهای پایدار متعدد هستند که در آنها طرفین مشارکت کننده یعنی بخشهای دولتی و خصوصی اهداف مشترکی را برای دستیابی جمعی به نتایج مطلوب به اشتراک می گذارند. سازمان جهانی بهداشت حیوانات (OIE ) از طریق چندین نمونه موفق مشارکت های عمومی-خصوصی (PPP) در آفریقا و آسیا، پتانسیل آنها را برای افزایش اثربخشی ارائه خدمات دامپزشکی و فرصت برای برآوردن نیازهای جامعه امروز نشان داد.

به عنوان مثال ، مشارکت های خصوصی-عمومی PPP ها می توانند مشارکت مهمی در اجرای برنامه های جهانی داشته باشند که در آن خدمات دامپزشکی نقش اصلی را دارد، مانند مواردی که به پیشگیری و کنترل بیماریهای حیوانات می پردازند، موارد مبارزه با مقاومت ضد میکروبی یا اجرای قوانین دامپزشکی .

دلایل اینکه به عنوان دامپزشک باید برای کلینیک خود وبسایت داشته باشید

در این زمینه، کشورهای عضو می توانند از برنامه ارتقای خدمات دامپزشکی یا PVS Pathway OIE بهره مند شوند. این برنامه ، در میان سایر برنامه ها، به ایجاد محیطی مناسب برای تقویت همکاری های موثر بین بخش خصوصی و دولتی و دستیابی به اهداف متقابل کمک می کند. مهمتر از همه ، PVS Pathway به خدمات دامپزشکی کمک می کند تا تحت اصول حکمرانی خوب عمل کنند و انطباق خود را با استانداردهای OIE بهبود ببخشند.

سازمان OIE و بنیاد Bill & Melinda Gates به همکاری خود برای تحریک اعضای OIE برای شناسایی و ایجاد مشارکت های خصوصی-عمومی (PPP) ها  برای بهبود کیفیت و جهانی بودن ارائه خدمات دامپزشکی و کمک به دستیابی به اهداف توسعه پایدار، ایجاد جامعه بهتر برای امروز و فردا  ادامه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code