تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

مزایای به سرپرستی گرفتن حیوانات بی سرپناه

اول از همه ، به سرپرستی قبول کردن یک حیوان بی سرپناه فارغ از خود حیوان ، مزیت های بی شماری برای همگان دارد . سالانه میلیون ها گربه و سگ تنها  به پناهگاه ها فرستاده می شوند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ، فرزندخواندگی به حیوان خانگی جدید شما شرایط فوق العاده ای را ارائه می دهد و همچنین با این اقدام جایی برای گربه یا سگ دیگری در پناهگاه خالی  می شود.

در سطح عملی ، به احتمال زیاد حیوان خانگی دریافت خواهید کرد که قبلاً عقیم شده یا واکسینه شده است.

اگر یک سگ بالغ یا سالمند بیشتر با سبک زندگی شما سازگار است ، با آموزش ساده می توانید سگتان را به روال جدید خودش عادت بدهید.

پذیرش حیوان خانگی مزایای بیشماری برای سلامتی اعم از روانی ، جسمی یا احساسی برای شما و حیوان خانگیتان به همراه دارد.

مداخلات درمانی با کمک حیوانات (AAI) می تواند به انسان ها در مدیریت بهتر مشکلات روانی مانند اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) کمک کند. مطالعه ای که اخیرا صورت گرفت، نشان داد جانبازان مبتلا به استرس پس از سانحه زمانی که در کنار سگ های پناهگاه قدم می زدند، تأثیرات مثبت فراوانی بر کاهش استرسشان مشاهده شده است.

به عنوان یکی از اولین مطالعاتی که به طور خاص برای بررسی تأثیرات سگ بر سلامت روانی جانبازان نظامی طراحی شده بود ، این مطالعه ۸ هفته ای نشان داد که در جانبازان با سطوح بالاتری از علائم اختلال استرس، همراهی با سگ ها تاثیر قابل توجهی داشته است.

شیوع بیماری کرونا چه تاثیری را بر نگهداری حیوانات خانگی توسط مردم بریتانیا گذاشت

همراهی با حیوانات خانگی همچنین می تواند باعث شود ما کمتر احساس انزوا و تنهایی کنیم. فعالیت بدنی با همراهی سگتان ، مانند پیاده روی منظم با هم ، علاوه بر سلامتی که برایتان به ارمغان می آورد،  پیوند شما با توله سگ هایتان را نیز قوی نگه می دارد.

مطالعات همچنین نشان می دهد که صاحبان حیوانات خانگی بیشتر از افرادی که حیوانات همراه ندارند فعالیت می کنند و حیوانات خانگی می توانند به افراد مسن کمک کنند تا روزانه ورزش مورد نیاز خود را انجام دهند. اما افزایش فعالیت ها همچنین به نفع حیوانات خانگی ما است ، زیرا پیاده روی می تواند به آنها کمک کند تا در عین تحرک جسمی و روحی مورد نیاز ، احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و استرس کمتری تحمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code