تاریخ امروز:۲۴ فروردین ۱۴۰۰

فرآورده های خام دامی-تیم های دامپزشکی و دیگر هیچ!

شیوع بیماری COVID-19 نیاز جهانی را به اقدامات دقیق تر در بازرسی بهداشتی مواد غذایی با منشا دامی را بیش از پیش آشکار ساخت.

با توجه به چنین چشم اندازی ، بسیاری از کشورها به تقویت نقش انحصاری دامپزشکان و تکنسین های بهداشتی دامپزشکی در تضمین تهیه غذای سالم برای شهروندان خود پرداخته اند.

اقدامات نظارتی بهداشتی دامپزشکان در برزیل به سال ۱۸۰۸ باز می گردد. ورود خانواده های سلطنتی به سرزمین های بکر برزیل، سبب بروز نگرانی هایی در خصوص مراقبت های بهداشتی ،به خصوص در حوزه غذاهایی با منشا دامی شد. در واقع ، اصلاح ساختارهای فنی و قانونی تولید مواد غذایی با منشا دامی در این کشور از جمله نخستین نگرانی هایی بود که پس از شکل گیری دولت احساس شد.

مقامات دولتی در برزیل بر این باورند که تضمین تولید محصولات غذایی با منشا دامی با کیفیت مناسب و درک معضلات بهداشتی در این بخش، تنها از عهده دامپزشکان و تکنسین های این رشته بر می آید.

در راستای تولید گوشتی با کیفیت مناسب ( و نه لاشه ) برای مصرف انسان ، فرآیندهاییی پیچیده چون تغییرات در متابولیسم سلولها و ساختارهای پروتئینی طی میشود و تنها تیم های نظارتی بهداشتی دامپزشکی توانایی آن را دارند تا به لحاظ فنی و آناتوموپاتولوژیک این رویدادها را تفسیر و تعقیب کنند.

نتیجه این اعتماد نیز تولید محصولاتی با کیفیت است که سلامت شهروندان به ویژه آسیب پذیرترین اقشار جامعه را حفظ نمایند.

مدیران دولتی در برزیل بر این باورند که عدم حضور تکنسین ها و دامپزشکان در خطوط تولید فرآورده های خام دامی ، مشکلاتی جدی را برای سلامت شهروندان این کشور ایجاد خواهد نمود. در واقع این گروه از متخصصین توان آن را دارند تا به صورت فنی ، آلودگی های احتمالی در خطوط تولیدی را کنترل نموده و طی تمامی مراحل تولید ، نقش خود را در تضمین سلامت مصرف کنندگان ایفا نمایند.

تاثیرات کووید-19 بر صنعت رستوران داری ، بعنوان پایدارترین مشتریان محصولات طیور

نویسنده:

آنا آلیسا آلمیدا، نائب رئیس CFMV برزیل

 

تهیه،تنظیم نهایی و ترجمه:

تحریریه خبر پایگاه خبری دامپزشکی ایران(وت نیوز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code