تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰

فاصله گرفتن جوامع پزشکی و دامپزشکی : خطری بزرگ در امنیت سلامت جهانی

محققین در انجمن سلطنتی پزشکی بریتانیا بر این باورند که بایستی نظارت های بیشتری بر بیماری های مشترک میان انسان و دام صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری وت نیوز، گروه تحقیقات سلامت در کالج کینگ لندن در مقاله ایی که در نشریه خود منتشر کرده اند اذعان نمودند که بیماری های مشترک میان انسان و دام از بزرگترین تهدیدات امنیتی بهداشتی را با خود برای بشر به همراه خواهند آورد و از این رو به منظور مدیرت موثر بر همه گیری هایی که ممکن است در آینده رخ دهند، بایستی سیستم های نظارت بر بیماری های مشترک میان انسان و دام در بخش های پزشکی و دامپزشکی ادغام شوند.

جما بوشر تحلیلگر ارشد این مطالعات گفت: وجود باغ وحش ها و پناهگاه های حیوانات در مجاورت شهرها و جمعیت انسانی در اکثر کشورهای جهانی لزوم نظارتی جدی بر بیماری های مشترک میان انسان و دام را آشکار میسازد.

وی گفت: در کشورهای پیشرفته که خانواده های بسیاری از حیوانات خانگی نگهداری میکنند، این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار میباشد.

بر همین اساس، پیش بینی و تشخیص زودهنگام درگیری های احتمالی مشترک میان انسان و حیوانات بایستی نخستین هدف در توسعه کار و امنیت سلامت در محیط های جهانی و داخلی باشد.

از سوی دیگر فاصله گرفتن جوامع پزشکی و دامپزشکی میتواند به مانعی بزرگ در توسعه برنامه های تحقیقاتی موثر در زمینه امنیت سلامت عمومی مبدل گردد.

بوشر در پایان گفت: نقش دامپزشکان در پیشگیری از شیوع بیماری های مشترک و جلوگیری از نقض امنیت های بهداشتی نبایستی نادیده گرفته شود و سیستم های طراحی شده در این بخش ها بایستی با بی طرفی کامل اجرایی شوند.

Telehealth و بازارهای جدید رشته دامپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code