تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

شبکه های اجتماعی مجازی، قویترین کانال بازاریابی

رسانه‌های اجتماعی یک کانال عالی برای بازاریابی کلینیک شما هستند، اما اکثر کلینیک‌ها قادر به استفاده مؤثر از آن نیستند.

 به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، در سال ۱۹۹۷ اولین سایت رسانه اجتماعی به نام “شش درجه” شروع به کار کرد. سپس در دهه ۲۰۰۰ نسل اول سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Myspace، Flickr و Orkut آمدند.

سال ۲۰۰۶ سالی بود که انفجار فیس بوک، لینکدین و توییتر آغاز شد که ما آن را نسل دوم رسانه های اجتماعی نیز می نامیم که امروزه به جریان اصلی تبدیل شده است. ۲٫۳۸ میلیارد کاربر، یعنی ۳۱ درصد از جمعیت جهان تنها در فیس بوک هستند. اکنون ما شاهد ظهور نسل سوم رسانه های اجتماعی مانند اسنپ چت، اینستاگرام، تیک توک هستیم.

مشتریان شما در شبکه های اجتماعی :

 

اشتباه نیست اگر بگوییم تقریباً همه کسانی که وارد کلینیک دامپزشکی شما می‌شوند، کاربر معمولی حداقل یک پلتفرم رسانه اجتماعی هستند.

به عنوان صاحب کلینیک، وقت آن رسیده است که از خود بپرسید آیا از رسانه های اجتماعی برای تعامل با مشتریان و شرکای خود استفاده می کنید یا خیر. اگر در حال حاضر یک استراتژی رسانه‌های اجتماعی دارید، تا چه حد از مزایای آن بهره می‌برید؟ طبق تحقیقات بر روی ۷۴۳ کلینیک دامپزشکی در سراسر ایالات متحده، متوجه شدیم که تنها ۵۹ درصد از این کلینیک ها صفحات رسانه‌های اجتماعی مناسب دارند و تنها ۳۲ درصد به طور منظم در رسانه های اجتماعی فعالیت می کنند .

وقتی محققان کمی در این مطالعه عمیق‌تر شدند، متوجه شدند که تنها ۷ درصد از کلینیک‌ها محتوای رسانه‌های اجتماعی جذاب و پربار را منتشر می‌کنند.

مزیت آموزش دامپزشکی با کمک فناوری و تکنولوژی

به وضوح نیاز زیادی به آموزش رسانه های اجتماعی برای صاحبان کلینیک های دامپزشکی و ذینفعان وجود دارد. در اینجا ما اصول رسانه های اجتماعی را برای اقدامات دامپزشکی، کلینیک های سیار و بیمارستان های تخصصی ​​به شما ارائه می دهیم و در ابتدا با اصول اولیه شروع خواهیم کرد.

رسانه های اجتماعی چیست؟

رسانه‌های اجتماعی اساساً یک وب‌سایت یا برنامه تلفن همراه هستند که به کاربران اجازه می‌دهند مطالبی را ایجاد کنند، به اشتراک بگذارند و نظر خود را ارسال کنند. رسانه‌های اجتماعی همچنین بستری برای شبکه‌سازی در میان آشنایان یا افراد با علاقه مشابه فراهم می‌کنند. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند ویژگی‌هایی مانند پیامک، تماس، ایجاد گروه‌های خصوصی، برندسازی و ترند داشته باشند.

شبکه های اجتماعی برای کلینیک های دامپزشکی چگونه باید باشد؟

کلینیک های دامپزشکی به درآمد قابل تصرف مشتریان خود برای خرج کردن حیوانات خانگی خود متکی هستند. ممکن است شما ندانید که درآمد مازاد خود را کجا به طور بهینه خرج کنید، رسانه های اجتماعی بهترین محل برای سرمایه گذاری جهت دیده شدن بیشتر کلینیکتان می باشند . صاحبان حیوانات خانگی توسط محتوای عاطفی در مورد حیوانات خانگی به سمت کلینیک شما هدایت می‌شوند.

اگرچه باید محتوای اطلاعاتی را در رسانه های اجتماعی خود منتشر کنید، اما طعم احساسات را به آن اضافه کنید. رسانه های اجتماعی این قدرت را دارند که درآمد کسب و کار شما را در یک سال به بیش از دو برابر ارتقا دهند . استراتژی رسانه اجتماعی یک کلینیک دامپزشکی باید شامل ۳ عنصر باشد: احساسات، آموزش و اعتماد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code