تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

شبکه های اجتماعی مجازی، قویترین کانال بازاریابی(بخش دوم)

در بخش دوم این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که کدام رسانه های اجتماعی برای کلینیک شما مناسب ترین هستند، ارزش پولی تلاش های انجام شده و نتیجه به دست آمده چقدر است و … شما باید این سوالات را بپرسید و سپس برای سال آینده کلینیک خود برنامه ریزی کنید.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”،  رسانه های اجتماعی یک کانال بازاریابی فوق العاده می باشند که صاحبان مشاغل مختلف امروزی از آن استفاده می کنند. برای فعالیت اولیه تقریباً به سرمایه گذاری صفر نیاز دارید و به همبن دلیل هر کلینیک دامپزشکی باید از رسانه های اجتماعی تا حد ممکن استفاده کند.

گام‌هایی برای شروع تلاش‌های خود در رسانه‌های اجتماعی :

۱- تیم رسانه اجتماعی خود را ایجاد کنید:

با کارکنان خود جلسه بگذارید تا در مورد فعالیت صفحات کلینیکتان در رسانه های اجتماعی طوفان فکری ایجاد کنید. از آنها در مورد دانش آنها در رسانه های اجتماعی و میزان فعال بودن آنها در هر کانال اجتماعی خاص بپرسید. ببینید چه کسی در بین کارکنان شما در تولید محتوا خوب است.

به دنبال مهارت هایی مانند نوشتن، عکاسی، فیلم برداری و غیره باشید. از آنها بپرسید که آیا آنها علاقه مند به مدیریت رسانه های اجتماعی کلینیک هستند یا خیر. یک تیم ۲-۳ نفره ایده آل است.

۲- راه اندازی اولیه:

برای شروع با رسانه های اجتماعی، باید تنظیمات اولیه مانند ایجاد دسته در اکثر رسانه های اجتماعی مورد استفاده را انجام دهید و فیس بوک، توییتر، یوتیوب و اینستاگرام جز محبوب ترین رسانه های اجتماعی می باشند. این ۴ مورد برای راه اندازی اولیه کافی خواهد بود، اگرچه بعداً می توانید کانال های بیشتری اضافه کنید یا هر یک از آنها را که اراده کردید، حذف کنید.

استفاده از هوش مصنوعی در علم رادیولوژی

به رسانه های اجتماعی خود در هر مکان ممکن پیوند دهید، به عنوان مثال. وب‌سایت، برنامه‌های موبایل، بیلبورد، تبلیغات، کارت‌های ویزیت، امضاهای ایمیل، کارت پستال، فاکتورها، حتی در آمبولانس‌های خود. همچنین می‌توانید پیوندهایی برای رتبه‌بندی و ارسال نظر در کلینیک خود در فیس‌بوک، گوگل و غیره بدهید.

۳- محتوای رسانه های اجتماعی:

از حیوانات خانگی که به کلینیک شما می آیند عکس بگیرید و از پروسه ی درمانی آنها داستان بسازید. (البته، قبل از انتشار عمومی از صاحبان حیوانات خانگی اجازه بگیرید.) داستان ها باعث ایجاد تعامل می شوند. در حین انجام این کار، یک رویکرد داستان سرایی داشته باشید.

برای محتوای آموزشی، می‌توانید در مورد اینکه چگونه می‌توانند حیوانات خانگی خود را از بیماری‌های رایج در امان نگه دارند، بهترین رژیم‌های غذایی برای حیوان خانگی ، ضرورت نظافت و از این قبیل مسائل صحبت کنید .

وقتی صحبت از ایجاد محتوای احساسی به میان می‌آید، در مورد اینکه چگونه حیوان خانگی را از بیماری مهلک نجات دادید صحبت کنید. در نهایت وقتی صحبت از ایجاد اعتماد به میان می‌آید، محتوایی را در مورد بهترین روشی که کلینیک شما دنبال می‌کند برای اطمینان از بهترین مراقبت از حیوانات خانگی، ارائه نظرات مشتریان، نشان دادن نظرات مثبتی که بیمارستان شما دریافت کرده است، منتشر کنید.

۴- ایجاد یک باشگاه مشتری مداری:

دریابید که چه کسانی راضی ترین مشتریان شما هستند و از آنها بخواهید محتوای منتشر شده توسط کلینیک شما را لایک کنند، نظر بدهند و به اشتراک بگذارند. برای تعامل با صفحات رسانه های اجتماعی خود به اعضای خود جایزه و پاداش بدهید. می توانید برنامه های ارجاعی مانند کد معرف را شروع کنید که در آن مشتریان شما مشتریان بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورند.

راهکار هایی جهت اطمینان از امنیت داده های کلینیک دامپزشکی

۵- فعال باشید :

در مورد پاسخ دادن به نظرات یا توییت های مربوط به کلینیک خود بسیار فعال باشید. این باعث می شود فالوورهای شما بیشتر درگیر شوند و به نوبه خود دید بیشتری به کلینیک شما می دهد.

۶- طنز را به کارتان اضافه کنید:

در میان انواع محتوایی که در فضای مجازی پخش می شود، محتوای طنز در راس قرار دارد. چرا؟ باعث خنده مردم می شود و مردم دوست دارند بخندند. هر از چند گاهی مطالب خنده دار ارسال کنید.

اگر این کار را به درستی انجام دهید، کلینیک شما در روزهای آینده شاهد تعداد زیادی از راه‌ها خواهد بود.

۷- تناوبی فعالیت کنید:

انتشار ۱ الی ۲ پست در روز در شبکه های مجازی نرخ خوبی است. در مورد انجام این اقدام منظم باشید و روندهای پیشرفتتان را در سراسر اینترنت دنبال کنید.

۸- یک برنامه ریز ایجاد کنید:

یک برنامه ریز کمپین برای کل سال (یا یک فصل) بسازید. فهرستی از رویدادهای مهم دامپزشکی تهیه کنید و کمپین هایی را برای آنها برنامه ریزی کنید.

۹- نتایج را اندازه گیری کنید :

در نهایت، زمان اندازه گیری نتایج کمپین شبکه های اجتماعی فرا رسیده است. میزان مشتریان جدید و درآمد حاصله از آن ها را که توسط رسانه های اجتماعی آمده است چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code