تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰

شایع ترین مشکلات سگ ها از نگاه کالج دامپزشکی رویال

نتایج مطالعه که اخیرا توسط محققین در کالج دامپزشکی رویال صورت پذیرفته حاکی از آن دارد که بیماری‌های دندانی، چاقی و عفونت گوش از جمله شایع ترین مشکلات سلامتی در سگها می‌ باشند.

به گزارش پایگاه خبری دامپزشکی ایران(وت نیوز)، ارزیابی های صورت پذیرفته موید این موضوع می باشد که به دنبال رخداد و شیوع بیماری کووید ۱۹ در انگلستان، میزان نگهداری از حیوانات خانگی در این کشور رشد قابل توجهی داشته است. موضوعی که می تواند به دلایل متعددی روی داده باشد.

با این حال محققین کالج دامپزشکی رویال معتقدند که به دنبال این استقبال، اصول نگهداری از این حیوانات نیز بایستی بادقت بیشتری پیگیری و دنبال شوند.

در همین راستا ، این کالج موفق شد طی یک سال گذشته اطلاعات بیش از ۲۲.۰۰۰ قلاده سگ را در این کشور بررسی نماید.

یافته های کلیدی به دست آمده در این مطالعه حاکی از آن دارد که شایعترین مشکلات سگها مشتمل بر مشکلات دندانی(۱۲.۵ درصد)،عفونت گوش(۷.۳درصد) و چاقی(۷.۱ درصد) هستند.

محققین این طرح مطالعاتی بر این باورند که سگ های نر بیش از سگهای ماده در معرض اختلالاتی چون عفونت گوش ، پرخاشگری ، سرفه ، تشنج ، بلع جسم خارجی ، واکنش دارویی، درماتیت مرطوب ، زخم ، پارگی و آرتروز هستند.

از سوی دیگر، سگهای ماده نیز بیش از انواع نر در معرض مشکلاتی چون بی اختیاری ادرار ، عفونت ادراری ، توده پستانی و رشد بیش از حد ناخن هستند.

این مطالعه، این موضوع را به اثبات رسانید که درصد ابتلای سگها با افزایش سن به بیماری های مختلف افزایش می یابد.

راهنمای عملی طراحی هدفمند مراکز درمانی دامپزشکی در پاندمی COVID-19

به نظر می‌رسد تا نتایج به دست آمده از این مطالعه، پیچیدگی‌ها و ظرایف نگهداری از این موجودات را بیش از پیش آشکار می سازد.

دکتر Dan O’Neill ، سرپرست این تیم تحقیقاتی ، ضمن اشاره به این نکته که زندگی این حیوانات و صاحبانشان به نوعی به هم گره خورده است، از لزوم حفظ سلامتی این موجودات با رعایت بسیاری از نکات توسط صاحبان آنها تاکید کرد.

لازم به ذکر است که کالج دامپزشکی رویال از قدیمی ترین و معتبرترین دانشکده های دامپزشکی در انگلستان و سرتاسر اروپا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code