تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

سودآوری هنگفت صنعت حیوانات خانگی برای کشور ها


بر اساس گزارشی که جدیدا منتشر شده است، حیوانات خانگی در چرخه اقتصادی بریتانیا میلیون ها پوند سود آوری دارند و ممکن است هزینه های خدمات بهداشت ملی (NHS) را نزدیک به دو و نیم میلیارد پوند کاهش دهند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، موسسه ی “Companion Animal Economics” با تکیه بر منابع متعدد و نوشته شده توسط متخصصان تجارت و رفاه حیوانات معتبر بین المللی، به طور جامع تأثیر اقتصادی حیوانات خانگی در بریتانیا را مستند می کنند. اولین باری است که چنین ارزیابی در ۴۰ سال اخیر انجام می شود.

این مطالعه به طور مستقیم شواهد موجود در مورد منافع و هزینه های مستقیم و غیر مستقیم حیوانات همراه برای جامعه ، از جمله تأثیر آنها بر سلامت روحی و جسمی انسان ، پیشگیری از بیماری و رفاه را بررسی می کند.

پروفسور میلز می گوید: “دامپزشکان به خوبی می دانند که حیوانات همراه چقدر برای صاحبانشان مهم هستند، اما مهم است که از تأثیری که می توانند بر سلامت جسمی، روانی و اجتماعی افراد و جامعه داشته باشند، قدردانی کنند. این مطالعه باید به افزایش آگاهی در مورد این موضوع و اهمیت اقتصادی آنها در مواقع عدم اطمینان از طرف دولت کمک کند.”

اولین مطالعه عمده از سال ۱۹۸۸:

دکتر مک‌کون می‌گوید: «تقریبا نیمی از خانواده‌ها در بریتانیا در خانه‌های خود از حیوانات همراه نگه داری می کنند، رابطه‌ای که ما آن را ارزشمند و غنی می‌دانیم. این گزارش مهم در مورد تأثیر حیوانات همراه بر اقتصاد و جامعه بریتانیا اطلاعات جامعی می دهد . هدف اصلی آن افزایش آگاهی در مورد نیاز به تحقیق برای ارزیابی مسیرهای پیچیده ای است که حیوانات خانگی از طریق آن تأثیر اقتصادی بر جامعه بریتانیا می گذارند.”

چگونه به عنوان دامپزشک ارتباطمان با مراجعین را بهبود ببخشیم (بخش دوم)

اطلاعات نسبتا کمی در مورد تأثیر اقتصادی حیوانات خانگی از سال ۱۹۸۱ در مورد حیوانات همراه در جامعه منتشر شده است که الهام‌بخش گزارش فعلی است.

از آن زمان، روند مالکیت حیوانات خانگی و صنایع مرتبط، تغییرات زیادی کرده است. روش‌شناسی گزارش به دنبال این است که موضوعاتی مانند گردشگری حیوانات خانگی، چاقی حیوانات خانگی و گسترش خدمات دامپزشکی، شناسایی شکاف‌های واضح را که در آن داده‌های باکیفیت بیشتر و تحقیقات اضافی مورد نیاز است، به تصویر بکشد.

هزینه ها و همچنین مزایا :

نویسندگان سهم مثبت و منفی حیوانات همراه را در اقتصاد انگلستان در نظر گرفتند. به عنوان مثال، هزینه درمان برای گاز گرفتن و آسیب سگ ها، ۱۰ میلیون پوند در سال تخمین زده می شود.

در همان زمان، این گزارش همچنین تخمین می‌زند که مالکیت حیوانات خانگی در بریتانیا ممکن است استفاده از خدمات بهداشتی بریتانیا را تا ۲٫۴۵ میلیارد پوند در سال کاهش دهد. این نتیجه گیری محافظه کارانه از طریق بررسی میزان صرفه جویی از طریق کاهش تعداد مراجعه به پزشک به دست می آید.

با توجه به مقیاس این مطالعه می توان به این نتیجه رسید که تحقیقات در مورد حیوانات همراه و تأثیر اقتصادی آنها بر جامعه نیاز به بررسی بیشتر دارد و باید توسط دولت حمایت شود. در حالی که از داده های کشور انگلستان در این مطالعه استفاده شده است، بسیاری از نکات مطرح شده مربوط به سایر کشورهای صنعتی است که ماهیت جهانی این موضوع را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code