تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

سلامت از راه دور یا “TeleHealth”

سلامت از راه دور (telehealth) در دامپزشکی مطمئناً اقدام جدیدی نیست. به مزاح، دامپزشکان می گویند این کار در اواخر دهه ۱۸۰۰ ، هنگامی که تلفن اختراع شد شروع شد!

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ، امروزه سوالات اصلی پیرامون مقررات مربوط به استفاده از آن و چرا دامپزشک باید به ارائه خدمات از راه دور بپردازد مطرح می گردد. اما ابتدا بیایید تله هلث را در زمینه دامپزشکی تعریف کنیم. تله هلث دامپزشکی تبادل دانش دامپزشکی بین صاحب حیوان خانگی و متخصص دامپزشکی در زیرساخت های دیجیتالی است. این ارتباط می تواند از طریق ایمیل، ارسال پیام کوتاه، ویدئو کنفرانس یا یک تماس ساده انجام شود. دسته های اصلی آن عبارتند از:

Teletriage: تعیین اینکه آیا یک حیوان به کمک فوری پزشکی نیاز دارد یا خیر

Teleadvice : اطلاعات کلی که به صاحب حیوان خانگی در مورد تغذیه، آموزش، پرورش یا سایر موضوعات غیر مرتبط با مسئله پزشکی داده می شود.

Teleconsulting : تبادل اطلاعات بین متخصص دامپزشکی و  دامپزشک عمومی در مورد یک بیمار یا یک فرآیند بیماری خاص

Telemedicine : هنگامی که رابطه بین دامپزشک و صاحب حیوان برقرار می شود، دامپزشک اطلاعات تشخیص، اگاهی و تجویز دارو را از طریق زیرساخت های دیجیتالی در اختیار صاحب حیوان خانگی قرار می دهد

هر کشور می تواند تعاریف منحصر به فردی از خدمات بهداشت و درمان از راه دور داشته باشد که در مجموعه قوانین دامپزشکی مربوطه ذکر شده. تحت تعاریف استاندارد، خدمات از راه دور در درجه اول راهنمایی و مشاوره هستند، در حالی که گاهی تله هلث به طور مجازی یک بیمار را معاینه کرده و دارو تجویز می کند.

مصرف خودسرانه ی آیورمکتین حیوانی جهت جلوگیری و درمان کرونا!

چرا هر کلینیکی باید خدمات سلامت از راه دور یا تله هلث ارائه دهد؟

۱-تقاضای بیشتر مشتری ؛

شرکت های ( millennials , Gen Zers ,Gen Xers)  بیش از ۶۰ درصد از جمعیت صاحبان حیوانات خانگی ایالات متحده را تحت پوشش قرار می دهند زیرا نسل های جوان صاحبان حیوانات خانگی از حیث استفاده از  تکنولوژی، پیشرفته و بسیار آشنا هستند. به طور کلی ، صاحبان حیوانات خانگی خدمات دامپزشکی را درخواستی می دهند که امکان مراقبت و سلامتی مطلوب از حیوانات را فراهم کند.

۲-خستگی و فرسودگی کمتر ؛

جهت مدیریت مراقبت از بیمار ، اعضای تیم دامپزشکی باید زمانی را برای تماس با مشتریان و سوالات میدانی پیدا کنند. مشکل این است که صاحبان حیوانات خانگی گاهی وقت ندارند که گربه یا سگشان را به کلینیک بیاورند، یا به دلیل استرسی که حمل و نقل می تواند برای حیوان ایجاد کند از انجام آن امتناع می کنند. اغلب اوقات ، تیم دامپزشکی با تأخیر متوجه می شود که ویزیت حضوری اقدامی ضروری نیست. وقتی صاحبان حیوانات خانگی از سیستم تله هلث استفاده می کنند، زمان در اختیار کارکنان کلینیک افزایش می یابد و اعضای تیم میتوانند آزادانه بر مشتریان و بیماران داخل کلینیک تمرکز کنند.

۳-درآمد بیشتر ؛

 تله هلث می تواند یک جریان درآمد جدید باشد. پرداخت هزینه برای قرار ملاقات از راه دور، جریان نقدینگی را افزایش می دهد. کلینیک هایی که بسته های سلامتی را تبلیغ می کنند می توانند بسته های سلامتی مجازی ایجاد کنند. با ارائه خدمات از راه دور در مواقعی که آزمایشات لازم نیست ، کلینیک ها می توانند برای بیمارانی که نیاز به تشخیص یا درمان دارند، قرارهای داخل کلینیک رزرو کنند.

Telehealth و بازارهای جدید رشته دامپزشکی

۴-حفظ مشتریان ؛

خدمات بهداشت و درمان از راه دور رضایت کلی صاحبان حیوانات خانگی را افزایش می دهد و منجر به وفاداری و حفظ بیشتر مشتریان می شود.

۵٫مشارکت بین دامپزشکان ؛

کلینیک ها می توانند خدمات خود بعد از ساعت اداری را با همکاری با یک شرکت تله مدیسین ارائه دهند. دامپزشکان مرتبط که به دنبال تعادل بهتر بین کار و زندگی هستند به دنبال شیوه هایی هستند که نیازی به کار بعد از ساعت کار یا نوبت کاری ندارند.

۶-یک مسیر شغلی جدید ؛

تله هلث به سرعت در حال تبدیل شدن به یک انتخاب شغلی جدید برای دامپزشکان است و برخی از آنها برای پیگیری آن از فعالیت بالینی خارج می شوند. تله هلث به آنها اجازه می دهد در زمینه ای که علاقه دارند، از راه دور و به راحتی از خانه به کارهایشان رسیدگی کنند. تله هلث با کاهش فرسودگی شغلی و مدیریت بهتر  زمان کارکنان، به دامپزشکان و کلینیک ها مزایای مطلوبی ارائه می دهد. این به تثبیت و افزایش حفظ وفاداری مشتری و بهبود کسب و کار کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code