تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

روش های موثر برای دیجیتال مارکتینگ کلینیک دامپزشکی

بازاریابی کلینیک شما اقدامی بسیار دشوار و حساب شده است زیرا در این بازار رقابت شدیدی وجود دارد و تبلیغات هزینه بر است، کانال های فعلی برای بازاریابی در حال کاهش است و بازده سرمایه گذاری نیز در حال کاهش است. اگر به شما بگوییم راه‌های آسان و مؤثرتری برای بازاریابی کلینیک‌تان بدون سرمایه‌گذاری قابل‌توجه وجود دارد، چه می‌شود؟

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، شما می توانید ایده های زیادی در مورد بازاریابی کلینیک خود با انجام یک جستجوی ساده در گوگل از عبارت “چگونه دامپزشکی خود را بازاریابی کنید” انجام دهید زیرا بیش از ۷۰ میلیون صفحه مطلب در این زمینه نوشته شده است.

آنها فقط مجموعه ای از تاکتیک ها هستند که با استراتژی معمول شما مرتبط نیستند از این رو، شما نتایج ضعیفی می گیرید. حتی بدتر از آن، در بیشتر مواقع شما حتی نمی توانید آنها را اجرا کنید زیرا نتایج مورد انتظار و نمونه های موفق را نمی دانید. در این مقاله، چند تاکتیک مفید برای بازاریابی کلینیک خود را به شما نشان می دهیم که می توانید در استراتژی معمول خود استفاده کنید ؛

۱- یک چکاپ رایگان ارائه دهید و آن را از طریق صفحات مجازی تبلیغ کنید :

این مدل فریمیوم نامیده می شود که در آن شما با ارائه خدمتی رایگان یا بسیار ارزان مشتریان را جذب می کنید. نرم افزار Trello برای مدیریت پروژه، با استفاده از این مدل طی ۳ سال ۴۲۶ درصد رشد کرد.

بگذارید ببینیم چرا این مدل کار می کند ؛ مهمترین موانع موفقیت بازاریابی عبارتند از : مردم نمی خواهند تغییر کنند، صاحبان حیوانات خانگی در مورد حیوانات خانگی خود محتاط هستند. آنها نمی خواهند هیچ چیز مربوط به خود را به خطر بیندازند، بنابراین اگر قبلاً دامپزشکی داشته باشند، احتمال اینکه به شخص دیگری روی بیاورند زیاد نیست.

شیوع بیماری کرونا چه تاثیری را بر نگهداری حیوانات خانگی توسط مردم بریتانیا گذاشت

این اقدام یعنی ویزیت اولیه رایگان اعتماد مورد نیاز را ایجاد می کند تا افراد را قادر به جابجایی کند، در عین حال این به شما قدرت می‌دهد تا آنچه را که دارید به‌عنوان یک کلینیک به نمایش بگذارید. این کار می‌تواند استعداد پزشکی شما، امکانات پیشرفته‌ای که در کلینیکتان قرار داده‌اید، تیم عالی که استخدام کرده‌اید را به افراد مختلف نشان دهد . اولین سرویس رایگان ایده خوبی است که به شما مراجعین جدیدی ارائه می دهد، که برخی از آنها مشتریان دائمی خواهند شد.

۲-برنامه های ارجاع (برای افزایش تعداد مشتریان شما) :

۸۲ درصد از آمریکایی ها قبل از خرید توصیه هایی را از شبکه های مجازی خود دریافت می کنند. این اقدام به این معنی است که توصیه خانواده یا دوستان به احتمال زیاد صاحب حیوان خانگی را در بازدید از کلینیک شما ترغیب می کند و این یک مزیت دیگر برای شما دارد؛ نیازی به سرمایه گذاری بیشتر در تبلیغات ندارید بلکه با ارائه خدمات مطلوب می توانید مشتریان فعلی خود را مجاب سازید تا دیگران را معرفی کنند.

یکی از نکات مهمی که در هنگام اجرای برنامه های ارجاع باید به خاطر بسپارید این است که یک انگیزه مناسب تفاوت بزرگی را بین مشتریانتان ایجاد می کند. ۸۸٪ از صاحبین حیوانات بیان کرده اند که انگیزه ای مانند تخفیف، هدیه، امتیاز وفاداری و … برای اشتراک گذاری محصول از طریق رسانه های اجتماعی یا ایمیل می خواهند.

۳- مشتریان خود را در رسانه های اجتماعی به چالش بکشید :

قبلاً در مورد اهمیت و اثربخشی رسانه های اجتماعی مطالب زیادی گفته شده است بنابراین کانال‌هایی را انتخاب کنید که مشتریان شما در آن حضور دارند و ما می‌خواهیم این کار را بدون صرف انرژی زیاد برای شما آسان کنیم.

آسایشگاه دامپزشکی خدمتی نوین برای حیوانات مُسن

بگذارید ابتدا بفهمیم چه چیزی در رسانه های اجتماعی موثر نیست ؛ تبلیغ آشکار . مردم به رسانه‌های اجتماعی می‌آیند تا با دوستان خود ارتباط برقرار کنند و تمایلی به دیدن تبلیغات کسب‌وکارها ندارند . لذا شما به طور غیر مستقیم با پست کردن محتوایی که مردم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و ارائه محتوای مفید برای صاحبان حیوانات خانگی باعث ایجاد اعتماد می شوید و آنها در مواقع ضروری به سراغ شما می آیند. محتوای خود را شخصی سازی نمایید زیرا این اقدام  باعث می شود که محتوای شما به دلیل احساساتی که در آن وجود دارد بسیار قابل اشتراک گذاری باشد.

توجه کنید که همیشه قبل از پست کردن تصاویر حیوانات خانگی ، از صاحب حیوان اجازه بگیرید. در اینجا چند ایده جهت تولید محتوا وجود دارد :

۱-اشتباهات رایج صاحبان حیوانات خانگی

۲-داستان های صاحبان حیوانات خانگی با حیوانات خانگی خود (از داخل کلینیک با اجازه صاحبان حیوانات خانگی به صورت کتبی عکس بگیرید و بعداً می توانید از آن استفاده کنید)

۳-محتوای تولید شده توسط کاربران از حیوانات خانگی خودشان

۴-تصاویری از پشت صحنه ی نحوه برخورد با یک حیوان خانگی مشکل ساز . این نشان می‌دهد که به همه ی حیوانات اهمیت می‌دهید و به ایجاد اعتماد با صاحبان حیوانات خانگی کمک می‌کند.

۴- از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ اعتماد ایجاد کنید :

بازگشت سرمایه از کمپین بازاریابی اینفلوئنسرها ۱۱ برابر تبلیغات بنری می باشد. داده‌های MuseFind نشان می‌دهد که ۹۲ درصد از مصرف‌کنندگان به یک اینفلوئنسر بیشتر از یک تبلیغ یا تأیید افراد مشهور سنتی اعتماد دارند اما چگونه امکان دارد که با وجود تبلیغات اینفلوئنسری باز هم شکست بخوریم؟

"تله رادیولوژی" مفهومی جدید برای دامپزشکی

پس از صحبت با بسیاری از صاحبان و مدیران، متوجه شدیم که مشکل حول این است که نمی‌توانیم تأثیرگذاران مناسب را در فضای مجازی کشف کنیم یا نمی‌توانیم پاسخی از آنها دریافت کنیم .

همچنین می‌توانید افراد اینفلوئنسر در شهر خود را بیابید، آنها را در فهرست نهایی قرار دهید ، با دنبال کردن حساب‌هایشان، لایک کردن و نظر دادن در مورد پست‌هایشان، با آنها ارتباط برقرار کنید. سپس از طریق پیام مستقیم در توییتر یا اینستاگرام با آنها تماس بگیرید.

اگر این دو مرحله را به درستی انجام دهید، می‌توانید با اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار موفق عمل کنید. توصیه می‌کنیم به موازات تلاش‌های بازاریابی منظم خود، فقط با یکی از تاکتیک‌ها شروع کنید و آن را به مدت ۳ ماه امتحان کنید. اگر یک تاکتیک به درستی انجام شود می تواند به شما کمک کند تا تعداد مشتریان خود را در کمتر از یک سال به دو برابر افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code