تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

روش هایی برای دامپزشکان جهت تایید سلامت اولیه توله سگ ها

یک پیاده روی در پارک محلی کافی است تا ببینید چند نفر در زمان قرنطینه از یک توله سگ جدید به زندگی خود استقبال کرده اند. تحقیقات نشان می دهد حیوانات خانگی می توانند برای سلامت روان ما مفید باشند و می توانند به ما در مبارزه با تنهایی کمک کنند .

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، با مشارکت دامپزشکان ، دانشمندان داده و سایر متخصصان در سرتاسر موسسه ی Mars Petcare ، در اینجا ۵ راهی وجود دارد که به دامپزشکان و صاحبان آنها برای تایید سالم بودن توله سگ ها کمک می کند:

۱-تجزیه و تحلیل DNA توله سگ برای تشخیص مشکلات احتمالی سلامتی :

به عنوان بخشی از برنامه سلامتی مطلوب بیمارستان های حیوانات خانگی ، غربالگری سلامت بینشی در مورد سلامت ژنتیکی سگ شما ارائه می دهد و می تواند پتانسیل آنها را برای ایجاد شرایط پرخطر متعدد مشخص کند.

بدون غربالگری سلامت ، تشخیص مشکلات بالقوه مضر مانند اختلالات خونریزی دهنده یا حساسیت به برخی از داروها را از دست می دهیم و صاحبان و دامپزشکان می توانند زودتر از ابتلا به بیماری جلوگیری کنند.

۲-تجزیه و تحلیل الگوهای خراشیدن و لیسیدن سگها برای کمک به دامپزشکان در تشخیص بیماریهای احتمالی پوست :

برخلاف انسان ها ، توله سگ ها نمی توانند به دامپزشکان بگویند مشکل سلامتیشان چیست. اما در حال حاضر ، فناوری به آنها صدا می دهد. پروژه Pet Insight در حال بررسی عمیق الگوهای خاراندن سگ ها است تا به دامپزشکان در تشخیص بیماریهای احتمالی پوست کمک کند. مانیتور فعالیت Whistle روی قلاده ی آنها می تواند هنگامی که یک توله سگ بیشتر از حد معمول شروع به خاراندن می کند ، به صاحب آن هشدار دهد.

حفاظت از سلامت حیوانات به معنای حفظ آینده ی بشر است!

اطلاعات اخیر پروژه Pet Insight نشان می دهد سگ معمولی که دارای مشکل پوستی است سه برابر بیشتر از سگ هایی که پوست سالم آنها توسط دامپزشک تایید شده است ، خارش روزانه دارند.

۳-اطمینان از رشد توله سگ ها با سرعت عادی:

چاقی حیوانات خانگی قبل از همه گیری ویروس کرونا به سطح اپیدمی رسیده بود و متأسفانه محدودیت های قرنطینه فقط این مشکل را در حیوانات خانگی تشدید کرده است. اطمینان از این که توله سگ ها از تغذیه و ورزش مناسب برخوردار هستند و به آنها اجازه می دهد با سرعت سالم رشد کنند ، برای سلامت کلی آنها بسیار مهم است. ایجاد اولین نمودارهای رشد توله سگ باعث شد که به دامپزشکان و صاحبان آنها کمک کند تا بر رشد سالم توله سگ ها نظارت کرده و وزن ایده آل آنها را در بزرگسالی حفظ کنند.

۴- میکروبیوم توله سگ:

اطلاعات بیشتر در مورد باکتری های روده به ما کمک می کند تا توله سگ ها را سالم نگه داریم. میکروبیوم در سیستم گوارش حیوانات خانگی ، برای سلامت کلی بدن حیوان حیاتی است. عدم تعادل میکروبیوم می تواند منجر به مشکلاتی مانند بیماری های لثه و پوست ، دیابت یا اسهال شود.

محققان ما تغییرات ایجاد شده در میکروبیوم توله سگ ها را در اولین هفته های زندگی خود بررسی کرده اند: از مرحله اولیه که توله سگ ها فقط از شیر مادر تغذیه می کنند تا زمانی که می توانند خوردن غذای جامد را شروع کنند.

۵-درک مرحله اجتماعی شدن توله سگ ها:

تحقیقات ما نشان می دهد توله سگ ها در سن ۸ هفته از نشانه های احساسی ما درباره دنیای خود یاد می گیرند. این بخش مهمی از مرحله اجتماعی شدن آنها است که در حدود ۳-۱۲ هفتهگی رخ می دهد.

ریشه کنی طاعون گاوی : سرآغاز مبارزه

تجربیاتی که توله سگ ها در اولین هفته های زندگی خود دارند (منفی یا مثبت!) ، می تواند تأثیر شدیدی بر رفتار آنها در مراحل بعدی زندگی بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code