تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

راهکار هایی جهت اطمینان از امنیت داده های کلینیک دامپزشکی

در حالی که داشتن یک نرم افزار مدیریت عملکرد خوب برای کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی شما برای اطمینان از امنیت داده ها ضروری است، به همان اندازه برای شما مهم است که اقداماتی را نیز در جهت افزایش ایمنی انجام دهید. موارد زیر از جمله این اقدامات هستند ؛

 

۱) همیشه سیستم خود را روی به روز رسانی خودکار تنظیم کنید :

 

صرف نظر از نوع سیستم عاملی که استفاده می کنید، مطمئن شوید که همیشه آن را روی به روز رسانی خودکار تنظیم کنید. اگر به کار بر روی یک سیستم پشتیبانی نشده ادامه دهید، شانس شما برای آلوده شدن به ویروس و بدافزار بسیار بیشتر است. مطالعات نشان داده است که ویندوز ۷ بیشترین آسیب پذیری را در برابر حملات سایبری داشته است.

 

۲) یک نرم افزار آنتی ویروس نصب کنید:

 

اگر می خواهید بیشترین کارایی را برای کلینیک دامپزشکی خود داشته باشید، مطمئن شوید که یک نرم افزار آنتی ویروس بر روی سیستم های کامپیوتری خود نصب کرده اید. هنگام خرید آن برای کلینیک یا بیمارستان خود، به یاد داشته باشید که بررسی کنید که آیا به روز است یا خیر . این روزها، بسیاری از مردم راه‌حل‌های نرم‌افزاری بدون پرداخت را انتخاب می‌کنند، اما در مقایسه با راه‌حل‌های پولی اصلا کاربردی و خوب نیستند.

 

۳) مراقب هر چیزی که در سیستم خود باز می کنید باشید:

 

پوشه ی ایمیل شما چیزی است که به راحتی توسط یک ویروس تحت تاثیر قرار می گیرد. وقتی چیزی را باز می کنید همیشه مراقب باشید و روی لینک هایی که فکر می کنید مشکوک هستند کلیک نکنید. اگر فرستنده نامه را نمی شناسید، به شدت توصیه می شود که آن را باز نکنید. به جای باز کردن چیزی مشکوک مانند این، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ایمیل را حذف کنید.

استخدام شخص مناسب برای تیم دامپزشکی کلینیک شما

 

۴) یک سیستم پشتیبان گیری خوب داشته باشید:

 

چه اتفاقی می افتد اگر اطلاعات ضروری خود را  تصادفا از دست بدهید؟ برای جلوگیری از چنین مواردی، داشتن یک سیستم پشتیبان گیری خوب برای شما ضروری است. فایل های شما می توانند دو نسخه داشته باشند و در صورت نیاز در مکان های مختلف ذخیره شوند. می‌توانید مطمئن باشید که در صورت وقوع حادثه‌ای مانند از دست دادن داده، نسخه ی پشتیبانی برای مراجعه به آن دارید.

به طور خلاصه، می توان گفت که امنیت داده ها چیزی است که برای کلینیک ها و بیمارستان های دامپزشکی از الزامات اساسی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code