تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

راهکارهایی جهت ایجاد انگیزه در تیم بیمارستان دامپزشکی

تیم دامپزشکی کلینیک خود را به نحوی مدیریت نمایید که همه ی تیم به سمت هدف نهایی در کنار هم حرکت کنند و باهم رشد نمایید زیرا آنها کسانی هستند که تجربه مشتری از مطب شما را لذت بخش می کنند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”،  اعضای تیم در یک سازمان برای رشد کلی آن بسیار مهم هستند و کارفرمایان، کارمندان و مشتریان به همان اندازه نقش مهمی در شکل دادن به سازمان ایفا می کنند. برای یک سازمان ضروری است که با مشتریان خود به بهترین نحو رفتار کند – خواسته آنها را در اولویت قرار دهد و همانطور که می گویند عمل کنند. اگر مشتریان از خدمات راضی باشند، برای مدت طولانی در سازمان شما می مانند و حتی خدمات را به دوستان و اشنایان خود توصیه می کنند و به همین ترتیب، یک نهاد مهم سازمان، کارکنان آن هستند.

کارکنان واحدهای سازنده سازمان هستند و سخت کوشی و کارآیی آنها رشد کسب و کار را تعیین می کند در واقع این تلاش تیمی همه کارمندان است که هر کسب و کاری را موفق می کند. برای اینکه کارکنان احساس کنند به هر طریق ممکن به سازمان تعلق دارند، سازمان باید احترام و محبتی را که سزاوار آن هستند به آنها بدهد. برای اینکه سازمان بتواند از کارکنان به نفع آنها استفاده کند، سازمان در ازای آن باید کارکنان خود را با انگیزه در کار حفظ کند.

راه هایی برای ایجاد انگیزه در تیم های دامپزشکی :

 

۱- به آنها یک محیط کاری دلپذیر بدهید :

 

یکی از دلایل اصلی بی انگیزگی کارکنان، محیط کاری خسته کننده و یکنواخت است. اگر محل کار خود را برای کارمندان سرگرم‌کننده‌تر و لذت‌بخش‌تر کنید، آن‌ها هرگز نمی‌خواهند شما را ترک کنند و با انگیزه باقی می‌مانند تا بهترین قدم را به نفع مجموعه بردارند .

نقش دستیاران دامپزشکی در نظارت بر سلامت حیوانات
۲- در ازای سخت کوشی به آن ها پاداش دهید :

 

برای اینکه کارمندان احساس کنند جزئی از سازمان هستند، به آنها برای سخت کوشی پاداش دهید و از آنها تقدیر کنید. به آنها هدایای سالانه بدهید یا یک برنامه تشویقی سه ماهه را برایشان شروع کنید.

 

۳- بازخورد عملکردشان را به آن ها بگویید :

 

اطمینان حاصل کنید که به طور منظم به کارمندان خود بازخورد می دهید – چه مثبت و چه منفی. این به آنها کمک می کند تا نکات مثبت خود را درک کنند یا از اشتباهات خود درس بگیرند.

 

۴-پرسنل خود را به کار گروهی تشویق کنید :

 

سعی کنید هر گونه سلسله مراتب غیر ضروری را از سازمان حذف کنید. یک محیط باز ایجاد کنید که در آن همه در تعامل با تیم خود، احساس راحتی کنند.

 

۵- انتظارات آنها را درک کرده و به آنها رسیدگی کنید :

 

هر زمان که فردی به عضویت یک سازمان در می آید، انتظارات خاصی در رابطه با کار و فرهنگ شرکت دارد. این مسئولیت سازمان است که به وضوح آن انتظارات را درک کند و به مناسب ترین راه به آنها رسیدگی کند. انجام این کار باعث می شود که کارمند در محل کار احساس ارزشمندی داشته باشد.

 

۶- از ایده های جدید پرسنل خود استقبال کنید :

 

به ایده هایی که از تک تک کارکنان سازمانتان می آید احترام بگذارید. شما هرگز نمی دانید کدام ایده می تواند یک تغییر مثبت برای پیشرفت کسب و کار شما باشد.

 

۷-اهمیت نقششان را با آنها در میان بگذارید :

 

انتخاب اصولی حیوان خانگی، مانع از ترک آن ها می شود!

کارمندان را متوجه نقش ها و مسئولیت های خود در سازمان و اهمیت آنها برای رشد کسب و کار کنید.

 

۸-به آنها در طول فعالیتشان راهنمایی منظم بدهید :

 

بر اساس بررسی هاروارد بیزینس ریویو، مدیران امروزه بیش از حد تحت فشار هستند و از این رو، دانش، مهارت ها و بینش خود را از طریق مربیگری و راهنمایی منتقل نمی کنند. در چنین حالتی، سازمان ها باید به مدیران به ازای انجام این اقدامات  تشویق و پاداش بدهند. کارمندان امروزی باید خود را درگیر یادگیری منظم کنند و بنابراین هر از گاهی به مربیگری و راهنمایی نیاز دارند.

آنها دوست دارند با دانش جدید به روز شوند و می خواهند همیشه جلوتر از بقیه باشند. با کارمندان خود وقت بگذرانید تا موانعی که ممکن است با آنها روبرو شوند،برنامه آنها برای ماه یا هفته آینده و هر چیزی که دوست دارند را بتوانند یاد بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code