تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

راهکارهایی جهت ایجاد انگیزه در تیم بیمارستان دامپزشکی(بخش دوم)

هنگامی که تیم شما انگیزه کافی جهت حضور در محل کارشان را پیدا کردند، حال می توانید از نقاط قوت آنها به نفع سازمان خود استفاده کنید. کارمندان متعهد و با انگیزه به طرق مختلف برای سازمان شما مفید هستند که در این بخش از مقاله به این روش ها اشاره خواهیم کرد ؛

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، کارکنان متعهد و با انگیزه هر سال  سبب سود آوری مجموعه می گردند یک مطالعه توسط بنیاد تحقیقات نشان داده است که با سرمایه‌گذاری ۱۰ درصدی بر روی مشارکت کارکنان خود،  بیش از ۲۰۰۰ دلار به ازای هر کارمند افزایش درآمد خواهید داشت . کارکنان با انگیزه خدمات سطح بالایی را به مشتریان ارائه می دهند و بنابراین رضایت مشتری نیز افزایش می یابد و با این کار، سود  کلی مجموعه افزایش می یابد و سهامداران بازدهی بهتری از سرمایه خود دریافت خواهند کرد.کارکنان با انگیزه کمتر از سازمان مرخصی می گیرند و همچنین میزان فرسایش در  عملکرد کلی مجموعه کمتر خواهد بود.

یک نظرسنجی اخیر در مورد وضعیت محیط کار جهانی نشان می دهد که یک راه برای افزایش بهره وری در محل کار، آزادسازی پتانسیل کارکنان با اجازه دادن به آنها برای شناسایی، توسعه و استفاده از استعدادهایشان است تا به نقاط قوت آنها تبدیل شوند. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که استفاده بهتر از نقاط قوت کارکنان، سازمان‌ها را ملزم می‌کند که به کارکنان خود آزادی استفاده حداکثری از نقاط قوت خود را بدهند. این امر مستلزم قرار دادن کارکنان به گونه ای است که حداکثر تأثیر را بر سازمان بگذارند.

راهکارهایی جهت ایجاد انگیزه در تیم بیمارستان دامپزشکی

 

راهکارهایی جهت ایجاد انگیزه در تیم بیمارستان دامپزشکی

در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانید این اقدامات را در بیمارستانتان پیاده سازی کنید ؛

۱- نقاط قوت کارمندان خود را بشناسید :

بهترین راه برای استفاده از نقاط قوت کارکنان خود این است که  در ابتدا بدانید نقاط قوت آنها چیست، با انجام یک ارزیابی منظم می توانید نقاط قوت آنها را کشف کنید. این به شما کمک می کند تا نکات اصلی آنها را درک کنید، آنها در چه چیزهایی خوب هستند و چه ویژگی هایی دارند که می توانید از آنها به نفع  مجموعه خود استفاده کنید.

۲- با پرسنل خودگفتگوی مستقیم داشته باشید :

قبل از شروع هر پروژه ای، می توانید گفتگوی قوی با تمام اعضای تیم درگیر در آن داشته باشید. اگرکه شخصی در زمینه ی بخصوصی مهارت و استعداد دارد باید  از او پرسیده شود و آن کار به او اختصاص داده شود .

۳- انجام یک بررسی عملکرد منظم :

بررسی عملکرد به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف کارکنان خود را درک کنید و در عین حال شما قادر خواهید بود از نقاط قوت آنها استفاده کنید، و همچنین می دانید که در آنها باید انگیزه ای برای پیشرفت ایجاد کنید.

۴- از کارکنان بازخورد منظم بگیرید :

بازخورد منظم از کارمندان به شما کمک می‌کند بفهمید که چقدر به سازمان تعلق دارند،و همچنین نشان‌دهنده علاقه یا عدم علاقه آنها به سازمان است.

۵- ایجاد رابطه :

اگر می خواهید بهترین ها را از کارمندان خود استخراج کنید، ابتدا باید بهترین های خود را به آنها  اهدا کنید روابط را چنان قوی بسازید که کارمندان به راحتی شما را ترک نکنند و هر زمان که نیاز بود از آن ها حمایت کنید. اگر رابطه بین کارمند و سازمان ضعیف باشد، رسیدن به هدف واحد مجموعه کاری نشدنی می شود .

استخدام شخص مناسب برای تیم دامپزشکی کلینیک شما

هنگامی که نقاط قوت کارمندان خود را شناختید، می توانید راه هایی برای استفاده از آنها به نفع خود بیابید. این به شما کمک می کند تا نقاط قوت هر یک از آنها را به حداکثر راندمان برسانید. هنگامی که نقاط قوت به حداکثر برسد، راه را برای تیم دامپزشکی شما هموار می کند تا بخشی از رشد شما شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code