تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

حیوانات همراه، یار و یاور افراد سالخورده!

جمعیت جهان در حال پیر شدن است. بر اساس داده های اخیر سازمان ملل متحد ، پیش بینی می شود تعداد افراد ۶۰ سال به بالا تا سال ۲۰۵۰ بیش از دو برابر و تا سال ۲۱۰۰ به بیش از سه برابر افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، این امر تقریباً برای همه اقشار جامعه پیامدهایی خواهد داشت. برای بسیاری ، جمعیت سالخورده به عنوان یک مسئولیت تلقی می شود . این اتفاق سبب کاهش منابع و چالشی برای انسجام اجتماعی تلقی می شود. در صورت وجود حمایت از طرف جوامع قانونی بین المللی، سالهای میانسالی و پیری زندگی می تواند مفید و سرگرم کننده باشد در صورتی که حیوانات خانگی بخشی از این بینش باشند.

تعداد زیادی شواهد تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد مالکیت حیوانات خانگی می تواند مزایای مثبتی برای بسیاری از سالمندان داشته باشد. همراهی حیوانات به مردم کمک می کند تا با تنهایی که اغلب در سنین پیری به وجود می آید مقابله کنند.

حیوانات همراه می توانند سطح فعالیت را افزایش داده و به ایجاد ارتباط با همسایگان محلی کمک کنند و برخی نشانه ها وجود دارد که نشان می دهد حیوانات خانگی می توانند به بهبود سلامتی افراد کمک کنند. به عنوان مثال ، در یک مطالعه ۹۴% از بیماران قلبی با حیوانات خانگی از حملات قلبی جان سالم به در بردند.

اینفوگرافیک جدیدی که توسط موسسه ی Caring People Inc با پشتیبانی Mars Petcare و WALTHAM ™ گردآوری شده است ، یک مرور کلی از نحوه حمایت حیوانات خانگی از افراد سالخورده ارائه می دهد.

برنامه 10 ساله سازمان جهانی بهداشت حیوانات جهت بهبود پایدار خدمات دامپزشکی

همانطور که در اینفوگرافیک مشخص می شود ، حیوانات خانگی برای همه مناسب نیستند و مهم است که یک حیوان خانگی متناسب با سبک زندگی خود داشته باشید. با این حال ، برای تسهیل مالکیت حیوانات خانگی می توان کارهای بیشتری انجام داد تا افراد مسن بتوانند حیوانات خانگی را در خانه نگه دارند یا به تعامل با حیوانات توسط مراکز درمانی دسترسی داشته باشند.

اگر نگهداری دائمی حیوان خانگی در خانه گزینه ای مناسب برای فردی مسن نیست ، حضور در خیریه های حیوانات یا ملاقات با حیوانات خانگی در پرورشگاه های حیوانات را می توان در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code