تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

حفاظت از سلامت حیوانات به معنای حفظ آینده ی بشر است!

بیماری طاعون ، اولین و تنها بیماری حیواناتی که از روی زمین ریشه کن شده است ، راهی برای موفقیت در مبارزه با بیماریهای عمده حیوانات می باشد که امروزه نیز رواج دارند و با استفاده از نحوه ی عملکرد دامپزشکان در زمینه ی ریشه کن سازی طاعون ، می توان برای حذف  سایر بیماری ها از این ساز و کار استفاده نمود .

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ، جهان در سال ۲۰۱۱ به طور رسمی عاری از طاعون گاوی  اعلام شد. این بیماری که آفت جامعه آسیا ، اروپا و آفریقا بوده است ، تنها دومین بیماری (پس از آبله) است که پس از چند دهه تلاش ملی و بین المللی به طور کامل ریشه کن شده است.

تا قبل از سال ۲۰۱۱ ، آفت طاعون به دلیل میزان بالای مرگ و میر و طبیعت بسیار مسری ، خطرناک ترین بیماری گاو بود. علاوه بر ویرانی که بر سلامت حیوانات وارد کرد، عواقب بسیار جدی برای جمعیت انسانی داشت، باعث قحطی گسترده در آفریقا و مانع توسعه کشاورزی در آسیا شد.اگرچه این بیماری در حال حاضر به عنوان یک بیماری  ریشه کن شده  در نظر گرفته می شود ، اما نسل های آینده باید مراقب باشند تا از هرگونه بروز مجدد احتمالی محافظت کنند.

پورتالی برای مشاهده ی تمام اطلاعات مربوط به بیماری طاعون گاوی در سایت سازمان جهانی بهداشت حیوانات (OIE) تشکیل شده  تا از درک جامع تری از این موضوع و نحوه هماهنگی ریشه کنی جهانی این بیماری توسط سازمان OIE و دامپزشکان  آن اطمینان حاصل نمایید .

مشخصه ی رفتاری یک رهبر توانمند برای کلینیک دامپزشکی

علاوه بر این، این پلت فرم ابزارهای ارتباطی متناسب با مخاطبان مختلف را جمع آوری می کند تا درک بهتری از چالش های موجود در مرحله پس از ریشه کنی بیماری ایجاد کند.

ریشه کنی آفت و حفظ سلامت حیوانات  از اصول مهمی می باشد  که استراتژی های جهانی فعلی سازمان  OIE و دامپزشکان  بر  آن استوار است. دامپزشکان باید دست در دست هم تلاش کنند تا بتوانند اکثر بیماری های مهلک حیوانات را کنترل و ریشه کن  کنند و در نهایت به این مهم دست یابند که حفاظت از حیوانات برابر است با  حفظ آینده انسان ها .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code