تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

توقف آزمایشات مرگبار گربه ها !

سازمان USDA  تحقیقات کشاورزی وزارت کشاورزی بیان کرده که دیگر از گربه ها برای آزمایش های تحقیقاتی مرگبار استفاده نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری”وت نیوز”، سرویس تحقیقات کشاورزی وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)  به آزمایشات  بحث برانگیز غذایی که از سال ۱۹۸۲ مسئول مرگ بیش از ۳۰۰۰ گربه بوده است پایان داد.

مقامات USDA گفتند که در تحقیقات توکسوپلاسموز دیگر از گربه ها برای مطالعه اثرات انگل های موجود در غذا استفاده نمی کند.

در گذشته این سازمان از بچه گربه ها برای مطالعه توکسوپلاسموز بوسیله ی تغذیه آنها با گوشت خام استفاده می کرد و حیوانات را پس از برداشت انگل از مدفوع آلوده آنها رها می کردند و بچه گربه ها تلف می شدند .

با توجه به تحقیقات USDA و مراکز کنترل بیماری ، توکسوپلاسموز علت اصلی مرگ و میر ناشی از بیماری های منتقله از غذا در ایالات متحده و جهان  است و از زمان شروع تحقیقات ARS در مورد این بیماری ، میزان آن به نصف کاهش یافته است.

قانونگذاران  کنگره ، موسسه ی  USDA را تحت فشار قرار داده بودند تا آزمایش های خود بر روی گربه ها را پایان دهند . نماینده کنگره  jimmy panetta و سناتور  jeff merkley از منع ازمایشات بر روی بچه گربه ها  حمایت کردند . سناتور جیمی پانتا (jimmy panetta ) در بیانیه ای گفت: “من سازمان  USDA را برای تصمیم خود برای پایان دادن به این نوع آزمایش روی بچه گربه ها ستایش می کنم.”

وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA ) اعلام کرد که از سپتامبر ۲۰۱۸ هیچ گربه ای برای اهداف تحقیقاتی در  هیچ مرکز ازمایشگاهی  آلوده نشده است.

انتشار فاجعه آمیز تب خوکی آفریقایی !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code