تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰

توسعه حرفه ایی کلینیک های دامپزشکی – چرا و چگونه؟

توسعه حرفه ای بخش مهمی از موفقیت کلینیک های دامپزشکی است. در حالی که تکنسین ها و دامپزشکان معتبر موظفند سالانه تعداد معینی از ساعت های آموزشی را برای حفظ مجوز خود کسب کنند، همه اعضای تیم نیز می توانند در کنار این اقدام، از پیشرفت حرفه ای بهره مند شوند.

در یک نظرسنجی در خصوص روانشناسی کارکنان کلینیک در سال ۲۰۱۶ میلادی، انجمن بیمارستان های حیوانات آمریکا یا AAHA  دریافت که حمایت از پیشرفت شغلی برای همه کارکنان به عنوان یکی از ویژگی های اصلی پیشرفت روانی مثبت در محل کار رتبه بندی شده است.

ایجاد محیط های مثبت در محیط کار می تواند به بهبود حفظ کارکنان، رضایت مشتری و سودآوری کلی کمک کند. روشهای زیادی وجود دارد که کلینیک های دامپزشکی می تواند از پیشرفت حرفه ای همه کارکنان، اعم از اینکه دارای اعتبار باشند یا نه ، حمایت کند.

آموزش مداوم برای توسعه حرفه ای :

کلینیک ها بایستی از آموزش مداوم CE برای دامپزشکان و تکنسین های معتبر پشتیبانی کنند تا به آنها در حفظ مجوزشان کمک نمایند. این روند را می توان با ارائه کمک هزینه سالانه و مرخصی برای دوره های CE تسهیل نمود. از سوی دیگر، در حالی که این مزایا برای دامپزشکان مشترک است، تمامی تکنسین های دارای مجوز نیز از درمانگران یکسان استفاده نمی کنند .

در یک نظرسنجی جمعیت شناختی بین تکنسین های دامپزشکی، ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان، کمک هزینه CE را دریافت کرده بودند  ، اما تنها ۵۰ درصد از آنها برای ادامه آموزش CE  خود مرخصی دریافت کردند. ارائه مرخصی از سوی کارفرما به کارکنان این  پیام را منتقل می کند که گواهینامه و کار آنها برای کلینیک ارزشمند است .

برخی کلینیک ها همچنین از کارکنان بدون گواهینامه می خواهند که سالانه تعداد معینی از ساعات CE را دریافت کنند. کلینیک هایی که دارای این الزام هستند بایستی فرصت هایی را برای CE فراهم آورده و برای این کارکنان نیز کمک هزینه و زمانی برای مرخصی دادن  در نظر بگیرند.

در نظر داشته باشید که به کارمندان اجازه دهید تا در صورت تمایل به سفر به یک کنفرانس ملی، هر مقدار که نیاز است حقوقشان را زودتر از موعد برای شرکت در کنفرانس دریافت کنند. دامپزشکان و تکنسین های معتبر می توانند آن دسته  از اعضای تیم خود که بدون گواهی  معتبر فعالیت هستند را تشویق کنند تا در کنفرانس ها به آنها بپیوندند. این موضوع می تواند علاوه بر آموزش حرفه ای، فرصت هایی را برای پیوند و توسعه تیم در خارج از کلینیک فراهم سازد.

در راستای بازگشت سرمایه برای کمک هزینه تحصیلی CE، کلینیک ها می توانند درخواست کنند که اعضای تیم، اطلاعات سخنرانی ها را با سایر کارکنان به اشتراک بگذارند. این امر تضمین می کند که همه اعضای تیم از پیشرفت های فعلی در زمینه دامپزشکی و تجارت آگاه باشند ، نه فقط کسانی که به طور منظم در کلاس ها شرکت می کنند یا به کنفرانس ها سفر می کنند.

فرصت های آموزشی در کلینیک ها در مسیر توسعه حرفه ای :

توسعه حرفه ای فراتر از اعتبارات CE و شرکت در سخنرانی ها است. اکثر کلینیک ها، برنامه های آموزشی یا استقرار را برای کارکنان جدید تعیین کرده اند ، اما آموزش نباید در اینجا متوقف شود. از کارکنان بپرسید که دوست دارند چه مهارتهایی را در خود توسعه دهند و در چه زمینه هایی علاقه مند هستند که بیشتر آموزش ببینند مانند مدیریت درد، پروتکل های مراقبت پیشگیرانه، ارتباط با مراجعان یا فرآیندهای رایج بیماری. علاوه بر این، به کارمندانی که به طور مرتب فرصت های پیشرفت حرفه ای را دنبال می کنند با فرصت هایی برای ارتقا جایگاه در کلینیک پاداش دهید.

روشهای زیادی برای آموزش تیم در طول جلسات کارکنان وجود دارد که بسیاری از آنها رایگان هستند یا هزینه های بسیار پایینی دارند :

۱٫اگر کارمندی علاقه خاصی به یک موقعیت شغلی خاص دارد، از او دعوت کنید تا در مورد موضوع تحقیق کند و به بقیه اعضای تیم ارائه دهد. این کار به کارمند اجازه می دهد تا علاقه خود را دنبال کرده و یادگیری خود را از طریق آموزش مطالب به سایر کارکنان افزایش دهد.

۲٫از دامپزشکان خود بخواهید تا موضوعات مهم، مانند بیماریهای در حال ظهور، ارائه بیماریهای رایج یا پروتکل های جدید مراقبت پیشگیرانه را به اعضای تیم دامپزشکی ارائه دهند. این ارائه ها می تواند به اعضای کارکنان در مورد نحوه آموزش به بهترین شکل به مشتریان کمک کند و اطمینان حاصل کند که توصیه های مداوم از همه سطوح کارکنان ارائه می شود.

۳٫آموزش های عملی در زمینه هایی مانند دست زدن و مهار حیوانات، خونگیری، موقعیت رادیوگرافی و سایر مهارت های فنی می تواند برای کارکنان باتجربه و تازه کار مفید باشد. یک جلسه آموزشی در طول جلسه کارکنان برنامه ریزی کنید و از کارکنان بخواهید تا حیوانات خانگی خود را برای اموزش های رفتار شناسی داوطلب کنند.

چگونه از پرسنل کلینیک خود تشکر کنیم؟!

۴.شبیه سازی شرایط اضطراری در محیط کلینیک به اطمینان از آمادگی تیم برای یک اورژانس واقعی و تجویز CPR کمک می کند. همه اعضای تیم ، از کارکنان میز پذیرش و پرورشگاه گرفته تا تکنسین ها و دامپزشکان، باید در این آموزش شرکت کرده و نقش خود را بدانند.

۵.آموزش ارتباطات باید برای همه کارکنان نیز اجرا شود. این امر به تمام قسمت های مختلف  کلینیک کمک می کند و به بهبود خدمات به مشتریان و پویایی تیم منتج میگردد.

آموزش پیشرفته و گواهینامه های توسعه حرفه ای :

برنامه های آموزشی متعدد پیشرفته ای در حرفه دامپزشکی وجود دارد، از جمله اعطای تخصص تکنسین دامپزشکی یا صدور گواهینامه برای هیئت مدیره مخصوص گونه های جانوری مختلف برای دامپزشکان از طریق انجمن دامپزشکی آمریکا.

فراتر از این تخصص ها برای دامپزشکان و تکنسین ها، گواهینامه ها و دوره های آموزشی پیشرفته زیادی وجود دارد که دامپزشکان و تکنسین ها می توانند برای کسب مهارت در زمینه های خاصی مانند طب سوزنی، فیزیوتراپی، سونوگرافی، جراحی ارتوپدی، دندانپزشکی، کنترل استرس کم و موارد دیگر دنبال کنند.

اگر کارکنان شما به این فرصت ها علاقه مند هستند، آنها را تشویق کنید و بپرسید که کلینیک برای حمایت از آموزش آنها چه کاری می تواند برایشان انجام دهد.

در نهایت ، داشتن کارمندانی با مدارک و گواهینامه های پیشرفته به شما کمک می کند تا کلینیک خود را از سایر افراد در منطقه متمایز کرده و خدمات منحصر به فردی را ارائه دهید. علاوه بر این، حمایت از کارکنان در پیشرفت حرفه ای آنها به بهبود رضایت و حفظ کارکنان کمک می کند.

کلینیک های دامپزشکی با متعهد شدن به توسعه حرفه ای برای همه اعضای تیم ، می توانند تعامل کارکنان ، بهبود روابط موجود بین کارکنان و سطح خدمات ارائه شده به مشتریان را بهبود بخشند. راه های زیادی برای دستیابی به پیشرفت حرفه ای در داخل و خارج از کلینیک وجود دارد و کلینیک ها باید در تعیین راه هایی برای ارائه این فرصت ها به کارکنان خود خلاق باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code