تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

تعامل با اسب در نوجوانان سبب افزایش خودآگاهی می شود!

مطالعه ای در دانشگاه ایالتی واشنگتن نشان داد که تعامل با اسب ها باعث افزایش خودآگاهی ، مدیریت و مسئولیت شخصی ، تصمیم گیری و مهارت های ارتباطی نوجوانان و جوان می شود و بینش متقابل بین واکنش های احساسی و فیزیولوژیکی کودکان را افزایش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، این مطالعه شامل ۶۴ نوجوان و جوان ۱۰-۱۴ ساله بود که به یک گروه تحت آزمایش و یک گروه کنترلی اختصاص داده شدند. افراد گروه آزمایشی در یک برنامه یادگیری ۱۱ هفته ای شرکت کردند که برای افزایش شایستگی اجتماعی از طریق مجموعه ای از جلسات که یکبار در هفته و به مدت ۹۰ دقیقه می باشد ، صورت گرفت. افرادی که در گروه کنترل بودند به عنوان ابزار مقایسه ای بررسی شدند و بعداً برنامه یادگیری به آنها پیشنهاد شد.

این مطالعه علاوه بر بودجه WALTHAM ، با کمک مالی موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی Eunice Kennedy Shriver در موسسات ملی بهداشت ایالات متحده (NIH) نیز پشتیبانی شد.

سطوح هورمون استرس کورتیزول قبل از برنامه و در طول جلسه سوارکاری جمع آوری شد. با استفاده از یک نظرسنجی شخصی ، میزان احساسات مثبت و منفی شرکت کنندگان بلافاصله قبل از سوار شدن بر اسب ، ده دقیقه بعد و بلافاصله پس از پیاده شدن اندازه گیری شد.

در پایان جلسه ، ناظران مستقل رفتارهای مثبت نوجوانان مانند پیروی از مسیر ، پذیرش بازخورد و … و همچنین رفتارهای منفی افراد را ارزیابی کردند.

آن دسته از نوجوانانی که در اولین جلسه سوارکاری رفتار مثبتی از خود نشان دادند، به احتمال زیاد در دوره برنامه ۱۱ هفته ای کامل ، صلاحیت اجتماعی خود را بهبود می بخشند  و کسانی که در پاسخ به سوارکاری سطح کورتیزول آن ها افزایش یافته بودند ، بیشتر احساسات منفی گزارش می کردند و رفتار افراد شرکت کننده  نشان می دهد که استراتژی هایی برای تنظیم پاسخ های فیزیولوژیکی شرکت کنندگان برای به حداکثر رساندن اثرات مثبت برنامه های یادگیری اسب سواری مورد نیاز است.

استخدام شخص مناسب برای تیم دامپزشکی کلینیک شما
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code