تاریخ امروز:۱۶ اسفند ۱۳۹۹

تشخیص زودهنگام سرطان در سگ سانان میسر شد

گروهی از محققین آمریکایی موفق به یافتن روشی شده اند که با استفاده از آن ، امکان تشخیص زودهنگام سرطان در سگ ها فراهم شده است.

به گزارش وت نیوز ، متخصصین در دانشکده دامپزشکی و علوم زیست پزشکی تگزاس ، نوعی روش آزمایشگاهی مقرون به صرفه را معرفی نموده است که میتواند در تشخیص زودهنگام سرطان در این حیوانات مورد استفاده قرار گیرد.

محققین در این طرح تحقیقاتی بر این باورند که با استفاده از آزمایش خون میتوان نشانگرهای مخصوص تشخیص این بیماری را در زمان کوتاهی شناسایی نمود.

کارشناسان بر این باورند  که با بهره گیری از این روش میتوان به سادگی ، روند تشخیص این بیماری را تسریع نمود و امور درمانی مرتبط با آن را حتی قبل از ظهور علائم ، آغاز نمود.

هدر ویلسون روبلز ، استاد انکولوژی در این دانشگاه گفت : همانند علوم پزشکی که غربالگری در خصوص بیماری سرطان در آن رایج بوده و از اهمیت ویژه ایی برخوردار میباشد ، بهره گیری از این روش ساده و ارزان قیمت ، میتواند به بروز تغییراتی اساسی در حفظ جان این حیوانات منتج گردد.

ارزیابی های صورت پذیرفته حاکی از آن دارد که سرطان ، شایع ترین علت مرگ در سگ های با سن بیش از دو سال در ایالات متحده است. از سوی دیگر برخی محققین بر این باورند که حدود ۵۰ درصد از سگ هایی با سن بیش از ده سال ، این بیماری را تجربه کرده اند.

چگونه میتوان "رفتار شکار جانوران" توسط گربه های خانگی را کنترل کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code