تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

برقراری ارتباط با مراجعین کلینیک

بسیاری از کلینیک های دامپزشکی به تلاش جهت ارتقای توانایی خود در ارائه خدمات درمانی عالی به حیوانات خانگی می کوشند و بیمارستان ها نیز در برقراری ارتباط موثر با صاحبان حیوانات خانگی در این زمینه تلاش می کنند. خبر خوب این است که راه های بیشتری برای برقراری ارتباط با صاحبان حیوانات خانگی وجود دارد. در متن ذیل  نحوه عملکرد تیم های دامپزشکی برای برقراری این ارتباط شرح داده می شود ؛

فعالیت رسانه اجتماعی خود را بالا ببرید ؛

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز” ، فیس بوک و اینستاگرام  و سایر بسترهای رسانه های اجتماعی فرصت های فوق العاده ای برای ایجاد جامعه جدید با مشتریان فعلی و بالقوه و به نمایش گذاشتن تمام ویژگی های فوق العاده بیمارستان دامپزشکی یا فعالیت شما هستند.

دکتر کیتلین دی ویلده (Caitlin DeWilde)، DVM ، که در بیمارستان سنت لوئیس فعالیت می کند ، می گوید : “اگر همه محتوایی که در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید عکسهای زیبا از حیوانات خانگی و الگوهای رفتاری خنده دار است و برای ارتقای کسب و کار فعالیتی نکردید زمان آنست که فعالیت خود در این بستر هارا متوقف نمایید. در عوض تمرکز خود را بگذارید تا تخصصتان را با این پلتفرم ها هماهنگ کنید و به جذب مشتری های جدید مشغول شوید یا اینکه داروخانه بیمارستانتان را به صورت آنلاین از طریق این بسترها اجرا کنید.

همچنین مهم است که در مطالبی که در فضای مجازی بارگذاری می کنید افراد را تشویق به انجام فعالیتی از طریق آن محتوا کنید،  بسیاری از کلینیک ها درصفحات مجازی یک چیز کلی را بیان می کنند مانند: “ما واکسن ها را برای سگ ها در هر سنی ارائه می دهیم. با ما تماس بگیرید! ”

جایگاه حرفه ایی پرستاری دامپزشکی کجاست؟!

دکتر دی ویلده می گوید: ” اگر توجه آنها را با پست جلب کرده اید ، باید به آنها جهت دهید. فرم گوگل  به کاربران اجازه می دهد درخواست ملاقات داشته باشند. احتمالاً می دانید که در هر پست رسانه های اجتماعی قرار دادن تصویر مهم است و بیمارستان های دامپزشکی منابع مستمری را در قالب ارائه خدمات به حیوانات خانگی در اختیار دارند. با این حال  علاوه بر استفاده از عکس حیوانات زیبا، نشان دادن اعضای تیم خود درعکس بسیار موثرمی باشد. وقتی مشتریان چهره ای می بینند که می شناسند و می گویند “هی ، من آن مرد را می شناسم!” بسیار به برقراری ارتباط موثر کمک می کند .

علاوه بر این بهتر است در فرم ثبت نام صاحبان حیوان خانگی ،قسمتی مربوط  به نحوه ی آشنایی با بیمارستان قرار داده شود تا متوجه شوید که افراد از طریق کدام پلتفرم مجازی شما را پیدا کرده اند تا بتوانید دقیق تر در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری نمایید.

از یک اپلیکیشن استفاده کنید ؛

آماندا دانلی ،DVM ، سخنران کنفرانس دامپزشکی و مشاور ارتباطات مستقر در نشویل می گوید :”این روزها ، اگر شما در تلفن همراه شخصی خود فعالیت ندارید ، ممکن است اصلاً به چشم نیایید. این بدان معناست که یک برنامه هدف دار برای کلینیک شما برای اهداف ارتباط با مشتری ضروری است.

دکتر دونلی می گوید یک برنامه موثر باید شامل یک برنامه وفاداری مشتری باشد که از طریق آن می توان به درخواست مشتریان برای قرار ملاقات و تجویز مجدد نسخه دامپزشک رسیدگی کرد.

پیوند عاطفی بین انسان و حیوان را تقویت کنید؛

تشابهات مکانیزم پیری در حیوانات با انسان ها !

تیم های نوآور در عرصه دامپزشکی امروزه در حال یافتن راه های جدید برای تبدیل شدن به بخشی حیاتی از رابطه بین حیوان خانگی و صاحب آن ها هستند. همانطور که قبلاً نیز مورد بحث قرار گرفت ، رسانه های اجتماعی که بستر این ارتباط را ایجاد می کنند ، جنبه اساسی پیوند هستند  و همچنین اپلیکیشن کلینیک  به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک وسیله ارتباطی به اطلاعات بیماران خود هر زمان دسترسی داشته باشید .

پرسشنامه های پزشکی نیز می توانند ابزار مهمی برای ایجاد پیوند باشند. دامپزشکان باید یکی از این فرم ها را به هر مشتری جدید تحویل دهند و از همه مشتریان بخواهند اطلاعات را به صورت سالانه دوباره وارد کنند. این پرسشنامه نه تنها باید شامل اطلاعات مربوط به سابقه پزشکی باشد ، بلکه در مورد موضوعاتی مانند شیوه زندگی ، فعالیت ها ، تحرک ، تغذیه و نقش حیوان خانگی در خانواده نیز سوال کنند.

وقتی دامپزشکان در مورد این موارد با مراجعین بحث می کنند ، نه تنها اطلاعات پزشکی ارزشمندی به دست می آورند بلکه صاحب حیوان خانگی را وارد گفتگو می کنند  و این حس را القا می کنند که ما بخشی از آن رابطه ی حساس هستیم.

از وبسایت و نرم افزار مختص به خودتان استفاده کنید ؛

دکتر پل کامیلو ، بنیانگذار خدمات مشاوره دامپزشکی  در منطقه میامی  می گوید : “اجازه دهید نرم افزار مدیریت کلینیک شما همه کارها را انجام دهد. این بدان معناست که برای هر پروتکلی در کلینیک یک کد تنظیم کنید و آن را به مشتریان یا پرسنل کلینیک ارتباط بدهید.

مزیت آموزش دامپزشکی با کمک فناوری و تکنولوژی

دکتر کامیلو می گوید: “این چیزی است که متاسفانه اکثر بیمارستان ها انجام نمی دهند ، آنها نرم افزار را خریداری می کنند  و از کدهای قالب بندی شده استفاده می کنند که این کار برای یک کلینیک دامپزشکی مناسب نمی باشد زیرا این کدها باید طراحی شوند تا بین بیماران و کلینیک ارتباط برقرار کنند به طور مثال نرم افزار شما باید طوری تنظیم شود که وقتی آن کد را اجرا می کنید ، در مدت شش ماه ، به طور خودکار به مشتری یادآوری  کند که وارد نرم افزار شود و انجام واکسیناسیون و انگل تراپی و سایر فعالیت های بالینی حیوان را به صاحبش یادآوری کند ، زیرا حتما باید به طور مداوم این مسائل  کنترل شوند.

در نهایت با انجام اقدامات حیاتی که در بالا به آن ها اشاره شد ، توانایی خود در ارائه خدمات درمانی عالی به حیوانات خانگی و ارتباط خود با صاحبین حیوانات خانگی را ارتفا ببخشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code