تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰

برای واکسیناسیون حیوانات تلاش کنیم!

پس از گذشت بیش از یک سال از فاصله گذاری های اجتماعی به دلیل رخ داد و شیوع ویروس کرونا، سرانجام ایالت متحده در تلاش است تا زندگی را به حالت عادی بازگرداند.

به گزارش وت نیوز، اگرچه واکسن به ما کمک کرد تا این بیماری را به صورت موثر کنترل نماییم اما سبب بروز شکاف در درصد قابل توجهی از شهروندان نیز شده است.

ارزیابی های صورت پذیرفته حاکی از آن دارد که بسیاری از شهروندان امریکایی به دلایل مختلفی از واکسیناسیون خودداری کرده اند.

از سوی دیگر، شاید تعجب آور نباشد که بسیاری از دامپزشکان، در حال حاضر از افزایش برخی تردیدها در خصوص واکسیناسیون در میان مراجعه کنندگان خود خبر می دهد که می تواند حیوانات خانگی را نیز در معرض ابتلا به بیماری‌های جدی قرار دهد.

دلایلی که صاحبان حیوانات خانگی برای واکسینه کردن حیوانات ارائه می دهند متفاوت بوده و غالباً شخصی است. برخی به دلیل نوعی عدم اعتماد عمومی نسبت به واکسن ها است که عموما با اطلاعات نادرست جمع آوری شده از منابع غیر پزشکی پشتیبانی میشوند.

کتی کالا، دامپزشک و صاحب بیمارستان Four Paw Animal Hospital & Wellness Centre بر این باور است که بسیاری از افراد به دلیل دیدگاههای شخصی نمی خواهند حیوانات خانگی خود را واکسینه کنند و در مواردی از این دست، بایستی دامپزشکان با جدیت بیشتری با آنها برخورد کنند.

نگرش های منفی نسبت به واکسیناسیون شاید پس از گزارشی که در سال ۱۹۹۸ در مجله بریتانیایی لنسر منتشر شد افزایش یافت. در این گزارش، به اشتباه واکسیناسیون بر علیه بیماری های سرخک و اوریون و سرخچه را به رخداد بیماری اوتیسم ارتباط داده بودند.

راه کار های تاسیس کلینیک موفق دامپزشکی

کلی فریس، دامپزشک و استادیار بالینی کالج دامپزشکی دانشکده ایالتی کارولینای شمالی در این خصوص گفت : اگرچه محتوای موجود در این مقاله در سال ۲۰۱۰ پس گرفته شده اما عقاید مطرح شده در آن، متاسفانه آسیب هایی جدی را به دیدگاه های گروهی از مردم وارد کرده بود.

از جمله دلایل متداول دیگر برای تردید واکسیناسیون در میان صاحبان حیوانات خانگی مواردی چون هزینه بالا، اعلام پرورش دهنده قبلی مبنی بر واکسیناسیون این حیوانات، ترس از تزریق بیش از حد واکسن به صورت همزمان و اعتقاد به عدم ارتباط نزدیک میان حیوانات خانگی به دلیل محصور ماندن در منزل میباشند.

به طور حتم چنین دیدگاه هایی توان آن را دارند تا کادر دامپزشکی را خسته نمایند.

چنین دیدگاه هایی می تواند برای دامپزشکان و کارکنان خسته کننده باشد. ایمی اسنایدر ، DVM ، MBA ، استادیار بالینی دانشکده دامپزشکی دانشگاه ایالت کارولینای شمالی می گوید: واکسن ها به منظور پیشگیری از بیماری ها طراحی و ساخته شده اند و دامپزشکان موظف هستند تا بر اساس وظیفه ذاتی خود به صورت پلی مطمئن برای رسیدن این دو هدف به یکدیگر عمل نمایند.

در واقع واکسن های ساخته شده برای حیوانات خانگی میتواند از رخداد و شیوع بیماری های مشترک میان اسنان و دام جلوگیری نمایند و تردید بر استفاده از این محصولات، میتواند بر بهداشت جامعه تاثیرگذار باشد.

توجه داشته باشید که آموزش مراجعه کنندگان مردد در مورد اهمیت واکسیناسیوت حیوانات می تواند چالش برانگیز باشد. در واقع اکثر مخالفین واکسیناسیون حیوانات در حال تصمیم گیری احساسی هستند و ما باید تلاش کنیم تا به زبان آنها صحبت کنیم.

"تله رادیولوژی" مفهومی جدید برای دامپزشکی

به عنوان پرسنل دامپزشکی ، پیش فرض ما ارائه شواهد است. برخی بر این باورند که اغلب ما می توانیم از این گروه بخواهیم تا نگرانی های خود را به اشتراک بگذارند و تلاش نمائیم تا به درک آنها برسیم. شاید این تنها روشی باشد که با استفاده از آن بتوان اعتماد این گروه از مردم را جلب کرد و عملیات واکسیناسیون را بر روی حیوانات خانگی بی گناه آنها اجرا نمود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code