تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

با علوم عصبی اجتماعی تعامل انسان و حیوان آشنا شوید!!!

وقتی به صورت سگ خود خیره می شوید و او به شما خیره می شود ، آیا تا به حال فکر کردید که چه اتفاقی در ذهن سگتان در حال رخ دادن است؟

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، “نگاه متقابل” بین افراد جنبه مهمی از ارتباطات اجتماعی است و برای ایجاد صمیمیت ضروری است. چنین پیوندی به واسطه نگاه بین انسان و سگ نیز رخ می دهد و تصور می شود که شامل سیستم های مغزی است که باعث ترشح اکسی توسین می شود ، هورمونی که در ارتباط اجتماعی نقش دارد.

با توجه به افزایش درک ما از پیوند بین انسان ها و حیوانات خانگی آنها ، متخصصان در زمینه تعامل انسان و حیوان (HAI) در مرکز تغذیه حیوانات خانگی WALTHAM ، همراه با گروهی از نویسندگان بین المللی و بین رشته ای ، از جمله همکاران در موسسه ملی سلامت کودکان و توسعه انسانی Eunice Kennedy Shriver ، کتاب جدید پیشگامانه ای تحت عنوان “علوم عصبی اجتماعی تعامل انسان و حیوان” نوشته و ویرایش کرده اند.

این نشریه نتیجه یک کارگاه آموزشی بین WALTHAM و شرکای موسسه ملی بهداشت است ، همکاری ای که یک برنامه چند میلیون دلاری تحقیق در زمینه ی “تعامل انسان و حیوان (HAI)” را به همراه داشته است.

انسانها از توانایی فوق العاده ای برای توسعه و برقراری تعاملات اجتماعی هم با سایر انسانها و هم با سایر گونه ها برخوردارند و این بدیهی است که مزایای مالکیت حیوانات خانگی بسیار وسیع می باشد و دارای آثار مثبت هم از منظر روانی و هم جسمی برای ما انسان ها است.

سلامت واحد چاقی حیوانات را کنترل میکند!

اگرچه مدتی است که از مزایای مالکیت حیوانات خانگی آگاه هستیم ، اما مکانیزم هایی که این مزایا را برایمان شفاف سازی کنند، هنوز کامل نیستند. کتاب مهم و جدیدی در این زمینه تالیف شده است که دانش ما را در مورد تعامل انسان با حیوان (HAI) با استفاده از درک اینکه چگونه سیستم های بیولوژیکی بر تعاملات و رفتار اجتماعی تأثیر می گذارد و چگونه این ساختارها و فرایندهای اجتماعی بر مغز و روح و روان ما تأثیر می گذارد ، پیش می برد.

گردآوری این زمینه های علمی در این کتاب یک گام مهم در به اشتراک گذاشتن علم زیربنایی نحوه تعامل و پیوند ما با حیوانات خانگی ماست و اینکه به عنوان دامپزشک چگونه می توانیم در جهت ایجاد دنیایی بهتر برای حیوانات خانگی تلاش کنیم.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code