تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰

بازگشت آنفلوآنزای خوکی به آمریکا!

پس از ۴۰ سال، قاره آمریکا بار دیگر میزبان بیماری آنفلوآنزای خوکی شده است.

به گزارش وت نیوز، با گزارش مسئولین دامپزشکی جمهوری دومنیکن به سازمان جهانی بهداشت حیوانات، کشورهای آمریکایی خود را برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری آماده میکنند.

اگرچه مقامات محلی در حال بررسی نحوه ورود و شیوع این بیماری هستند، سازمان جهانی بهداشت حیوانات از کشورهای عضو این قاره خواسته است تا اقدامات نظارتی خود در خصوص این بیماری را تقویت نمایند.

دکتر لوئیس بارکوس نماینده OIE در قاره آمریکا به خبرنگاران گفت: نوع زیاد سیستم های تولید و تجارت که در حال حاضر در منطقه قاره آمریکا وجود دارد ، چالش هایی جدی را در مواجهه با این بیماری ایجاد می کند. اما این وضعیت ما را ما قبلا و طی سالهای گذشته پیش بینی کرده بودیم و از این رو، آمادگی کاملی برای مقابله با آن خواهیم داشت.

برنامه جهانی GBADs نقش بهداشت حیوانات را در سیاره زمین ، پر رنگ تر خواهد نمود

در همین راستا فائو و سازمان جهانی بهداشت حیوانات در چهارچوب جهانی کنترل بیماری های پیشرونده حیوانات یا GF-TADs پشتیبانی خود را از این اقدامات میسر خواهند کرد.

کارشناسان بر این باورند که رخداد و شیوع بیماری تب آفریقایی خوک(ASF) که ممکن است تا سبب مرگ ۱۰۰ درصدی جمعیت خوکها در مناطق مختلف شوند، به بحرانی بزرگ برای صنعت تولید گوشت خوک مبدل شده و معیشت بسیاری از خرده مالکان را در معرض خطر قرار داده است.

از سوی دیگر، بازار محصولات مختلف به دست آمده از گوشت خوک به دلیل اپیدمیولوژی پیچیده این بیماری بی وقفه با محدودیت های مختلفی روبرو بوده است.

این بیماری تاکنون در بیش از ۵۰ کشور مختلف آفریقایی،اروپایی و آسیایی انتشار یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code