تاریخ امروز:۲۸ مهر ۱۴۰۰

ایجاد روابط اجتماعی قوی توسط صاحبین حیوانات همراه

یک مطالعه بین المللی جدید نشان می دهد که صاحبان حیوانات خانگی روابط محله ای قوی تری را با سایر افراد محله تجربه می کنند.

به گزارش پایگاه خبریوت نیوز، بر اساس مطالعه ای که به تازگی منتشر شده است ، صاحبان حیوانات خانگی ارتباطات اجتماعیقوی تری نسبت به کسانی که حیوان همراه ندارند، با سایر افراد برقرار می کنند. مردم مزایای اجتماعی مانند مفید بودن ، دوستی واعتماد بین همسایگان را در کسانی که صاحبین حیوانات خانگی بودند گزارش کردند. این تحقیق ادعا می کند که مالکیت حیوان خانگییک ویژگی ارزشمند و مثبت در زندگی اجتماعی افراد می باشد.

دکتر لیزا وود از دانشگاه دامپزشکی استرالیا ، سرپرست این تحقیق گفت: “ما علاقه مند بودیم که بفهمیم حیوانات خانگی تا چه حدتعاملات اجتماعی را تسهیل می بخشند و سبب ایجادپیوندی عاطفیدر جامعه می گردند.”

این مطالعه که در مجله SSM-Population Health منتشر شد ، با همکاری مرکز تغذیه حیوانات خانگی WALTHAM انجام شد. محققان بیش از ۲۵۰۰ مالک حیوانات خانگی و کسانی که حیوان خانگی نداشتند را در سه شهر آمریکا (سن دیگو ؛ پورتلند ؛ نشویل) ویک شهر استرالیا (پرت) مورد بررسی قرار دادند. جنبه های متعددی از رفتار های اجتماعی شامل کمک ، دوستی ، اعتماد و مشارکتمدنی اندازه گیری شد.

این مطالعه برای اولین بار در نوع خود به بررسی اثرات اجتماعی داشتن حیوانات خانگی در دو کشور مختلف پرداخت. داشتن حیوانخانگی در مقایسه با نداشتن حیوان خانگی ، ویژگی های مطلوب اجتماعی افراد را تعالی می بخشد. این یافته در بین ساکنان موردبررسی در هر چهار شهر مورد مطالعه سازگار بود.

ساندرا مک کان ، سرپرست علمی تعامل حیوانات همراه در موسسه ی  WALTHAM ، می گوید: “مالکیت حیوانات خانگی مزایایسلامتی و اجتماعی را به همراه دارد و باید توجه جدی به تأثیرات اجتماعی حیوانات خانگی شود. این مطالعه می تواند منجر به ایجادشهرک ها و اقامتگاه هایدوستدار حیوانات خانگیگردد. به عنوان مثال ، احداث پارک ها و فضاهای باز مناسب برای پیاده رویسگ ها ضروری است و مردم می توانند مزایای مالکیت حیوان خانگی را به طور کامل تجربه کنند. “

مزایای سیستم تله هلث برای دامپزشکان !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code