تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

انتخاب اصولی حیوان خانگی، مانع از ترک آن ها می شود!

به گزارش Kennel Club، از هر چهار نفر در بریتانیا یک نفر به خرید ناگهانی یک توله سگ در طول قرنطینه اعتراف کرده است و در موج اولیه قرنطینه در ۲۰۲۰، تقاضا برای خرید توله سگ در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹  بالغ بر ۱۰۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، متأسفانه، این رونق در خرید حیوانات خانگی منجر به افزایش عظیم حیوانات رها شده می باشد.تنها در ماه ژانویه ،شرکت dogs Trust  تعداد بالایی از افرادی که مایل به تحویل سگهای زیر یک سال خود به این مجموعه بودند را دریافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”،در موسسه ی Waltham ، دامپزشکان به دنبال ایجاد دنیایی بهتر برای حیوانات خانگی می باشند و متوجه شده‌اند که صاحبان جدید حیوانات خانگی برای کمک به معکوس کردن این روند نگران‌کننده نیاز به دسترسی به مشاوره و اطلاعات مناسب دارند.

برای کمک تماس بگیرید :

 مراقبت از یک حیوان خانگی، به ویژه یک توله سگ یا بچه گربه جوان می تواند سخت باشد، اما مکان های زیادی مانند کلینیک دامپزشکی، و  پناهگاه ها و…وجود دارد که می توانید از آنها کمک و مشاوره دریافت کنید.

آنها را فعال و سرگرم نگه دارید :

اطمینان از اینکه گربه یا سگ جدید شما در طول قرنطینه فعال می ماند برای سلامت کلی آنها ضروری است. برخی از سگ‌ها ممکن است پیاده‌روی طولانی در فضای باز را که قبل از همه‌گیری به آن عادت داشتند، نداشته باشند، اما بازی‌ها و چالش‌های داخل خانه می‌تواند به حیوانات خانگی کمک کند تا از وزن اضافی خود جلوگیری کنند.

چگونه از پرسنل کلینیک خود تشکر کنیم؟!

مطمئن شوید که آنها می توانند با نبود شما کنار بیایند :

تغییر در روال زندگی سگ یا گربه باعث استرس و اضطراب آن ها می شود که می تواند منجر به رفتارهای ناخواسته شود. همانطور که ما به تدریج شروع به بازگشت به محل کار خود می کنیم، برخی از سگ ها ممکن است با اضطراب جدایی دست و پنجه نرم کنند. به همین دلیل است که یک برنامه منظم و قابل پیش بینی که شامل ورزش روزانه باشد می تواند به کاهش استرس در زمان نبود صاحبان کمک کند. مراقب هر گونه علائم اضطراب باشید و اگر مطمئن نیستید، در حالی که دور هستید از سگ خود فیلم بگیرید و با دامپزشک خود مشورت کنید.

در نظر دارید حیوان خانگی داشته باشید؟ آماده سازی کلید مالکیت موفق حیوانات خانگی است :

اگر به دنبال خرید یک حیوان خانگی هستید، بهترین راه برای رسیدن به موفقیت این است که خود را با اطلاعات کافی مسلح کنید تا تصمیم بگیرید که آیا مالکیت حیوان خانگی برای شما مناسب است یا خیر. قبل از خرید حیوان خانگی به چند نکته توجه کنید:

۱-روابط با حیوانات خانگی معمولاً ۱۰ تا ۱۵ سال طول می کشد، بنابراین شما باید برای مدت طولانی در آن باشید، نه فقط برای زمان قرنطینه بیماری کرونا.

۲-قبل از اینکه حیوان خانگی بگیرید، تحقیق کنید. موسسات خیریه و سازمان های ذکر شده در بالا می توانند به شما کمک کنند تا در مورد داشتن حیوان خانگی بیشتر بدانید و بفهمید کدام حیوان خانگی برای شما مناسب است.

۳-به این فکر کنید که آیا زمان و انرژی لازم برای ورزش و مراقبت از یک حیوان خانگی را دارید، نه فقط الان، بلکه زمانی که از قرنطینه خارج شدیم و همه به سر کار و مدرسه بازگشتند.

اقداماتی جهت توسعه ی عملکرد کلینیک دامپزشکی شما

۴-هزینه مراقبت از حیوان خانگی را در نظر داشته باشید: هزینه های دامپزشکان یا بیمه ای که مراقبت های منظم و به طور بالقوه فوری، غذا و هر گونه هزینه اضافی مانند نگهداری از حیوانات خانگی، تجهیزات، آموزش و نظافت را پوشش می دهد.

۵-مطمئن شوید که می دانید حیوان خانگی شما برای تناسب اندام و سلامت به چه نوع تغذیه ای نیاز دارد.

حیوان خانگی خود را رها نکنید :

اگر واقعا نمی توانید با حیوانتان کنار بیایید و تصمیم دارید حیوان خانگی خود را رها کنید، بهترین کار این است که با یک پناهگاه حیوانات محلی تماس بگیرید. پناهگاه ها اطمینان حاصل می کنند که حیوان خانگی شما ایمن است و به درستی از آن مراقبت می شود.

پناهگاه ها نیز مکان های خوبی برای یافتن حیوان خانگی هستند. با فرزندخواندگی، نه تنها به آن حیوان خانگی فرصتی دوباره می‌دهید تا خانه‌ای شاد پیدا کند، بلکه ممکن است یک حیوان خانگی دیگر را نیز نجات دهید.

یک رابطه مادام العمر :

داشتن حیوان خانگی می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که حیوانات خانگی می‌توانند به کاهش استرس، اضطراب، انزوای اجتماعی و تنهایی کمک کنند در واقع همه مشکلاتی که در طول قرنطینه بیش از هر زمان دیگری با آن مواجه هستیم. اما قبل از به سرپرستی گرفتن یک حیوان خانگی، به یاد داشته باشید که در حال وارد شدن به یک رابطه طولانی مدت و دو طرفه هستید. در ازای شادی و همراهی که یک حیوان خانگی برای شما به ارمغان می‌آورد، باید متعهد شوید که خانه‌ای امن و مراقبتی کامل و جامع برای زندگی آنها فراهم کنید .

چشم اندازی از آینده ی کلینیک های دامپزشکی(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code