تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

افزایش تمرکز بر روی خدمات دیجیتال کلینیک خود از طریق تله هلث

در طول ۱۸ ماه گذشته، ما شاهد تغییرات قابل توجهی در صنعت سلامت حیوانات بوده ایم، از جمله تغییرات چشمگیر در جریان کار و رابطه تکامل یافته دامپزشک و مراجعه کننده. به دلیل افزایش مالکیت در میان نسل‌های جوان، صاحبان حیوانات خانگی بیشتری اکنون به دنبال دسترسی به راه‌حل‌های دیجیتال و همچنین خدماتی هستند که راحتی و کارایی را از طریق بستر دیجیتال افزایش می‌دهند. طبق گزارشی از انجمن خدمات دامپزشکی ، در واقع از هر ۴ مالک، ۱ نفر در مورد گزینه های درمان حیوانات خانگی تحقیق می کند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، تغییر سریع چشم‌انداز و افزایش تقاضا برای خدمات دیجیتال و تجارت الکترونیک می‌تواند فشارهای جدیدی را بر روی فعالیت‌های دامپزشکی که در بحبوحه همه‌گیری COVID-19 با چالش‌های فزاینده‌ای مواجه هستند، بیافزاید. با این حال، انطباق با پویایی بازار در حال تغییر برای به حداکثر رساندن موفقیت کلینیک دامپزشکی و برآورده کردن انتظارات در حال تکامل صاحبین حیوان خانگی جدید حیاتی است.

همه‌گیری و محدودیت‌های متعاقب آن، ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی را مجبور کرده است تا فعالیت روزانه خود را اصلاح کنند و به سمت ارائه خدمات دیجیتالی‌تر و راحت‌تر، مانند تحویل درب منزل، داروخانه‌های آنلاین و تله هلث، حرکت کنند . فرآیندهای عملیاتی جدید و استفاده گسترده از خدمات دیجیتال در ابتدا برای کمک به کلینیک‌ها برای عبور از چالش‌های ناشی از همه‌گیری کرونا مورد نیاز بود ولی استفاده مداوم از این راه‌حل‌ها حتی پس از همه‌گیری کرونا به کلینیک‌ها این امکان را می‌دهد تا شیوه‌های تجاری خود را بهینه کنند و نیازهای یک جامعه را برآورده کنند .

دسترسی منظم به غذا علت اصلی پرخوری و چاقی حیوانات خانگی

تجارت الکترونیک و خدمات آنلاین خود را گسترش دهید :

تحقیقات اخیر نشان می دهد که صاحبان حیوانات خانگی مایلند برای خدمات بهداشتی و سلامتی حیوانات خانگی خود هزینه بیشتری بپردازند .  درصد رو به رشدی از صاحبین حیوانات همراه برای خرید محصولات و لوازم حیوان خود از جمله ویتامین ها و مکمل ها، به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت می کنند و پیش‌بینی می‌شود که این روند حتی پس از همه‌گیری ادامه یابد زیرا مالکان بیشتر به دنبال دریافت خدمات دیجیتال و در خانه خود هستند.

اگرچه ارائه خدمات سلامت به صورت آنلاین از نظر زمانی درصد کمی از درآمد کلینیک‌های دامپزشکی را شامل می‌شود، مهم این است که تغییر به سمت خدمات آنلاین، به ویژه در میان والدین حیوانات خانگی جوان‌تر کاملا مشهود است . کلینیک های دامپزشکی که خدمات تله هلث آنلاین خود را ایجاد می کنند یا در برخی موارد گسترش می دهند، برای افزایش درآمد یا افزایش انطباق در موقعیت مناسبی خواهند بود.

راه کارهای جهت افزایش کارایی سیستم تله هلث:

از زمان شروع همه‌گیری، بسیاری از مراکز دامپزشکی خدمات تله هلث را برای امکان دسترسی مداوم به مراقبت‌های دامپزشکی و کاهش نیاز به مراجعه حضوری، به‌ویژه در زمان قرنطینه، اجرا کرده‌اند. راه‌حل‌های بهداشت از راه دور یا تبه هلث مانند ابزارهای تله‌تریاژ، نظارت از راه دور و مشاوره‌های ویدیویی زنده، به کلینیک‌ها کمک می‌کنند تا تجارت خود را گسترش دهند، روابط با مشتریان خود را بهبود ببخشند و مراقبت‌های سلامتی بیشتری را ارائه دهند.

با توجه به نیاز فوری کلینیک‌ها برای معرفی قابلیت‌های مجازی و از راه دور در بحبوحه همه‌گیری، انجمن بیمارستان حیوانات آمریکا و انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا دستورالعمل‌های تله هلث را برای اقدامات مرتبط با حیوانات کوچک صادر کردند. این دستورالعمل ها راهبردهایی را برای ادغام بهداشت از راه دور در کلینیک ها ترسیم می کند و تأکید می کند که سلامت از راه دور(telehealth) حتی پس از همه گیری هم باقی می ماند.

سگ ها می توانند بیماری ها را بو بکشند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code