تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰

اعمال قیمت دستوری در صنعت تولید تخم مرغ نتیجه بخش نیست

در حال حاضر تولیدکنندگان تخم مرغ در کشور توان تامین نیازمندی های اولیه گله ها را به دلیل افزایش قیمت این مولفه ها ندارند.

به گزارش وت نیوز، دکتر ناصر نبی پور، دامپزشک و ریاست هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در گفتگوی اختصاصی خود با این پایگاه گفت: در حال حاضر متاسفانه بیش از ۴۰ درصد از واحدهای تولید تخم مرغ در استان خراسان رضوی که از بزرگترین تولیدکنندگان تخم مرغ کشور محسوب میشود خالی است. استان تهران نیز با ظرفیت تولیدی معادل با ۱۴ میلیون قطعه مرغ تخمگذار تنها میزبان ۶ میلیون قطعه میباشد.

نبی پور ادامه داد: در حال حاضر آمار دقیقی از میزان تولید تخم مرغ در کشور در دست نیست اما میزان تولید کمتر از ۲۶۰۰ تن در روز نخواهد بود.

نبی پور گفت: امروز جوجه یکروزه تخمگذار بین ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان خریداری میشود و این موضع بدان معناست که یک عدد مرغ تخمگذار آماده تولید هزینه ایی در حدود یکصد هزار تومان برای تولیدکننده به همراه خواهد داشت و یک واحد ۴۰ هزار قطعه ایی نیازمند نقدینگی معادل با ۵ میلیارد تومان است که واقعا تحت شرایط فعلی تامین آن در توان تولیدکنندگان نیست.

ریاست هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران ضمن اشاره به این موضوع که تولیدکنندگان از آینده پیش رو تصور مشخصی ندارند گفت: تولید تخم مرغ نیازمند برنامه ایی ۲۴ ماهه است و از این رو بسیاری از تولیدکنندگان با توجه به عدم مشخص بودن شرایط پیش رو قدرت تصمیم گیری ندارند.

وی در پایان گفت : تولید و قیمت گذاری دستوری نتیجه ایی جز شکست ندارد و دولت بایستی در این امور به تشکل های تولید اعتماد داشته باشد.

استراتژی "گربه دوستی" در کلینیک های دامپزشکی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code