تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

استخدام شخص مناسب برای تیم دامپزشکی کلینیک شما

داشتن چشم انداز عالی برای کسب و کارتان بدون همراهی افراد بزرگ موثر نیست. شما به افرادی نیاز دارید که به دیدگاه شما ایمان داشته باشند و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری “وت نیوز”، در صنعت دامپزشکی، استخدام افراد مناسب زمانی حیاتی می شود که چشم اندازی عالی برای آینده داشته باشید. در این مقاله نکات مهمی به شما ارائه می دهیم که به کمک آن ها بتوانید فرد مناسب تیم دامپزشکی خود را انتخاب نمایید.

افراد مناسب برای دامپزشکی چه کسانی هستند؟

هر فرآیند استخدام تنها یک هدف دارد، انتخاب پرسنل مناسب برای کار اما دستیابی به آن چندان آسان نیست. در استخدام دامپزشکی، شما باید به پارامترهای مختلفی مانند صلاحیت فرد ، سطح تجربه ، مهارت های حرفه ای، مهارت های بین فردی، محبوبیت، دستاوردها و توصیه ها توجه کنید.

حتی اگر رویکردی بسیار علمی در فرآیند استخدام داشته باشید، احتمال زیادی وجود دارد که در نهایت متقاضی اشتباهی را برای این شغل انتخاب کنید. استخدام افراد نامناسب می تواند برای یک کلینیک دامپزشکی یک امر بسیار پرهزینه باشد زیرا بخش زیادی (متوسط ​​۲۵-۴۰٪) از کل درآمد به حقوق کارکنان اختصاص می یابد.

موارد زیر مشخصات یک فرد مناسب جهت استخدام در تیم دامپزشکی شما می باشد ؛

۱-متقاضی مشتاق یادگیری باشد :

 او را به اتاق معاینه خود ببرید و اطراف را به او نشان دهید. خلاصه ای از فعالیت مجموعه ی خودتان را به او بدهید و او را با فرآیندهای انجام شده آشنا کنید، از او درباره چیزهایی که آموخته سوال بپرسید و نظر او را در مورد اینکه چگونه کلینیک شما می تواند خدمات بهتری ارائه دهد، بپرسید . در پایان این جلسه، شما می توانید تصور درستی از میزان تمایل او به یادگیری داشته باشید و کسی را که حاضر به یادگیری نیست، مهم نیست که چقدر با تجربه است، استخدام نکنید.

سودآوری هنگفت صنعت حیوانات خانگی برای کشور ها

۲-متقاضی در کنار حیوانات احساس راحتی می کند:

 این یک ضرورت نیست که هر پرسنل دامپزشکی باید حیوانات را دوست داشته باشد. با این حال، اگر او در کنار حیوانات احساس راحتی نمی کند، قطعاً به تیم شما تعلق ندارد.

۳-متقاضی درازمدت در کلینیک شما می ماند:

 از او در مورد برنامه های آینده اش بپرسید و ببینید آیا منزل فرد به کلینیک شما نزدیک می باشد یا باید مسیر طولانی را طی کند تا به کلینیک برسد. آیا او قصد دارد برای مدت طولانی در حرفه دامپزشکی بماند؟ اهداف شغلی او چیست؟ سوابق شغلی گذشته او را ببینید تا بفهمید چه مدت در یک سازمان مشغول فعالیت بوده است.

۴-رفتار متقاضی با مردم خوب باشد:

 مهارت های ارتباطی و بین فردی در صنعت دامپزشکی بسیار مهم است. اگر کارکنان شما قادر به ایجاد ارتباط شخصی با مراجعین باشند، کلینیک شما آینده روشنی خواهد داشت. هیچ قانون سخت و سریعی برای آن وجود ندارد و با گذشت زمان فقط متوجه خواهید شد که آیا تصمیم شما برای استخدام کسی درست بوده یا اشتباه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code