تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

استخدام شخص مناسب برای تیم دامپزشکی کلینیک شما(بخش دوم)

کانال های زیادی وجود دارد که می توانید برای جذب نیرو در کلینیک دامپزشکی خود از آنها استفاده کنید. در اینجا به تعدادی از محبوب ترین آن ها اشاره می کنیم ؛

۱) شرکت های جستجوی اجرایی دامپزشکی:

 

این شرکت ها به عنوان میانجی بین داوطلبانی که جویای کار در دامپزشکی و کلینیک های دامپزشکی هستند عمل می کنند. این شرکت ها مجموعه ای از متقاضیان در یک منطقه خاص دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

این شرکت غربالگری اولیه و فهرست کوتاه متقاضیان را بر اساس الزامات به اشتراک گذاشته شده توسط شما انجام می دهد. اغلب فعالیت این شرکت ها از طریق صفحات مجازی مانند اینستاگرام می باشد و اطلاعیه های جذب نیرو را در قالب پست و استوری اینستاگرام به نمایش می گذارند.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با مجموعه ای از نامزد های معرفی شده توسط شرکت مصاحبه کنید و استخدام شما تنها در یک روز به پایان می رسد.

استخدام شخص مناسب برای تیم دامپزشکی کلینیک شما

۲) لینکدین و رسانه های اجتماعی:

 

لینکدین در مورد استخدام افراد بسیار قدرتمند است. می توانید در تمامی شبکه های اجتماعی مربوط به مطبتان اطلاع رسانی نمایید که در حال استخدام هستید. همچنین می توانید شخص ایده آل را خودتان جستجو کنید و به او اطلاع دهید که علاقه مند به استخدام آنها هستید. سایر کانال های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

۳) پورتال های شغلی:

 

شما می توانید به سادگی یک درخواست جذب نیرو برای تیم دامپزشکی خود در پلتفرم هایی همچون جاب ویژن و از این قبیل سیستم ها ارسال کنید. شما تمامی اطلاعات مربوطه را اپلود می کنید و علاقه مندان با شما حتما تماس خواهند گرفت.

چگونه مخاطرات موجود در محل کار دامپزشکی را کاهش دهیم
۴) آشنایان پرسنل خود بیمارستان :

 

از کارکنان خود بخواهید به آشنایان خود درباره ی جذب نیرو برای تیمتان اطلاع رسانی کنند ، زیرا ممکن است فرد مطلوبی که به دنبالش می گردید از اطرافیان پرسنل خودتان بتوانید انتخاب نمایید و دیگر نیازی به تبلیغات و صرف هزینه نباشد.

 

اقدامات بعد از استخدام :

 

پس از اتمام کار استخدام، اکنون زمان آن رسیده است که ثابت کنید فرد مناسبی را استخدام کرده اید. در اینجا مراحلی برای اطمینان از اینکه افراد مناسب را برای تیم دامپزشکی خود استخدام کرده اید آورده شده است:

 

۱- آموزش:

 

شما باید یک برنامه آموزشی مناسب داشته باشید تا شخص استخدام شده فرآیندها را با بیشترین سرعت ممکن درک کند. برنامه آموزشی باید شامل ماژول هایی مانند مدیریت ساعات شلوغی، آموزش نرم افزار دامپزشکی، آموزش تجهیزات، آموزش داروخانه، تکنیک های رسیدگی به حیوانات، مدیریت ارتباط با مشتری و غیره باشد.

 

۲- ارزیابی عملکرد :

 

شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) را برای شخصی که استخدام نموده اید تنظیم کنید و به صورت دوره ای عملکرد آن پارامترها را ارزیابی کنید. به عنوان مثال، شما یک مدیر مطب استخدام کرده اید، سپس KPI می تواند درآمد ماهانه کلینیک یا تعداد ورود به کلینیک باشد. شما باید در یک بازه زمانی منظم بازخورد بدهید تا کارمند بداند عملکردش چگونه است.

۳-واگذاری مالکیت هر بخش از مطب :

 

کلینیک های دامپزشکی واحدهای تجاری کوچکی هستند. از این رو، از هر یک از کارکنان انتظار می رود که مالکیت حوزه های کاری خود را به دست گیرند و این اقدام تنها در صورتی اتفاق می افتد که شما به عنوان مدیریت این مالکیت را به آنها بدهید. همچنین، شما باید کارمندان خود را تشویق کنید تا مسئولیت های بیشتری را بر عهده بگیرند و در ازای انجام امورشان به آنها پاداش دهید.

تاثیر شخصیت صاحبان حیوانات بر سطح استرس سگ ها

 

۴- الهام بخش نوآوری:

 

کارکنان خود را تشویق کنید تا به طوفان فکری بپردازند و ایده هایی برای بهبود عملکرد ارائه دهند. فرهنگ نوآوری را ایجاد کنید که در آن کارکنان در ارائه پیشنهادهایی برای بهبود مشارکت کنند.

 

۵- اخراج یا فسخ قرارداد :

 

گاهی اوقات تصمیماتی که برای استخدام پرسنل خود گرفته اید به خوبی پیش نمی روند و منجر به اخراج افراد می شود . به عنوان یک صاحب کسب و کار، برای اینکه دامپزشکی خود را از ضرر مالی نجات دهید، باید غربالگری پرسنل انجام دهید، اما زمانی که کارکنان خود را اخراج می کنید، باید این کار را با احتیاط انجام دهید. به آنها یک بازه زمانی معقول بدهید تا به دنبال شغل دیگری باشند و بازخورد سازنده ای ارائه دهید که به آنها در یافتن مسیر شغلی مناسب کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code